Lot: 1

Current Price: 5 TL Starting Bid: 5 TL Estimated: TL Losing Winning

45.000 NUFUSLU, UNESCO KÜLTÜR MİRASI LİSTESİNDEKİ WİTTENBERG LUTHER'İN DOĞUM YERİDİR VE ŞEHİR LUTHER ŞEHRİ WTTENBERG ADINI TAŞIR.

- TL
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • The live auction completed. Thank you for your participation.
 • Lots
 • Winnings
 • 45.000 NUFUSLU, UNESCO KÜLTÜR MİRASI LİSTESİNDEKİ WİTTENBERG LUTHER'İN DOĞUM YERİDİR VE ŞEHİR LUTHER ŞEHRİ WTTENBERG ADINI TAŞIR.

  Lot No: 1

  Lot: 1

  45.000 NUFUSLU, UNESCO KÜLTÜR MİRASI LİSTESİNDEKİ WİTTENBERG LUTHER'İN DOĞUM YERİDİR VE ŞEHİR LUTHER ŞEHRİ WTTENBERG ADINI TAŞIR.

  TLSold
 • KUZEY ALMANYA'DA HAMBURG CIVARINDA MODERN TARIM UYGULAMALARININ YAYGIN OLDUĞU WİNSEN'DE 3000 KADAR TÜRK YAŞIYOR.

  Lot No: 2

  Lot: 2

  KUZEY ALMANYA'DA HAMBURG CIVARINDA MODERN TARIM UYGULAMALARININ YAYGIN OLDUĞU WİNSEN'DE 3000 KADAR TÜRK YAŞIYOR.

  TLSold
 • YİNE KUZEYDE YER ALAN BİR KENT OLAN WİLDESHAUSEN TİCARETİN ÇOK GELİŞTİĞİ, YAKLAŞIK ÇEVREDEKİ 65.000 KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLAYAN BİR YER OLARAK BİLİNİYOR

  Lot No: 3

  Lot: 3

  YİNE KUZEYDE YER ALAN BİR KENT OLAN WİLDESHAUSEN TİCARETİN ÇOK GELİŞTİĞİ, YAKLAŞIK ÇEVREDEKİ 65.000 KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLAYAN BİR YER OLARAK BİLİNİYOR

  TLSold
 • MÖ.1000 YILLARINDA BUGÜNKÜ KALENİN YERİNE KURULAN WÜRZBURG GÜNÜMÜZDE ÇEŞİTLİ ÜNİVERSİTELERİ İLE TAM 40.000 ÖĞRENCİYE EVSAHİPLİĞİ YAPIYOR.

  Lot No: 4

  Lot: 4

  MÖ.1000 YILLARINDA BUGÜNKÜ KALENİN YERİNE KURULAN WÜRZBURG GÜNÜMÜZDE ÇEŞİTLİ ÜNİVERSİTELERİ İLE TAM 40.000 ÖĞRENCİYE EVSAHİPLİĞİ YAPIYOR.

  TLSold
 • KARL MARX'IN DOĞUM YERİ OLAN ŞEHİRDE ONUN ADINA BİR MÜZE BULUNUYOR. AYRICA TRİER EN ESKİ ALMAN ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLARAK BİLİNİYOR.

  Lot No: 5

  Lot: 5

  KARL MARX'IN DOĞUM YERİ OLAN ŞEHİRDE ONUN ADINA BİR MÜZE BULUNUYOR. AYRICA TRİER EN ESKİ ALMAN ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLARAK BİLİNİYOR.

  TLSold
 • 600 KADAR TIP TEKNİĞİ VE ŞİRUJİ FİRMASINA EV SAHİPLİĞİ YAPAN TUTTLİNGEN BU ALANDA ÇOK ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP. AYAKKABI ÜRETİMİ ARTIK YAPILMIYOR.

  Lot No: 6

  Lot: 6

  600 KADAR TIP TEKNİĞİ VE ŞİRUJİ FİRMASINA EV SAHİPLİĞİ YAPAN TUTTLİNGEN BU ALANDA ÇOK ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP. AYAKKABI ÜRETİMİ ARTIK YAPILMIYOR.

  TLSold
 • YUMUŞAK İKLİMİ İLE ÖZELLİKLE BADEM AĞAÇLARI İÇİN UYGUN HAVASI İLE ŞEHİR 1860 DA KURULAN ARBOTERİUM'U İLE 170 AĞAÇ TÜRÜNÜN BULUNDUĞU ÖZEL ALANA SAHİP.

  Lot No: 7

  Lot: 7

  YUMUŞAK İKLİMİ İLE ÖZELLİKLE BADEM AĞAÇLARI İÇİN UYGUN HAVASI İLE ŞEHİR 1860 DA KURULAN ARBOTERİUM'U İLE 170 AĞAÇ TÜRÜNÜN BULUNDUĞU ÖZEL ALANA SAHİP.

  TLSold
 • KÜÇÜK KASABADA 1200 KİŞİ YAŞIYOR VE BAROK YAPILARLA DOLU. 1912 DE KURULAN SANATORYUM VE DİKİŞ MAKİNALARI MÜZESİ GÖRÜLECEK YERLER ARASINDA

  Lot No: 8

  Lot: 8

  KÜÇÜK KASABADA 1200 KİŞİ YAŞIYOR VE BAROK YAPILARLA DOLU. 1912 DE KURULAN SANATORYUM VE DİKİŞ MAKİNALARI MÜZESİ GÖRÜLECEK YERLER ARASINDA

  TLSold
 • MAREŞAL HİNDENBURG'UN İMZALADIĞI VE SAVAŞTA ÖLEN 6000 KİŞİ İÇİN ÜNLÜ LEUCHTENBERG ŞATOSUNDA BİR ANIT YAPILMASINA AİT EMİR

  Lot No: 9

  Lot: 9

  MAREŞAL HİNDENBURG'UN İMZALADIĞI VE SAVAŞTA ÖLEN 6000 KİŞİ İÇİN ÜNLÜ LEUCHTENBERG ŞATOSUNDA BİR ANIT YAPILMASINA AİT EMİR

  TLSold
 • ANITIN YAPILDIĞI YÜKSEK BİR TEPEDE KURULU LEUCHTENBERG ŞATOSU

  Lot No: 10

  Lot: 10

  ANITIN YAPILDIĞI YÜKSEK BİR TEPEDE KURULU LEUCHTENBERG ŞATOSU

  TLSold
 • 3000 NUFUSLU KASABA ZİRAAT AĞIRLIKLI BİR EKONOMİYE SAHİP, SON YILLARDA KURULAN BİR İLAÇ FİRMASI VE FABRİKASI BÖLGEYE BÜYÜK HARAKET GETİRMİŞ.

  Lot No: 11

  Lot: 11

  3000 NUFUSLU KASABA ZİRAAT AĞIRLIKLI BİR EKONOMİYE SAHİP, SON YILLARDA KURULAN BİR İLAÇ FİRMASI VE FABRİKASI BÖLGEYE BÜYÜK HARAKET GETİRMİŞ.

  TLSold
 • 1951 YILINA KADAR BAĞIMSIZ OLAN YERLEŞİM BU TARİHTE HAMBURG KENTİNE BAĞLANDI. HALEN KENTİN YEDİ İLÇESİNDEN ENKALABALIK OLANI (435.000 KİŞİ)

  Lot No: 12

  Lot: 12

  1951 YILINA KADAR BAĞIMSIZ OLAN YERLEŞİM BU TARİHTE HAMBURG KENTİNE BAĞLANDI. HALEN KENTİN YEDİ İLÇESİNDEN ENKALABALIK OLANI (435.000 KİŞİ)

  TLSold
 • 25.000 NUFUSLU STASSFURT DÜNYANIN İLK POTASYUM MADENLERİNİN KURULDUĞU ŞEHİR.1851 DE AÇILAN İKİ MADEN ŞEHRİN GELECEĞİNİ ETKİLEMİŞ.

  Lot No: 13

  Lot: 13

  25.000 NUFUSLU STASSFURT DÜNYANIN İLK POTASYUM MADENLERİNİN KURULDUĞU ŞEHİR.1851 DE AÇILAN İKİ MADEN ŞEHRİN GELECEĞİNİ ETKİLEMİŞ.

  TLSold
 • MADENLER ÇOK BÜYÜK GELİR SAĞLAYARAK ŞEHRİN EKONOMİK GELİŞMESİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAMIŞ, ANCAK BİR SÜRE SONRA MADENLERE SU BASMAYA BAŞLAMIŞ

  Lot No: 14

  Lot: 14

  MADENLER ÇOK BÜYÜK GELİR SAĞLAYARAK ŞEHRİN EKONOMİK GELİŞMESİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAMIŞ, ANCAK BİR SÜRE SONRA MADENLERE SU BASMAYA BAŞLAMIŞ

  TLSold
 • SONUÇTA MADENLER KAPATILMAK ZORUNDA KALMIŞ.ANCAK TOPRAK KAYMALARI, ÇÖKMELER DEVAM ETMİŞ, 500 YILLIK KİLİSE GİDEREK YANYATMIŞ VE 1964 DE YIKILMIŞ.

  Lot No: 15

  Lot: 15

  SONUÇTA MADENLER KAPATILMAK ZORUNDA KALMIŞ.ANCAK TOPRAK KAYMALARI, ÇÖKMELER DEVAM ETMİŞ, 500 YILLIK KİLİSE GİDEREK YANYATMIŞ VE 1964 DE YIKILMIŞ.

  TLSold
 • İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI SONUNDA POLONYA TOPRAKLARI İÇİNDE KALAN ŞEHİR ARTIK WALBRZYCH ADINI TAŞIYOR.

  Lot No: 16

  Lot: 16

  İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI SONUNDA POLONYA TOPRAKLARI İÇİNDE KALAN ŞEHİR ARTIK WALBRZYCH ADINI TAŞIYOR.

  TLSold
 • HALBERSTADT KENTİ BREMEN İLE BİRLİKTE EN ESKİ ROLAND ANITLARINDAN BİRİNE SAHİP,1381 DE TAHTA OLARAK YAPILAN DAHA SONRA YIKILMIŞ, AMA DAİMA AYNI YERE YAPILMIŞ.

  Lot No: 17

  Lot: 17

  HALBERSTADT KENTİ BREMEN İLE BİRLİKTE EN ESKİ ROLAND ANITLARINDAN BİRİNE SAHİP,1381 DE TAHTA OLARAK YAPILAN DAHA SONRA YIKILMIŞ, AMA DAİMA AYNI YERE YAPILMIŞ.

  TLSold
 • GELENEKSEL OLARAK TARIM İLE UĞRAŞAN ŞEHİR 1883 LERDE ÖNEMLİ ŞEKER ÜRETİCİSİ KONUMUNA GELMİŞ. BUGÜN YİNE TARIM VE BİOGAS ÜRETİMİ ÖNPLANDA

  Lot No: 18

  Lot: 18

  GELENEKSEL OLARAK TARIM İLE UĞRAŞAN ŞEHİR 1883 LERDE ÖNEMLİ ŞEKER ÜRETİCİSİ KONUMUNA GELMİŞ. BUGÜN YİNE TARIM VE BİOGAS ÜRETİMİ ÖNPLANDA

  TLSold
 • 30 YIL SAVAŞLARI OLARAK BİLİNEN DÖNEMDE SAVAŞLA İÇİÇE BİR DÖNEM YAŞAYAN VE BÜYÜK ZARAR GÖREN KASABA NOTGELD'DE BİR SAVAŞÇIYA YER VERMİŞ.

  Lot No: 19

  Lot: 19

  30 YIL SAVAŞLARI OLARAK BİLİNEN DÖNEMDE SAVAŞLA İÇİÇE BİR DÖNEM YAŞAYAN VE BÜYÜK ZARAR GÖREN KASABA NOTGELD'DE BİR SAVAŞÇIYA YER VERMİŞ.

  TLSold
 • ARMASINDA UZUN YILLAR NOTGELD ÜZERİNDE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ AYYILDIZ TAŞIYAN KEMBERG DAHA SONRA AYYILDIZI NİLÜFER YAPRAĞI İLE DEĞİŞTİRDİ.

  Lot No: 20

  Lot: 20

  ARMASINDA UZUN YILLAR NOTGELD ÜZERİNDE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ AYYILDIZ TAŞIYAN KEMBERG DAHA SONRA AYYILDIZI NİLÜFER YAPRAĞI İLE DEĞİŞTİRDİ.

  TLSold
 • HALEN POLONYA TOPRAKLARINDA OLAN NEİDENBURG ARTIK NİDZİCA ADI İLE TANINIYOR.13 BİN NUFUSLU BİR TARIM KENTİ.

  Lot No: 21

  Lot: 21

  HALEN POLONYA TOPRAKLARINDA OLAN NEİDENBURG ARTIK NİDZİCA ADI İLE TANINIYOR.13 BİN NUFUSLU BİR TARIM KENTİ.

  TLSold
 • ESKİ TİCARET YOLLARI ÜZERİNDE BULUNAN ŞEHİR ZAMANLA ZENGİNLEŞMİŞ.ANCAK 2.DÜNYA SAVAŞI SONUNDA RUSLAR ŞEHRİ GARNİZON OLARAK KULLANMIŞ.

  Lot No: 22

  Lot: 22

  ESKİ TİCARET YOLLARI ÜZERİNDE BULUNAN ŞEHİR ZAMANLA ZENGİNLEŞMİŞ.ANCAK 2.DÜNYA SAVAŞI SONUNDA RUSLAR ŞEHRİ GARNİZON OLARAK KULLANMIŞ.

  TLSold
 • DERİ TABAKLAMA VE İŞLEME, BEZ ÜRETİMİ VE KERESTECİLİK ŞEHRİN EN ESKİ GEÇİM KAYNAKLARI. AMA ONLAR DA ZAMANA UYMUŞ, TEKNOLOJİYE YÖNELMİŞLER

  Lot No: 23

  Lot: 23

  DERİ TABAKLAMA VE İŞLEME, BEZ ÜRETİMİ VE KERESTECİLİK ŞEHRİN EN ESKİ GEÇİM KAYNAKLARI. AMA ONLAR DA ZAMANA UYMUŞ, TEKNOLOJİYE YÖNELMİŞLER

  TLSold
 • ŞEHİR GRİMM KARDEŞLERİN PAMUK PRENSES ÖYKÜSÜNÜ DERLEDİKLERİ YER OLARAK BİLİNİR. YEDİ CÜCELERE BÖLGEDEKİ 7 KARDEŞLER TEPELERİ İLHAM VERMİŞTİR.

  Lot No: 24

  Lot: 24

  ŞEHİR GRİMM KARDEŞLERİN PAMUK PRENSES ÖYKÜSÜNÜ DERLEDİKLERİ YER OLARAK BİLİNİR. YEDİ CÜCELERE BÖLGEDEKİ 7 KARDEŞLER TEPELERİ İLHAM VERMİŞTİR.

  TLSold
 • ELBE NEHRİ KIYISINDA 1200 NUFUSLU KASABA ALMANYA'DA EN ÇOK RASTLANAN YER ADLARINDAN NEUHAUS ADINI TAŞIYOR.

  Lot No: 25

  Lot: 25

  ELBE NEHRİ KIYISINDA 1200 NUFUSLU KASABA ALMANYA'DA EN ÇOK RASTLANAN YER ADLARINDAN NEUHAUS ADINI TAŞIYOR.

  TLSold
 • ALMANYA'DA ESKİ BİR ADA OLAN HOLNİS DAHA SONRA SULARIN TARIM ALANI KAZANMAK İÇİN BOŞALTILMASI İLE YARIMADA HALİNE GELMİŞ. HALEN TABİAT KORUMA ALANI

  Lot No: 26

  Lot: 26

  ALMANYA'DA ESKİ BİR ADA OLAN HOLNİS DAHA SONRA SULARIN TARIM ALANI KAZANMAK İÇİN BOŞALTILMASI İLE YARIMADA HALİNE GELMİŞ. HALEN TABİAT KORUMA ALANI

  TLSold
 • SLUPSK OLARAK TANINAN ŞEHİR ARTIK POLONYA'NIN ENDÜSTRİ MERKEZLERİNDEN BİRİ.gEMİ PARÇALARI,MOBİLYA,AYAKKABI, KOZMETİK GİBİ PEK ÇOK SANAYİ KOLU VAR.

  Lot No: 27

  Lot: 27

  SLUPSK OLARAK TANINAN ŞEHİR ARTIK POLONYA'NIN ENDÜSTRİ MERKEZLERİNDEN BİRİ.gEMİ PARÇALARI,MOBİLYA,AYAKKABI, KOZMETİK GİBİ PEK ÇOK SANAYİ KOLU VAR.

  TLSold
 • ÇOK ESKİ TİCARET YOLLARI ÜZERİNDE BULUNAN ŞEHİR SON 30 YILDA SERBEST BÖLGE KURARAK ÇEŞİTLİ ŞİRKETLERİ YATIRIMA ÇAĞIRMIŞ VE ÇOK BAŞARILI OLMUŞ.

  Lot No: 28

  Lot: 28

  ÇOK ESKİ TİCARET YOLLARI ÜZERİNDE BULUNAN ŞEHİR SON 30 YILDA SERBEST BÖLGE KURARAK ÇEŞİTLİ ŞİRKETLERİ YATIRIMA ÇAĞIRMIŞ VE ÇOK BAŞARILI OLMUŞ.

  TLSold
 • HALLE 240 BİN NUFUSU İLE BÜYÜK ALMAN ŞEHİRLERİNDEN BİRİ. BİZİM İÇİN İLGİNÇ YANI ARMASINDA AY YILDIZ OLMASI.BUNUN NEDENİ BİLİNMİYOR, PEK ÇOK İDDİA VAR.

  Lot No: 29

  Lot: 29

  HALLE 240 BİN NUFUSU İLE BÜYÜK ALMAN ŞEHİRLERİNDEN BİRİ. BİZİM İÇİN İLGİNÇ YANI ARMASINDA AY YILDIZ OLMASI.BUNUN NEDENİ BİLİNMİYOR, PEK ÇOK İDDİA VAR.

  TLSold
 • ŞEHRİN ESKİDEN EN BÜYÜK EĞLENCE YERİ HAYVANAT BAHÇESİ İMİŞ. ÇOK BÜYÜK OLMASA DA 20 Lİ YILLARDA ŞEHİR YAŞAMINA DAMGA VURMUŞ.

  Lot No: 30

  Lot: 30

  ŞEHRİN ESKİDEN EN BÜYÜK EĞLENCE YERİ HAYVANAT BAHÇESİ İMİŞ. ÇOK BÜYÜK OLMASA DA 20 Lİ YILLARDA ŞEHİR YAŞAMINA DAMGA VURMUŞ.

  TLSold
 • KÖMÜR MADENLERİ VE TUZ GEÇMİŞTE ŞEHRE BÜYÜK GELİR SAĞLAMIŞ. RESİMDE TESADÜFEN TUZLU SU KAYNAKLARININ BULUNMASI KONU ALINMIŞ.

  Lot No: 31

  Lot: 31

  KÖMÜR MADENLERİ VE TUZ GEÇMİŞTE ŞEHRE BÜYÜK GELİR SAĞLAMIŞ. RESİMDE TESADÜFEN TUZLU SU KAYNAKLARININ BULUNMASI KONU ALINMIŞ.

  TLSold
 • 1694 DE KURULAN RESİMDEKİ İLK ÜNİVERSİTE VE PEK ÇOK MÜZİK OKULU ŞEHRİ BİR MÜZİK MERKEZİ HALİNE GETİRMİŞ.152 KİŞİLİK ŞEHİR BANDOSU VE ÇOCUK KOROLARI ÇOK ÜNLÜ

  Lot No: 32

  Lot: 32

  1694 DE KURULAN RESİMDEKİ İLK ÜNİVERSİTE VE PEK ÇOK MÜZİK OKULU ŞEHRİ BİR MÜZİK MERKEZİ HALİNE GETİRMİŞ.152 KİŞİLİK ŞEHİR BANDOSU VE ÇOCUK KOROLARI ÇOK ÜNLÜ

  TLSold
 • SAVAŞTA BÜYÜK ZARAR GÖRMEYEN HALLE 1953 DE DOĞU ALMAN YÖNETİMİNE KARŞI ÖNEMLİ BİR AYAKLANMA BAŞLATMIŞ VE BU KONUDA BERLİN İLE ÖNCÜ OLMUŞ.AMA SONUÇ YOK.

  Lot No: 33

  Lot: 33

  SAVAŞTA BÜYÜK ZARAR GÖRMEYEN HALLE 1953 DE DOĞU ALMAN YÖNETİMİNE KARŞI ÖNEMLİ BİR AYAKLANMA BAŞLATMIŞ VE BU KONUDA BERLİN İLE ÖNCÜ OLMUŞ.AMA SONUÇ YOK.

  TLSold
 • 4300 NUFUSLU KASABA HALEN SIĞIR ETİ ÜRETCİLERİNİN MERKEZİ DURUMUNDA.ÜLKENİN HER YERİNE SIĞIR İLE İLGİLİ, GIDA, TIBBI DESTEK,KESİM VE TİCARET DESTEĞİ SAĞLANIYOR.

  Lot No: 34

  Lot: 34

  4300 NUFUSLU KASABA HALEN SIĞIR ETİ ÜRETCİLERİNİN MERKEZİ DURUMUNDA.ÜLKENİN HER YERİNE SIĞIR İLE İLGİLİ, GIDA, TIBBI DESTEK,KESİM VE TİCARET DESTEĞİ SAĞLANIYOR.

  TLSold
 • UZUN YILLAR DOĞU ALMANYA'DA KALAN KASABA BUGÜN 2500 NUFUSU İLE BİR TURİZM CENNETİ.ESKİ YAPILAR, ORMANLAR,YÜRÜME YOLLARI İLE ÇOK POPÜLER.

  Lot No: 35

  Lot: 35

  UZUN YILLAR DOĞU ALMANYA'DA KALAN KASABA BUGÜN 2500 NUFUSU İLE BİR TURİZM CENNETİ.ESKİ YAPILAR, ORMANLAR,YÜRÜME YOLLARI İLE ÇOK POPÜLER.

  TLSold
 • TİCARET ODASI HANNOVER BÖLGESİNDE YAYGIN OLARAK KULLANILAN BU PARA İLE DAHA GENİŞ BİR ÇEVREYE HİTAP ETME İMKANI BULMUŞ.

  Lot No: 36

  Lot: 36

  TİCARET ODASI HANNOVER BÖLGESİNDE YAYGIN OLARAK KULLANILAN BU PARA İLE DAHA GENİŞ BİR ÇEVREYE HİTAP ETME İMKANI BULMUŞ.

  TLSold
 • DÜNYANIN İLK SAKARİN (ŞEKER TADI VEREN TATLANDIRICI) SINI BULAN FAHLBERG 1886 DAN İTİBAREN BU FABRİKADA ÜRETİME BAŞLADI.

  Lot No: 37

  Lot: 37

  DÜNYANIN İLK SAKARİN (ŞEKER TADI VEREN TATLANDIRICI) SINI BULAN FAHLBERG 1886 DAN İTİBAREN BU FABRİKADA ÜRETİME BAŞLADI.

  TLSold
 • JH.SCHRÖTER ADLI ARAŞTIRMACI BİR KÜÇÜK TELESKOPLA BAŞLAYIP AVRUPANIN EN BÜYÜK RASATHANESİNİ KURMUŞ.1816 DA ÖLÜMÜ İLE BU YER KAPANMIŞ.

  Lot No: 38

  Lot: 38

  JH.SCHRÖTER ADLI ARAŞTIRMACI BİR KÜÇÜK TELESKOPLA BAŞLAYIP AVRUPANIN EN BÜYÜK RASATHANESİNİ KURMUŞ.1816 DA ÖLÜMÜ İLE BU YER KAPANMIŞ.

  TLSold
 • Lot No: 39

  Lot: 39

  TLSold
 • Lot No: 40

  Lot: 40

  TLSold
 • 1100 YILLARINDA ŞEHİR BİR PAZAR YERİ OLARAK KURULMUŞ. HALEN 8000 CIVARINDA NUFUSU BARINDIRAN BİSMARK ARMASI OLMAYAN ENDER YERLEŞİMLERDEN

  Lot No: 41

  Lot: 41

  1100 YILLARINDA ŞEHİR BİR PAZAR YERİ OLARAK KURULMUŞ. HALEN 8000 CIVARINDA NUFUSU BARINDIRAN BİSMARK ARMASI OLMAYAN ENDER YERLEŞİMLERDEN

  TLSold
 • AVRUPANIN EN GÜZEL ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLAN WROCLAW ,ÖZELLİKLE 13.YY DAN SONRA, BOHEMYA,MACAR,AVUSTURYA VE PRUSYA 'YA BAĞLANMIŞ.SON DURAK POLONYA OLMUŞ.

  Lot No: 42

  Lot: 42

  AVRUPANIN EN GÜZEL ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLAN WROCLAW ,ÖZELLİKLE 13.YY DAN SONRA, BOHEMYA,MACAR,AVUSTURYA VE PRUSYA 'YA BAĞLANMIŞ.SON DURAK POLONYA OLMUŞ.

  TLSold
 • NOTGELD ÇIKARAN EN KÜÇÜK YERLEŞİMLERDEN BİRİ O DÖNEM 500 CIVARINDA NUFUSU OLAN BİR KÖY BİLSEN OLMUŞ.

  Lot No: 43

  Lot: 43

  NOTGELD ÇIKARAN EN KÜÇÜK YERLEŞİMLERDEN BİRİ O DÖNEM 500 CIVARINDA NUFUSU OLAN BİR KÖY BİLSEN OLMUŞ.

  TLSold
 • ÖZELLİKLE KUMAŞ PARALARI İLE BİLİNEN BİELEFELD KENTİNİN NADİR PARALARINDAN 50 PF 1921 TARİHİNİ TAŞIYOR

  Lot No: 44

  Lot: 44

  ÖZELLİKLE KUMAŞ PARALARI İLE BİLİNEN BİELEFELD KENTİNİN NADİR PARALARINDAN 50 PF 1921 TARİHİNİ TAŞIYOR

  TLSold
 • BU KÜÇÜK YERLEŞİMİN KURBAĞALARI ÜNLÜ. ÇEŞİTLİ GÖLLERDE BOL KURBAĞA GÖRMEK MÜMKÜN, BUNUN İÇİN TURLAR DÜZENLENİYOR.

  Lot No: 45

  Lot: 45

  BU KÜÇÜK YERLEŞİMİN KURBAĞALARI ÜNLÜ. ÇEŞİTLİ GÖLLERDE BOL KURBAĞA GÖRMEK MÜMKÜN, BUNUN İÇİN TURLAR DÜZENLENİYOR.

  TLSold
 • 4 MİLYONA YAKLAŞAN NUFUSU İLE ALMANYA'NIN BAŞKENTİ OLAN BERLİN ADI SLAWCA BİRLİN (BATAKLIK) DAN GELİYOR. BAERLEİN (AYICIK )OLAN İSİM SONRADAN UYDURULMUŞ.

  Lot No: 46

  Lot: 46

  4 MİLYONA YAKLAŞAN NUFUSU İLE ALMANYA'NIN BAŞKENTİ OLAN BERLİN ADI SLAWCA BİRLİN (BATAKLIK) DAN GELİYOR. BAERLEİN (AYICIK )OLAN İSİM SONRADAN UYDURULMUŞ.

  TLSold
 • ŞEHİRDE ÇOK YOĞUN BİR NEHİR ULAŞIMI VAR. İLK GEMİ 1816 DA RESİMDEKİ GİBİ ÇALIŞMAYA BAŞLAMIŞ.

  Lot No: 47

  Lot: 47

  ŞEHİRDE ÇOK YOĞUN BİR NEHİR ULAŞIMI VAR. İLK GEMİ 1816 DA RESİMDEKİ GİBİ ÇALIŞMAYA BAŞLAMIŞ.

  TLSold
 • ATLI TRANVAYLARLA İLK ULAŞIM İSE 1865 YILINDA BAŞMAIŞ VE 1902 YILINA KADAR KULLANILMIŞ.

  Lot No: 48

  Lot: 48

  ATLI TRANVAYLARLA İLK ULAŞIM İSE 1865 YILINDA BAŞMAIŞ VE 1902 YILINA KADAR KULLANILMIŞ.

  TLSold
 • BU MUTLAKA GÖRÜLMESİ GEREKEN ŞEHİRDE EN BÜYÜK GRUP 100.000 KİŞİ İLE TÜRKLER, BUNA ALMAN PASAPORTLU OLANLAR DAHİL DEĞİL.AYRICA BERLİN VE İSTANBUL KARDEŞ ŞEHİR

  Lot No: 49

  Lot: 49

  BU MUTLAKA GÖRÜLMESİ GEREKEN ŞEHİRDE EN BÜYÜK GRUP 100.000 KİŞİ İLE TÜRKLER, BUNA ALMAN PASAPORTLU OLANLAR DAHİL DEĞİL.AYRICA BERLİN VE İSTANBUL KARDEŞ ŞEHİR

  TLSold
 • BRAKEL KÜÇÜK SAKİN BİR ŞEHİR AMA O YILLARDA HIRSIZLIKTAN ÇOK ÇEKMİŞ OLACAKLAR Kİ NOTGELD'DE HIRSIZLARA YAPILAN İŞKENCELERİ KONU ALMIŞLAR

  Lot No: 50

  Lot: 50

  BRAKEL KÜÇÜK SAKİN BİR ŞEHİR AMA O YILLARDA HIRSIZLIKTAN ÇOK ÇEKMİŞ OLACAKLAR Kİ NOTGELD'DE HIRSIZLARA YAPILAN İŞKENCELERİ KONU ALMIŞLAR

  TLSold
 • ALMANYA DANİMARKA SINIRINDA SADCE 400 KİŞİNİN YAŞADIĞI BİR KÖY OLAN AVENTOFT UZUN YILLAR BALIKÇILIKLA GEÇİNMİŞ. NOTGELD ÇOK RENKLİ VE ÇARPICI, NADİR

  Lot No: 51

  Lot: 51

  ALMANYA DANİMARKA SINIRINDA SADCE 400 KİŞİNİN YAŞADIĞI BİR KÖY OLAN AVENTOFT UZUN YILLAR BALIKÇILIKLA GEÇİNMİŞ. NOTGELD ÇOK RENKLİ VE ÇARPICI, NADİR

  TLSold
 • ARMASINDA BAVYERA MAVİ BEYAZ BAKLAVA DESENLERİNİ TAŞIYAN ŞEHİRDE BMW EN BÜYÜK İŞVEREN. DÜNYADA 24 YERDE ARABA ÜRETEN FİRMANIN EN ÖNEMLİ FABRİKASI BURADA

  Lot No: 52

  Lot: 52

  ARMASINDA BAVYERA MAVİ BEYAZ BAKLAVA DESENLERİNİ TAŞIYAN ŞEHİRDE BMW EN BÜYÜK İŞVEREN. DÜNYADA 24 YERDE ARABA ÜRETEN FİRMANIN EN ÖNEMLİ FABRİKASI BURADA

  TLSold
 • HEDWİGSHÜTTE ADLI CAM ÜRETİM TESİSLERİ İLE 1867 DE BAŞLAYAN DÖBELN CAM SANAYİİ BUGÜN DE SÜRÜYOR. EN SON LOUVRE MÜZESİ PİRAMİDİ BENZERİ ÜRETİLDİ.

  Lot No: 53

  Lot: 53

  HEDWİGSHÜTTE ADLI CAM ÜRETİM TESİSLERİ İLE 1867 DE BAŞLAYAN DÖBELN CAM SANAYİİ BUGÜN DE SÜRÜYOR. EN SON LOUVRE MÜZESİ PİRAMİDİ BENZERİ ÜRETİLDİ.

  TLSold
 • ÜNLÜ PORSELEN ŞEHRİ MEİSSEN'E YAKIN OLAN 2500 NUFUSLU YERLEŞİMDE EN ÖNEMLİ İŞ KOLU YİNE PORSELEN

  Lot No: 54

  Lot: 54

  ÜNLÜ PORSELEN ŞEHRİ MEİSSEN'E YAKIN OLAN 2500 NUFUSLU YERLEŞİMDE EN ÖNEMLİ İŞ KOLU YİNE PORSELEN

  TLSold
 • ALMAN ÇİFTBAŞLI KARTAL ARMASINI GURURLA TAŞIDIKLARINI İFADE EDEN PARADA AYRICA YENİ DEVLETİMİZE BAĞLIYIZ YAZILMIŞ.

  Lot No: 55

  Lot: 55

  ALMAN ÇİFTBAŞLI KARTAL ARMASINI GURURLA TAŞIDIKLARINI İFADE EDEN PARADA AYRICA YENİ DEVLETİMİZE BAĞLIYIZ YAZILMIŞ.

  TLSold
 • 600 BİNE YAKLAŞAN NUFUSU İLE TRABZON'UN KARDEŞ ŞEHRİ OLAN DORTMUND MADENCİLİĞİ KONU ALAN BU 25 PF Yİ HÖRDE İLE BİRLİKTE ÇIKARMIŞ. KARTON, NADİR

  Lot No: 56

  Lot: 56

  600 BİNE YAKLAŞAN NUFUSU İLE TRABZON'UN KARDEŞ ŞEHRİ OLAN DORTMUND MADENCİLİĞİ KONU ALAN BU 25 PF Yİ HÖRDE İLE BİRLİKTE ÇIKARMIŞ. KARTON, NADİR

  TLSold
 • ALMANYA'NIN EN GÜZEL VE TARİHİ ŞEHİRLERİNDEN DRESDEN'İN 25 VE 50 PF LİK SERİSİ. 1 YIL ARA İLE ÇIKAN PARALARDA TAMAMEN AYRI İMZALAR OLMSI İLGİNÇ

  Lot No: 57

  Lot: 57

  ALMANYA'NIN EN GÜZEL VE TARİHİ ŞEHİRLERİNDEN DRESDEN'İN 25 VE 50 PF LİK SERİSİ. 1 YIL ARA İLE ÇIKAN PARALARDA TAMAMEN AYRI İMZALAR OLMSI İLGİNÇ

  TLSold
 • DANİMARKA SINIRINDA KÜÇÜK BİR KASABA OLAN SATRUP PARADA DANİMARKA DİLİ KULLANMASINA RAĞMEN HALK OYLAMASINDA ALMANYA'YI SEÇMİŞ.

  Lot No: 58

  Lot: 58

  DANİMARKA SINIRINDA KÜÇÜK BİR KASABA OLAN SATRUP PARADA DANİMARKA DİLİ KULLANMASINA RAĞMEN HALK OYLAMASINDA ALMANYA'YI SEÇMİŞ.

  TLSold
 • 22.000 NUFUSLU ŞEHİR BİR DÖNEM GAZ LAMBASI ÜRETİMİNDE DÜNYA LİDERİ OLMUŞ, ARMASINDA KİLİSENİN AZİZİ VAFTİZCİ YAHYA'NIN KAFASINI KOYACAK KADAR DİNDAR.

  Lot No: 59

  Lot: 59

  22.000 NUFUSLU ŞEHİR BİR DÖNEM GAZ LAMBASI ÜRETİMİNDE DÜNYA LİDERİ OLMUŞ, ARMASINDA KİLİSENİN AZİZİ VAFTİZCİ YAHYA'NIN KAFASINI KOYACAK KADAR DİNDAR.

  TLSold
 • BİZ IŞIK ÜRETİYOR VE İŞİMİZDE SANAT VE BİLİMİN GÜCÜNÜ KULLANIYORUZ. AVİZE, GAZ LAMBASI GİBİ ÜRÜNLER İÇİN ASLINDA İDDİALI BİR SÖYLEM

  Lot No: 60

  Lot: 60

  BİZ IŞIK ÜRETİYOR VE İŞİMİZDE SANAT VE BİLİMİN GÜCÜNÜ KULLANIYORUZ. AVİZE, GAZ LAMBASI GİBİ ÜRÜNLER İÇİN ASLINDA İDDİALI BİR SÖYLEM

  TLSold
 • MÜNİH'İN EN ESKİ BİRA ÜRETİCİSİ OLAN (SPATEN- KÜREK) MARKASI İLE 1397 DEN BERİ ÜRETİM YAPAN JOSEF SENDLMAYR' A AİT FİRMANIN NOTGELDİ, KARTON, ÇİL, ÇOK NADİR

  Lot No: 61

  Lot: 61

  MÜNİH'İN EN ESKİ BİRA ÜRETİCİSİ OLAN (SPATEN- KÜREK) MARKASI İLE 1397 DEN BERİ ÜRETİM YAPAN JOSEF SENDLMAYR' A AİT FİRMANIN NOTGELDİ, KARTON, ÇİL, ÇOK NADİR

  TLSold
 • 1597 DE KÜÇÜK BİR CAM ÜRETİM TESİSİ YANINA KURULAN İŞÇİ KULUBELERİ VE YILLAR SONRA CAMI DEFA İLK NOEL AĞACI CAM SÜSLERİNDE KULLANAN LAUSCHA KENTİ.

  Lot No: 62

  Lot: 62

  1597 DE KÜÇÜK BİR CAM ÜRETİM TESİSİ YANINA KURULAN İŞÇİ KULUBELERİ VE YILLAR SONRA CAMI DEFA İLK NOEL AĞACI CAM SÜSLERİNDE KULLANAN LAUSCHA KENTİ.

  TLSold
 • KUZEY DENİZİ KIYISINDA 1500 NUFUSLU KÜÇÜK ADA. JUİST TARİHTE EN ÖNEMLİ ROLÜ 2.DÜNYA SAVAŞINDA ADAYA YAPILAN DEV RADAR VE ONUN BOMBARDIMANI İLE OYNADI.

  Lot No: 63

  Lot: 63

  KUZEY DENİZİ KIYISINDA 1500 NUFUSLU KÜÇÜK ADA. JUİST TARİHTE EN ÖNEMLİ ROLÜ 2.DÜNYA SAVAŞINDA ADAYA YAPILAN DEV RADAR VE ONUN BOMBARDIMANI İLE OYNADI.

  TLSold
 • POLONYA'DA AYNI İSİMLE DEVAM EDEN GOLDAP 13.600 KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR. MET DENEN BAL ŞARABI ŞEHRİN EN ÖZEL ÜRETİMİ VE ÇOK SEVİLİYOR.

  Lot No: 64

  Lot: 64

  POLONYA'DA AYNI İSİMLE DEVAM EDEN GOLDAP 13.600 KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR. MET DENEN BAL ŞARABI ŞEHRİN EN ÖZEL ÜRETİMİ VE ÇOK SEVİLİYOR.

  TLSold
 • NASSAU DÜKALIĞININ BİR DÖNEM MERKEZİ OLAN İDSTEİN BİR DÖNEM CADI AVI İLE ÜN YAPMIŞTI. CADI, BÜYÜCÜ OLDUĞUNA İNANILAN 39 KİŞİ YAKILARAK ÖLDÜRÜLDÜ.

  Lot No: 65

  Lot: 65

  NASSAU DÜKALIĞININ BİR DÖNEM MERKEZİ OLAN İDSTEİN BİR DÖNEM CADI AVI İLE ÜN YAPMIŞTI. CADI, BÜYÜCÜ OLDUĞUNA İNANILAN 39 KİŞİ YAKILARAK ÖLDÜRÜLDÜ.

  TLSold
 • KUZEYDEKİ KÜÇÜK ŞEHİR DERİCİLİK VE BİLHASSA AYAKKABI ÜRETİMİ İLE TANINMIŞ

  Lot No: 66

  Lot: 66

  KUZEYDEKİ KÜÇÜK ŞEHİR DERİCİLİK VE BİLHASSA AYAKKABI ÜRETİMİ İLE TANINMIŞ

  TLSold
 • ALMANYANIN EN DOĞU İLLERİNDEN BİRİ OLAN EBERSWALDE TEMİZ HAVASI VE TABİAT KORUMA ALANLARI İLE ÜLKENİN EN İYİ KAPLICALARINDAN BİRİNE SAHİP

  Lot No: 67

  Lot: 67

  ALMANYANIN EN DOĞU İLLERİNDEN BİRİ OLAN EBERSWALDE TEMİZ HAVASI VE TABİAT KORUMA ALANLARI İLE ÜLKENİN EN İYİ KAPLICALARINDAN BİRİNE SAHİP

  TLSold
 • 28.000 NUFUSLU ŞEHİR VE ÇEVRESİ ÜZÜM BAĞLARI İLE KAPLI. İNANILMAZ YAŞLI BİR NUFUS VAR, 65 YAŞ VE ÜSTÜ YAŞILILAR NUFUSUN TAM 60,7 SİNİ TEŞGİL EDİYOR.

  Lot No: 68

  Lot: 68

  28.000 NUFUSLU ŞEHİR VE ÇEVRESİ ÜZÜM BAĞLARI İLE KAPLI. İNANILMAZ YAŞLI BİR NUFUS VAR, 65 YAŞ VE ÜSTÜ YAŞILILAR NUFUSUN TAM 60,7 SİNİ TEŞGİL EDİYOR.

  TLSold
 • ESKİ ADI GEYİK DAĞI OLAN ŞEHİR ARTIK JELENİA GORA ADI İLE BİLİNİYOR. BAŞLICA GELİR KAYNAKLARI TURİZM VE TARIM.

  Lot No: 69

  Lot: 69

  ESKİ ADI GEYİK DAĞI OLAN ŞEHİR ARTIK JELENİA GORA ADI İLE BİLİNİYOR. BAŞLICA GELİR KAYNAKLARI TURİZM VE TARIM.

  TLSold
 • 66.000 NUFUSLU BİR SANAYİ ŞEHRİ OLAN HERFORD 2008 YILINDAN BERİ MANAVGAT İLE KARDEŞ ŞEHİR OLARAK İLİŞKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR.

  Lot No: 70

  Lot: 70

  66.000 NUFUSLU BİR SANAYİ ŞEHRİ OLAN HERFORD 2008 YILINDAN BERİ MANAVGAT İLE KARDEŞ ŞEHİR OLARAK İLİŞKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR.

  TLSold
 • BU PRUSYA KENTİ ARTIK WOLCZYN OLARAK BİLİNİYOR.PARA ÇOK NADİR ARKADA ŞEHİR MÜHRÜ VE NUMARA VAR, İMZA FAXİMİLE

  Lot No: 71

  Lot: 71

  BU PRUSYA KENTİ ARTIK WOLCZYN OLARAK BİLİNİYOR.PARA ÇOK NADİR ARKADA ŞEHİR MÜHRÜ VE NUMARA VAR, İMZA FAXİMİLE

  TLSold
 • BU KASABA KENDİNE ROLAND KASABASI ADINI TAKMIŞ. 1610 YILINDA TAŞTAN YAPILMIŞ 6 METRE BOYUNDAKİ ROLAND ANITI VE ROLAND İLE İLGİLİ OBJELERİN SERGİLENDİĞİ PARKI VAR.

  Lot No: 72

  Lot: 72

  BU KASABA KENDİNE ROLAND KASABASI ADINI TAKMIŞ. 1610 YILINDA TAŞTAN YAPILMIŞ 6 METRE BOYUNDAKİ ROLAND ANITI VE ROLAND İLE İLGİLİ OBJELERİN SERGİLENDİĞİ PARKI VAR.

  TLSold
 • BİR KAPLICA ŞEHRİ OLAN LİEBENWERDA UZUN YILLAR EKONOMİK SIKINTILAR ÇEKTİ.ANCAK 1989 DA İKİ ALMANYA'NIN BİRLEŞMESİ İLE YENİ YATIRIMLAR YAPILDI VE EKONOMİ DÜZELDİ.

  Lot No: 73

  Lot: 73

  BİR KAPLICA ŞEHRİ OLAN LİEBENWERDA UZUN YILLAR EKONOMİK SIKINTILAR ÇEKTİ.ANCAK 1989 DA İKİ ALMANYA'NIN BİRLEŞMESİ İLE YENİ YATIRIMLAR YAPILDI VE EKONOMİ DÜZELDİ.

  TLSold
 • DOMNOWO ESKİ BİR PRUSYA YERLEŞİMİ. BİR DÖNEM 3000 E KADAR ÇIKAN NUFUS HALEN 210 KİŞİ. KÖY KALİNİNGRAD ADLI RUS KENTİNE 40 KM.MESAFEDE.

  Lot No: 74

  Lot: 74

  DOMNOWO ESKİ BİR PRUSYA YERLEŞİMİ. BİR DÖNEM 3000 E KADAR ÇIKAN NUFUS HALEN 210 KİŞİ. KÖY KALİNİNGRAD ADLI RUS KENTİNE 40 KM.MESAFEDE.

  TLSold
 • EN KUZEYDEKİ KÖYLERDEN BİRİ OLAN STEİNFELD HALEN 807 NUFUSA SAHİP. KÖYDEN OTURAN ALMANLAR ÇOK MİLLİYETÇİ OLARAK BİLİNİYOR.

  Lot No: 75

  Lot: 75

  EN KUZEYDEKİ KÖYLERDEN BİRİ OLAN STEİNFELD HALEN 807 NUFUSA SAHİP. KÖYDEN OTURAN ALMANLAR ÇOK MİLLİYETÇİ OLARAK BİLİNİYOR.

  TLSold
 • KÖY MÖ.4000 LERDE KURULMUŞ VE O ZAMANLAR DENİZ KIYISINDA OLMANIN ŞANSINI TİCARET YAPARAK KULLANMIŞ.

  Lot No: 76

  Lot: 76

  KÖY MÖ.4000 LERDE KURULMUŞ VE O ZAMANLAR DENİZ KIYISINDA OLMANIN ŞANSINI TİCARET YAPARAK KULLANMIŞ.

  TLSold
 • BÖLGE DANİMARKA ALMANYA SINIRI OLDUĞU İÇİN SÜREKLİ OLARAK SAVAŞLARA SAHNE OLMUŞ AMA HEP PRUSYA TOPRAKLARINDA KALMIŞ.

  Lot No: 77

  Lot: 77

  BÖLGE DANİMARKA ALMANYA SINIRI OLDUĞU İÇİN SÜREKLİ OLARAK SAVAŞLARA SAHNE OLMUŞ AMA HEP PRUSYA TOPRAKLARINDA KALMIŞ.

  TLSold
 • HALEN UZUN YILLARDIR OLDUĞU GİBİ TEK GEÇİM KAYNAĞI TARIM. TİCARET BÖLGEDE DİĞER BÜYÜK ŞEHİRLERİN TEKELİNDE KALMIŞ.

  Lot No: 78

  Lot: 78

  HALEN UZUN YILLARDIR OLDUĞU GİBİ TEK GEÇİM KAYNAĞI TARIM. TİCARET BÖLGEDE DİĞER BÜYÜK ŞEHİRLERİN TEKELİNDE KALMIŞ.

  TLSold
 • SAVAŞ EKONOMİK GÜCÜ ELLERİMDEN ALSA DA BÖLGE HALKI CESARETİNİ KAYBETMEMİŞ.ŞU AN DEĞERSİZ OLSA DA BİZİM PARAMIZ GERÇEK PARADIR DİYORLAR.

  Lot No: 79

  Lot: 79

  SAVAŞ EKONOMİK GÜCÜ ELLERİMDEN ALSA DA BÖLGE HALKI CESARETİNİ KAYBETMEMİŞ.ŞU AN DEĞERSİZ OLSA DA BİZİM PARAMIZ GERÇEK PARADIR DİYORLAR.

  TLSold
 • BÖLGEDE HALK OYLAMASI SONUCU BAZI YERLEŞİMLER DANİMARKA'YA GEÇMİŞ, BAZILARI İSE STEİNFELD GİBİ ALMANYA'DA KALMIŞTI.

  Lot No: 80

  Lot: 80

  BÖLGEDE HALK OYLAMASI SONUCU BAZI YERLEŞİMLER DANİMARKA'YA GEÇMİŞ, BAZILARI İSE STEİNFELD GİBİ ALMANYA'DA KALMIŞTI.

  TLSold
 • İNSKO KENTİ 3500 NUFUSU VE ÇEVREDEKİ 10 GÖLÜ İLE BİR TABİAT KORUMA ALANI. BÖLGEYE ZARAR VEREN DEV BİR YENGEÇİN YAKALANIP KIYIYA ZİNCİRLENMESİ EFSANESİ VAR.

  Lot No: 81

  Lot: 81

  İNSKO KENTİ 3500 NUFUSU VE ÇEVREDEKİ 10 GÖLÜ İLE BİR TABİAT KORUMA ALANI. BÖLGEYE ZARAR VEREN DEV BİR YENGEÇİN YAKALANIP KIYIYA ZİNCİRLENMESİ EFSANESİ VAR.

  TLSold
 • ARMASINDA BİR YARIMAY BULUNAN ŞEHRİN NUFUSU 22.000 KİŞİ. EFSANEYE GÖRE KOMŞU BİR ŞEHİRLE ÇIKAN ANLAŞMAZLIK KAN DÖKMEDEN ÇÖZÜLMEYE ÇALIŞILMIŞ.

  Lot No: 82

  Lot: 82

  ARMASINDA BİR YARIMAY BULUNAN ŞEHRİN NUFUSU 22.000 KİŞİ. EFSANEYE GÖRE KOMŞU BİR ŞEHİRLE ÇIKAN ANLAŞMAZLIK KAN DÖKMEDEN ÇÖZÜLMEYE ÇALIŞILMIŞ.

  TLSold
 • ŞEHİRLERİN ADAYLARI(SAVAŞÇILARI) ARASINDA EN ÇOK BİRA İÇEN YARIŞMAYI KAZANMIŞ. BİRA SAVAŞI OLARAK BİLİNEN BU SAVAŞI UFAK BİR GENÇ KAZANMIŞ.

  Lot No: 83

  Lot: 83

  ŞEHİRLERİN ADAYLARI(SAVAŞÇILARI) ARASINDA EN ÇOK BİRA İÇEN YARIŞMAYI KAZANMIŞ. BİRA SAVAŞI OLARAK BİLİNEN BU SAVAŞI UFAK BİR GENÇ KAZANMIŞ.

  TLSold
 • KUZEY DENİZİ KIYISINDA BİR ADA VE KARADAKİ KÜÇÜK BAĞLANTISINDAN OLUŞAN WUSTROW YILLARCA RİNGA BALIĞI TİCARTİ İLE GEÇİNMİŞ.

  Lot No: 84

  Lot: 84

  KUZEY DENİZİ KIYISINDA BİR ADA VE KARADAKİ KÜÇÜK BAĞLANTISINDAN OLUŞAN WUSTROW YILLARCA RİNGA BALIĞI TİCARTİ İLE GEÇİNMİŞ.

  TLSold
 • İKİ ALMANYA'NIN BİRLEŞMESİNDEN SONRA YAPILAN TATİL EVLERİ VE KAMPLARLA BİR YAZLIK HAVASINA BÜRÜNMÜŞ. KISA MEVSİMİNE RAĞMEN TURİZM EN BÜYÜK GELİRİ

  Lot No: 85

  Lot: 85

  İKİ ALMANYA'NIN BİRLEŞMESİNDEN SONRA YAPILAN TATİL EVLERİ VE KAMPLARLA BİR YAZLIK HAVASINA BÜRÜNMÜŞ. KISA MEVSİMİNE RAĞMEN TURİZM EN BÜYÜK GELİRİ

  TLSold
 • SZCZYTNO KENTİ 23.000 NUFUSU İLE POLONYA PRUSYA ARASINDA KALMIŞ, VERSAY ANLAŞMASINDA ALMANYADA KALMIŞ, AMA 2.DÜNYA SAVAŞI SONUNDA POLONYAYA GEÇMİŞ

  Lot No: 86

  Lot: 86

  SZCZYTNO KENTİ 23.000 NUFUSU İLE POLONYA PRUSYA ARASINDA KALMIŞ, VERSAY ANLAŞMASINDA ALMANYADA KALMIŞ, AMA 2.DÜNYA SAVAŞI SONUNDA POLONYAYA GEÇMİŞ

  TLSold
 • BU KENT İKİ İÇİÇE SURA SAHİP. SURLAR 1650 LERDE YAPILMIŞ.DAHA SONRA ONLARIN DIŞINA 4 AYRI BURCU OLAN DAHA GÜÇLÜ SURLAR YAPILMIŞ.BUGÜN BU SURLAR KORUMA ALTINDA

  Lot No: 87

  Lot: 87

  BU KENT İKİ İÇİÇE SURA SAHİP. SURLAR 1650 LERDE YAPILMIŞ.DAHA SONRA ONLARIN DIŞINA 4 AYRI BURCU OLAN DAHA GÜÇLÜ SURLAR YAPILMIŞ.BUGÜN BU SURLAR KORUMA ALTINDA

  TLSold
 • 17.000 NUFUSLU KENT 1900 YILINDAN İTİBAREN ORDU KARARGAHI OLMUŞ.İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINDA BURADA 1000 KADAR ESİR ORDU İÇİN UÇAK PARÇALARI ÜRETMİŞ.

  Lot No: 88

  Lot: 88

  17.000 NUFUSLU KENT 1900 YILINDAN İTİBAREN ORDU KARARGAHI OLMUŞ.İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINDA BURADA 1000 KADAR ESİR ORDU İÇİN UÇAK PARÇALARI ÜRETMİŞ.

  TLSold
 • POLONYANIN İLK VE HALEN ÇALIŞAN 1629 DA KURULAN BİRA FABRİKASI TYCHY KENTİNDE.FİRMA TÜM YABANCI BİRALARI DA ÜRETİYOR. AYRICA FİAT OTOMOBİL FABRİKASI BURADA

  Lot No: 89

  Lot: 89

  POLONYANIN İLK VE HALEN ÇALIŞAN 1629 DA KURULAN BİRA FABRİKASI TYCHY KENTİNDE.FİRMA TÜM YABANCI BİRALARI DA ÜRETİYOR. AYRICA FİAT OTOMOBİL FABRİKASI BURADA

  TLSold
 • UZUN YILLAR DOĞU ALMANYA'DA KALAN AUERBACH 18.000 NUFUSLU VE ÜÇ KULELİ ŞEHİR OLARAK TANINIYOR.

  Lot No: 90

  Lot: 90

  UZUN YILLAR DOĞU ALMANYA'DA KALAN AUERBACH 18.000 NUFUSLU VE ÜÇ KULELİ ŞEHİR OLARAK TANINIYOR.

  TLSold
 • TEKSTİL ŞEHİRİN EN ESKİ GEÇİM KAYNAĞI OLMUŞ. DAHA SONRALARI SU GEÇİRMEZ VE İŞ KIYAFETLERİ BURADA ÜRETİLMEYE BAŞLAMIŞ.

  Lot No: 91

  Lot: 91

  TEKSTİL ŞEHİRİN EN ESKİ GEÇİM KAYNAĞI OLMUŞ. DAHA SONRALARI SU GEÇİRMEZ VE İŞ KIYAFETLERİ BURADA ÜRETİLMEYE BAŞLAMIŞ.

  TLSold
 • EN ZENGİN VE PAHALI ALMAN ŞEHRİ OLAN DÜSSELDORF 1917 VE 1918 DE 2 AYRI 25 PF ÇIKARMIŞ.İLKİ ÇOK BASİT, DİĞERİ DAHA ÖZENLİ, AMA İKİSİDE GOTİK ALFABE İLE YAZILMIŞ.

  Lot No: 92

  Lot: 92

  EN ZENGİN VE PAHALI ALMAN ŞEHRİ OLAN DÜSSELDORF 1917 VE 1918 DE 2 AYRI 25 PF ÇIKARMIŞ.İLKİ ÇOK BASİT, DİĞERİ DAHA ÖZENLİ, AMA İKİSİDE GOTİK ALFABE İLE YAZILMIŞ.

  TLSold
 • ALMAN LİGİNİN GÜÇLÜ TAKIMLARINDAN BRAUNSCHWEİG'DA LİG İLK KURULDUĞU YIL 1963/64 YILINDA AYKUT ÜNYAZICI ADLI BİR TÜRK OYUNCU VARDI.

  Lot No: 93

  Lot: 93

  ALMAN LİGİNİN GÜÇLÜ TAKIMLARINDAN BRAUNSCHWEİG'DA LİG İLK KURULDUĞU YIL 1963/64 YILINDA AYKUT ÜNYAZICI ADLI BİR TÜRK OYUNCU VARDI.

  TLSold
 • BUGÜN AVRUPANIN EN ÖNEMLİ TEKNOLOJİ KENTİ OLARAK BİLİNİYOR.YAPILAN YATIRIMLAR İLE GENÇ NUFUSUN ŞEHİRDE KALMASI SAĞLANDI VE GELİR ÇOK YÜKSELDİ.

  Lot No: 94

  Lot: 94

  BUGÜN AVRUPANIN EN ÖNEMLİ TEKNOLOJİ KENTİ OLARAK BİLİNİYOR.YAPILAN YATIRIMLAR İLE GENÇ NUFUSUN ŞEHİRDE KALMASI SAĞLANDI VE GELİR ÇOK YÜKSELDİ.

  TLSold
 • BÖLGEDE KURULAN DEMİR DÖKÜM ATÖLYELERİ İLE 1.DÜNYA SAVAŞINDA ALMAN ORDUSUNUN MİĞFERLERİNİ DE ÜRETEN ŞEHİRDE DÖKÜM 300 YILLIK BİR GELENEĞE DÖNMÜŞ.

  Lot No: 95

  Lot: 95

  BÖLGEDE KURULAN DEMİR DÖKÜM ATÖLYELERİ İLE 1.DÜNYA SAVAŞINDA ALMAN ORDUSUNUN MİĞFERLERİNİ DE ÜRETEN ŞEHİRDE DÖKÜM 300 YILLIK BİR GELENEĞE DÖNMÜŞ.

  TLSold
 • BU ŞEHRİN PARASI EN GÜZEL VE RENKLİ NOTGELDLER ARASINDA BULUNUYOR.ARMADA BULUNAN KÖPEK ÇEVREDE ÜRETİLEN ROTTWEİLER IRKINA BİR GÖNDERME Mİ BİLİNMİYOR

  Lot No: 96

  Lot: 96

  BU ŞEHRİN PARASI EN GÜZEL VE RENKLİ NOTGELDLER ARASINDA BULUNUYOR.ARMADA BULUNAN KÖPEK ÇEVREDE ÜRETİLEN ROTTWEİLER IRKINA BİR GÖNDERME Mİ BİLİNMİYOR

  TLSold
 • ÇEKYA SINIRINDAKİ KASABA SON 20 YILDA NUFUSUNUN % 10 DAN FAZLASINI KAYBETTİ. HALEN 4300 KİŞİNİN YAŞADIĞI BERNECK SAĞLIK TURİZMİ VE KAPLICALARLA GEÇİNİYOR.

  Lot No: 97

  Lot: 97

  ÇEKYA SINIRINDAKİ KASABA SON 20 YILDA NUFUSUNUN % 10 DAN FAZLASINI KAYBETTİ. HALEN 4300 KİŞİNİN YAŞADIĞI BERNECK SAĞLIK TURİZMİ VE KAPLICALARLA GEÇİNİYOR.

  TLSold
 • M.Ö. 120 LERDE GERMEN AKINLARINDAN ÇEKİNEN ROMALILAR BUTZBACH'IN DA İÇİNDE OLDUĞU 115 TAHTA KALE YAPARAK SINIRLARINI KORUMAYA ALMIŞTI.

  Lot No: 98

  Lot: 98

  M.Ö. 120 LERDE GERMEN AKINLARINDAN ÇEKİNEN ROMALILAR BUTZBACH'IN DA İÇİNDE OLDUĞU 115 TAHTA KALE YAPARAK SINIRLARINI KORUMAYA ALMIŞTI.

  TLSold
 • DAHA SONRA BAZILARI TAŞLARDAN YENİDEN YAPILAN KALELER VE ARALARDA SURLAR UNESCO KÜLTÜR MİRASI İÇİNDE BULUNUYOR.3

  Lot No: 99

  Lot: 99

  DAHA SONRA BAZILARI TAŞLARDAN YENİDEN YAPILAN KALELER VE ARALARDA SURLAR UNESCO KÜLTÜR MİRASI İÇİNDE BULUNUYOR.3

  TLSold
 • ADI 1926 DA KOBLENZ OLARAK DEĞİŞEN ŞEHİR 1992 DE 2000.KURULUŞ YILINI KUTLADI.EN ESKİ ŞEHİRLERDEN BİRİ VE 113.000 NUFUSU İLE SON DERECE GELİŞMİŞ BİR EKONOMİYE SAHİP

  Lot No: 100

  Lot: 100

  ADI 1926 DA KOBLENZ OLARAK DEĞİŞEN ŞEHİR 1992 DE 2000.KURULUŞ YILINI KUTLADI.EN ESKİ ŞEHİRLERDEN BİRİ VE 113.000 NUFUSU İLE SON DERECE GELİŞMİŞ BİR EKONOMİYE SAHİP

  TLSold
 • GÜNEY ALMANYA'DA 6300 NUFUSLU KÜÇÜK ŞEHİR.RESİMDE GÖRÜLEN ARMADA KAPININ TAM ÖNÜNDEKİ AĞACIN ANLAMINI BULAMADIM.

  Lot No: 101

  Lot: 101

  GÜNEY ALMANYA'DA 6300 NUFUSLU KÜÇÜK ŞEHİR.RESİMDE GÖRÜLEN ARMADA KAPININ TAM ÖNÜNDEKİ AĞACIN ANLAMINI BULAMADIM.

  TLSold
 • AUGUSTENBORG OLARAK BİLİNEN DANİMARKA KÖYÜ 3200 NUFUSA SAHİP.KÖYÜN EN ÖNEMLİ YAPISI 1621 DE YAPILAN ŞATO DAHA SONRA REVİZE EDİLEREK HALEN ZİYARETE AÇIK.

  Lot No: 102

  Lot: 102

  AUGUSTENBORG OLARAK BİLİNEN DANİMARKA KÖYÜ 3200 NUFUSA SAHİP.KÖYÜN EN ÖNEMLİ YAPISI 1621 DE YAPILAN ŞATO DAHA SONRA REVİZE EDİLEREK HALEN ZİYARETE AÇIK.

  TLSold
 • BATI TRAKYA TÜRKLERİ FEDERASYONU VE 4 CAMİNİN BULUNDUĞU ŞEHİR 95.000 KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPAN BİR ENDÜSTRİ KENTİ.

  Lot No: 103

  Lot: 103

  BATI TRAKYA TÜRKLERİ FEDERASYONU VE 4 CAMİNİN BULUNDUĞU ŞEHİR 95.000 KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPAN BİR ENDÜSTRİ KENTİ.

  TLSold
 • 5 MİLYAR MARK DEĞERİNDEKİ BU NOTGELD TAM DÖRT ISLAK İMZAYA SAHİP VE AZ BULUNUYOR.AYRICA SERİ NUMARASI ELLE BASILMIŞ.

  Lot No: 104

  Lot: 104

  5 MİLYAR MARK DEĞERİNDEKİ BU NOTGELD TAM DÖRT ISLAK İMZAYA SAHİP VE AZ BULUNUYOR.AYRICA SERİ NUMARASI ELLE BASILMIŞ.

  TLSold
 • 10 MİLYARLIK BU NOTGELD 3 ISLAK İMZA İLE TEDAVÜLE VERİLMİŞ. ZOR BULUNAN NADİR BİR ÖRNEK

  Lot No: 105

  Lot: 105

  10 MİLYARLIK BU NOTGELD 3 ISLAK İMZA İLE TEDAVÜLE VERİLMİŞ. ZOR BULUNAN NADİR BİR ÖRNEK

  TLSold
 • M.Ö. 1.YY DA ROMALILARIN KURDUĞU GONSENHEİM BUGÜN MAİNZ KENTİNE BAĞLI BİR İLÇE DURUMUNDA.BELEDİYE BAŞKANI ISLAK İMZASI İLE TEDAVÜLE VERİLMİŞ.

  Lot No: 106

  Lot: 106

  M.Ö. 1.YY DA ROMALILARIN KURDUĞU GONSENHEİM BUGÜN MAİNZ KENTİNE BAĞLI BİR İLÇE DURUMUNDA.BELEDİYE BAŞKANI ISLAK İMZASI İLE TEDAVÜLE VERİLMİŞ.

  TLSold
 • SPEYER KENTİ YAKLAŞIK BİRBUÇUK MİLYON KİŞİNİN YAŞADIĞI PFALZ BÖLGESİ İÇİN 100 MİLYON MARK ÇIKARTMIŞ.GEÇERLİLİK TARİHİ SOL KÖŞEDEKİ BASKI İLE UZATILMIŞ.

  Lot No: 107

  Lot: 107

  SPEYER KENTİ YAKLAŞIK BİRBUÇUK MİLYON KİŞİNİN YAŞADIĞI PFALZ BÖLGESİ İÇİN 100 MİLYON MARK ÇIKARTMIŞ.GEÇERLİLİK TARİHİ SOL KÖŞEDEKİ BASKI İLE UZATILMIŞ.

  TLSold
 • BEŞİKTAŞ İLÇEMİZİN KARDEŞ KENTİ HERNE KÖMÜR OCAKLARININ KAPATILMASINDAN SONRA EKONOMİK OLARAK ÇOK ZOR ZAMANLAR YAŞADI.

  Lot No: 108

  Lot: 108

  BEŞİKTAŞ İLÇEMİZİN KARDEŞ KENTİ HERNE KÖMÜR OCAKLARININ KAPATILMASINDAN SONRA EKONOMİK OLARAK ÇOK ZOR ZAMANLAR YAŞADI.

  TLSold
 • BİR ZAMANLARIN KABLO, TEL, BAKIR ÜRETİMİNDE AVRUPA LİDERİ OLAN FELTEN & GUİLLEAUME ŞİRKETİNİN 200.000 MARKI.ÇOK NADİR

  Lot No: 109

  Lot: 109

  BİR ZAMANLARIN KABLO, TEL, BAKIR ÜRETİMİNDE AVRUPA LİDERİ OLAN FELTEN & GUİLLEAUME ŞİRKETİNİN 200.000 MARKI.ÇOK NADİR

  TLSold
 • ALTONA KENTİNİN 5 GÜN ARA İLE ÇIKARDIĞI İKİ FARKLI 10 MARK.GERİ ÖDEMELERİ YAPILIP KÇŞELERİ PERFORE EDİLEREK İPTAL EDİLMİŞ.

  Lot No: 110

  Lot: 110

  ALTONA KENTİNİN 5 GÜN ARA İLE ÇIKARDIĞI İKİ FARKLI 10 MARK.GERİ ÖDEMELERİ YAPILIP KÇŞELERİ PERFORE EDİLEREK İPTAL EDİLMİŞ.

  TLSold
 • REN BÖLGE BANKASININ ÇIKARDIĞI 1.9.1923 TARİHLİ 2 MİLYON MARK.SOL KÖŞEDE KIRMIZI BASKI İLE TÜM BÖLGEDE GEÇERLİ KILINMIŞ.

  Lot No: 111

  Lot: 111

  REN BÖLGE BANKASININ ÇIKARDIĞI 1.9.1923 TARİHLİ 2 MİLYON MARK.SOL KÖŞEDE KIRMIZI BASKI İLE TÜM BÖLGEDE GEÇERLİ KILINMIŞ.

  TLSold
 • BU KEZ DÜSSELDORF ŞEHİRİNİN ÇIKARDIĞI 5 MİLYON MARK.21.8.1923 TARİHLİ

  Lot No: 112

  Lot: 112

  BU KEZ DÜSSELDORF ŞEHİRİNİN ÇIKARDIĞI 5 MİLYON MARK.21.8.1923 TARİHLİ

  TLSold
 • ÇELİĞİ İLE DÜNYA ÇAPINDA ÜNLÜ KENT SOLİNGEN'İN 1.8.1923 TARİHLİ 500.000 MARKI.BİR ÇELİK İŞÇİSİ RESMEDİLMİŞ, NADİR

  Lot No: 113

  Lot: 113

  ÇELİĞİ İLE DÜNYA ÇAPINDA ÜNLÜ KENT SOLİNGEN'İN 1.8.1923 TARİHLİ 500.000 MARKI.BİR ÇELİK İŞÇİSİ RESMEDİLMİŞ, NADİR

  TLSold
 • 2 MİLYONA YAKLAŞAN NUFUSU İLE HAMBURG DÜNYANIN EN BÜYÜK LİMANLARINDAN BİRİNE SAHİP. DEV HAVALİMANI İLE BİR LOJİSTİK MERKEZİ KONUMUNDA.

  Lot No: 114

  Lot: 114

  2 MİLYONA YAKLAŞAN NUFUSU İLE HAMBURG DÜNYANIN EN BÜYÜK LİMANLARINDAN BİRİNE SAHİP. DEV HAVALİMANI İLE BİR LOJİSTİK MERKEZİ KONUMUNDA.

  TLSold
 • BU KEZ SOLİNGEN KENTİNİ DE KAPSAYAN BÖLGE İÇİN ÇIKARILMIŞ 50 MİLYON MARK.

  Lot No: 115

  Lot: 115

  BU KEZ SOLİNGEN KENTİNİ DE KAPSAYAN BÖLGE İÇİN ÇIKARILMIŞ 50 MİLYON MARK.

  TLSold
 • 1923 YILINA KADAR BU İSMİ TAŞIYAN KASABA BU GÜN ÇEVREDEKİ BAZI KÖYLERLE BİRLEŞİP FREİLASSİNG ADINI ALMIŞ.KARTON, ÇİL,

  Lot No: 116

  Lot: 116

  1923 YILINA KADAR BU İSMİ TAŞIYAN KASABA BU GÜN ÇEVREDEKİ BAZI KÖYLERLE BİRLEŞİP FREİLASSİNG ADINI ALMIŞ.KARTON, ÇİL,

  TLSold
 • ARTIK BU İSİM SADECE FREİLASSİNG KENTİNİN BİR BÖLGESİ OLMUŞ VE KİRCHDORF OLARAK ANILIYOR. 20 PF, KARTON, ÇİL, NADİR

  Lot No: 117

  Lot: 117

  ARTIK BU İSİM SADECE FREİLASSİNG KENTİNİN BİR BÖLGESİ OLMUŞ VE KİRCHDORF OLARAK ANILIYOR. 20 PF, KARTON, ÇİL, NADİR

  TLSold
 • ESKİDEN MECKLENBURG DÜKALIĞININ BAŞKENTİ OLAN ŞEHİR PEK ÇOK TARİHİ YAPIYI BARINDIRIYOR.

  Lot No: 118

  Lot: 118

  ESKİDEN MECKLENBURG DÜKALIĞININ BAŞKENTİ OLAN ŞEHİR PEK ÇOK TARİHİ YAPIYI BARINDIRIYOR.

  TLSold
 • EN ÖNEMLİ YAPI İSE 1726 DA YAPILAN ŞATO. 1905/09 YILLARI ARASINDA YAPILAN REVİZYONLA BUGÜNKÜ DURUMA GELMİŞ. HALEN PARLEMENTO BİNASI OLARAK KULLANILIYOR.

  Lot No: 119

  Lot: 119

  EN ÖNEMLİ YAPI İSE 1726 DA YAPILAN ŞATO. 1905/09 YILLARI ARASINDA YAPILAN REVİZYONLA BUGÜNKÜ DURUMA GELMİŞ. HALEN PARLEMENTO BİNASI OLARAK KULLANILIYOR.

  TLSold
 • HALEN ŞEHİRDE ALMAN POSTA PAKET MERKEZLERİNDEN BİRİ VE BÖLGESEL IBC SOLAR ADLI BİR GÜNEŞ ENERJİSİ ŞİRKETİ EN BÜYÜK İŞVERENLER ARASINDA

  Lot No: 120

  Lot: 120

  HALEN ŞEHİRDE ALMAN POSTA PAKET MERKEZLERİNDEN BİRİ VE BÖLGESEL IBC SOLAR ADLI BİR GÜNEŞ ENERJİSİ ŞİRKETİ EN BÜYÜK İŞVERENLER ARASINDA

  TLSold
 • ALBERT EİNSTEİN ŞEHRİN YETİŞTİRDİĞİ EN ÜNLÜ KİŞİ.AYRICA EN ÜNLÜ ALMAN AKTRİSTLERİNDEN HİLDEGART KNEFF DE BURADA DOĞMUŞ.

  Lot No: 121

  Lot: 121

  ALBERT EİNSTEİN ŞEHRİN YETİŞTİRDİĞİ EN ÜNLÜ KİŞİ.AYRICA EN ÜNLÜ ALMAN AKTRİSTLERİNDEN HİLDEGART KNEFF DE BURADA DOĞMUŞ.

  TLSold
 • ŞEHRİN BİR DE DÜNYA REKORU VAR. ÇOK GÜZEL BİR YAPI OLAN GOTİK KİLİSE 161,53 METRE YÜKSEKLİĞİ İLE DÜNYANIN EN YÜKSEK KİLİSE KULESİ OLARAK BİLİNİYOR.

  Lot No: 122

  Lot: 122

  ŞEHRİN BİR DE DÜNYA REKORU VAR. ÇOK GÜZEL BİR YAPI OLAN GOTİK KİLİSE 161,53 METRE YÜKSEKLİĞİ İLE DÜNYANIN EN YÜKSEK KİLİSE KULESİ OLARAK BİLİNİYOR.

  TLSold
 • ŞEHİRDE İKİ ÖNEMLİ HEYKEL VAR, BUKO DENEN KİLİSEDE VE 1028/1088 ARASI YAŞAMIŞ OLAN PİSKOPOSA AİT. BURCHARD ADLI PİSKOPOS ÖLDÜRÜLMÜŞ BİR HALK KAHRAMANIYDI.

  Lot No: 123

  Lot: 123

  ŞEHİRDE İKİ ÖNEMLİ HEYKEL VAR, BUKO DENEN KİLİSEDE VE 1028/1088 ARASI YAŞAMIŞ OLAN PİSKOPOSA AİT. BURCHARD ADLI PİSKOPOS ÖLDÜRÜLMÜŞ BİR HALK KAHRAMANIYDI.

  TLSold
 • BELEDİYE BİNASININ HEMEN YANINDA İSE ÜNLÜ ROLAND ANITI VAR 1381 DE TAHTA OLARAK YAPILMIŞ, ŞİMDİKİ 4.27 METRE YÜKSEKLİĞİNDE DEV BİR ANIT.

  Lot No: 124

  Lot: 124

  BELEDİYE BİNASININ HEMEN YANINDA İSE ÜNLÜ ROLAND ANITI VAR 1381 DE TAHTA OLARAK YAPILMIŞ, ŞİMDİKİ 4.27 METRE YÜKSEKLİĞİNDE DEV BİR ANIT.

  TLSold
 • HOLLANDA SINIRINDA 35.000 KİŞİNİN YAŞADIĞI ŞATOSU İLE ÜNLÜ GÜZEL BİR ŞEHİR.SADECE STEİNFURT OLARAK DA ANILIYOR.

  Lot No: 125

  Lot: 125

  HOLLANDA SINIRINDA 35.000 KİŞİNİN YAŞADIĞI ŞATOSU İLE ÜNLÜ GÜZEL BİR ŞEHİR.SADECE STEİNFURT OLARAK DA ANILIYOR.

  TLSold
 • KÖLN'ÜN EN BÜYÜK İLÇELERİNDEN, TİCARET MERKEZİ MÜLHEİM TİCARET BANKASININ 25.YILI İÇİN ÇIKARILAN 10 PF, ÇOK NADİR

  Lot No: 126

  Lot: 126

  KÖLN'ÜN EN BÜYÜK İLÇELERİNDEN, TİCARET MERKEZİ MÜLHEİM TİCARET BANKASININ 25.YILI İÇİN ÇIKARILAN 10 PF, ÇOK NADİR

  TLSold
 • ARMASINDA TÜM DİNLERDE KUTSAL BİR MELEK OLAN MİKAİL'E YER VEREN 6700 KİŞİLİK GÜZEL BİR KASABA

  Lot No: 127

  Lot: 127

  ARMASINDA TÜM DİNLERDE KUTSAL BİR MELEK OLAN MİKAİL'E YER VEREN 6700 KİŞİLİK GÜZEL BİR KASABA

  TLSold
 • 1400 LÜ YILLARDA BAŞLAYAN GELENEK 1513 DE RESMİYET KAZANMIŞ VE BÖLGENİN KÜÇÜK VE BÜYÜKBAŞ HAYVAN PAZARI HER YIL BURADA YAPILMIŞ.ARTIK GÜVERCİN PAZARI OLMUŞ.

  Lot No: 128

  Lot: 128

  1400 LÜ YILLARDA BAŞLAYAN GELENEK 1513 DE RESMİYET KAZANMIŞ VE BÖLGENİN KÜÇÜK VE BÜYÜKBAŞ HAYVAN PAZARI HER YIL BURADA YAPILMIŞ.ARTIK GÜVERCİN PAZARI OLMUŞ.

  TLSold
 • AYNI YILLARDA BAŞLAYAN AT PAZARI YILDA ÜÇ DEFA YAPILIRMIŞ.GELENEK HALEN SÜRÜYOR VE TEMMUZ AYININ SON HAFTA SONU AT PAZARI YAPILIYOR.

  Lot No: 129

  Lot: 129

  AYNI YILLARDA BAŞLAYAN AT PAZARI YILDA ÜÇ DEFA YAPILIRMIŞ.GELENEK HALEN SÜRÜYOR VE TEMMUZ AYININ SON HAFTA SONU AT PAZARI YAPILIYOR.

  TLSold
 • 1930 YILINA KADAR CANTH, 1945 YILINA KADAR KANTH ADINI TAŞIYAN ŞEHİR POLONYA YÖNETİMİNDE KATHY WROCLAWSKİE OLARAK ANILMAYA BAŞLAMIŞ.

  Lot No: 130

  Lot: 130

  1930 YILINA KADAR CANTH, 1945 YILINA KADAR KANTH ADINI TAŞIYAN ŞEHİR POLONYA YÖNETİMİNDE KATHY WROCLAWSKİE OLARAK ANILMAYA BAŞLAMIŞ.

  TLSold
 • TUĞLA İLE YAPILMIŞ GOTİK BİNALARLA DOLU BİR KENT OLAN CANTH 1302 DEN KALMA PETER VE PAUL KİLİSESİ VE EVANGELİST KİLİSE İLE ÇOK GÜZEL YAPILARA SAHİP

  Lot No: 131

  Lot: 131

  TUĞLA İLE YAPILMIŞ GOTİK BİNALARLA DOLU BİR KENT OLAN CANTH 1302 DEN KALMA PETER VE PAUL KİLİSESİ VE EVANGELİST KİLİSE İLE ÇOK GÜZEL YAPILARA SAHİP

  TLSold
 • SON YILLARDA ÖZELLİKLE İSVEÇLİ SCANİA FİRMASI BURAYA ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPIP BİR BÜYÜK FABRİKA KURMUŞ.ŞEHRİN EN ÖNEMLİ GELİR KAYNAĞI BU FABRİKA

  Lot No: 132

  Lot: 132

  SON YILLARDA ÖZELLİKLE İSVEÇLİ SCANİA FİRMASI BURAYA ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPIP BİR BÜYÜK FABRİKA KURMUŞ.ŞEHRİN EN ÖNEMLİ GELİR KAYNAĞI BU FABRİKA

  TLSold
 • KENTİN TASARRUF SANDIĞI ÇIKARMIŞ OLDUĞU PARANIN ÇEVREDEKİ ALTI BANKADA PARAYA ÇEVRİLEBİLECEĞİNİ YAZMIŞ. PEK RSATLANMAYAN BİR UYGULAMA.

  Lot No: 133

  Lot: 133

  KENTİN TASARRUF SANDIĞI ÇIKARMIŞ OLDUĞU PARANIN ÇEVREDEKİ ALTI BANKADA PARAYA ÇEVRİLEBİLECEĞİNİ YAZMIŞ. PEK RSATLANMAYAN BİR UYGULAMA.

  TLSold
 • 1938 DE NAZİLER İKTİDARA GELDİĞİNDE YAHUDİ MAHALLESİNDE DERİ FABRİKASI OLDUĞU İÇİN YAKIP YIKMA YAPILAMADI.

  Lot No: 134

  Lot: 134

  1938 DE NAZİLER İKTİDARA GELDİĞİNDE YAHUDİ MAHALLESİNDE DERİ FABRİKASI OLDUĞU İÇİN YAKIP YIKMA YAPILAMADI.

  TLSold
 • VE TESADÜFEN 2.DÜNYA SAVAŞINDA ŞEHİRDE HİÇ HASAR OLMADI. 16-18 YY. ARASINDA YAPILMIŞ OLAN BAROK EVLERLE SÜSLÜ MERKEZ YAKLAŞIK 400 DÜKKANLA HALEN AYAKTA.

  Lot No: 135

  Lot: 135

  VE TESADÜFEN 2.DÜNYA SAVAŞINDA ŞEHİRDE HİÇ HASAR OLMADI. 16-18 YY. ARASINDA YAPILMIŞ OLAN BAROK EVLERLE SÜSLÜ MERKEZ YAKLAŞIK 400 DÜKKANLA HALEN AYAKTA.

  TLSold
 • SAVAŞTAN SONRA 17.000 OLAN NUFUS GÖÇLERLE TAM 55.000 BİNE BİR YIL İÇİNDE ÇIKTI.HALEN 70.000 CIVARINDA.

  Lot No: 136

  Lot: 136

  SAVAŞTAN SONRA 17.000 OLAN NUFUS GÖÇLERLE TAM 55.000 BİNE BİR YIL İÇİNDE ÇIKTI.HALEN 70.000 CIVARINDA.

  TLSold
 • ÖZELLİKLE PETROL ARAMA ARAÇLARI ÜRETİMİNDE UZMANLAŞAN FİRMALAR BU ŞEHİRDE.HALEN 10 BİN KİŞİ BU İŞ KOLUNDA ÇALIŞIYOR.

  Lot No: 137

  Lot: 137

  ÖZELLİKLE PETROL ARAMA ARAÇLARI ÜRETİMİNDE UZMANLAŞAN FİRMALAR BU ŞEHİRDE.HALEN 10 BİN KİŞİ BU İŞ KOLUNDA ÇALIŞIYOR.

  TLSold
 • KRANENBURG OLARAK İSMİ DEĞİŞEN ŞEHİR HOLLANDA ALMANYA SINIRINDA, 11.000 KİŞİ YAŞIYOR. PARA 2 TANE 75 PF DEN OLUŞMUŞ, ARALARI PERFORE EDİLMİŞ.NADİR

  Lot No: 138

  Lot: 138

  KRANENBURG OLARAK İSMİ DEĞİŞEN ŞEHİR HOLLANDA ALMANYA SINIRINDA, 11.000 KİŞİ YAŞIYOR. PARA 2 TANE 75 PF DEN OLUŞMUŞ, ARALARI PERFORE EDİLMİŞ.NADİR

  TLSold
 • SINIRDA OLMASI YÜZÜNDEN SAVAŞ SONRASI YOKLUK ÇEKİLEN ALMANYA'YA GİREN KAÇAK MALLARIN BİR KISMI BURADAN GİRİYORMUŞ.RESİMDE ET KAÇAKÇILARI GÖSTERİLİYOR.

  Lot No: 139

  Lot: 139

  SINIRDA OLMASI YÜZÜNDEN SAVAŞ SONRASI YOKLUK ÇEKİLEN ALMANYA'YA GİREN KAÇAK MALLARIN BİR KISMI BURADAN GİRİYORMUŞ.RESİMDE ET KAÇAKÇILARI GÖSTERİLİYOR.

  TLSold
 • HAMBURG KENTİNE BAĞLI HAVAALANININ HEMEN YAKININDA 3500 NUFUSLU BİR KÖY.NE KADAR KÜÇÜK YERLEŞİMLERİN NOTGELD ÇIKARDIĞINA ÖRNEK.AMA BUNLAR DA BULUNMUYOR.

  Lot No: 140

  Lot: 140

  HAMBURG KENTİNE BAĞLI HAVAALANININ HEMEN YAKININDA 3500 NUFUSLU BİR KÖY.NE KADAR KÜÇÜK YERLEŞİMLERİN NOTGELD ÇIKARDIĞINA ÖRNEK.AMA BUNLAR DA BULUNMUYOR.

  TLSold
 • KÖY 6.EYLÜL 1971 DE BİR UÇAĞIN OTOBANA MECBURİ İNİŞ YAPMASI VE BİR OTOBAN KÖPRÜSÜNE ÇARPMASI İLE OLUŞAN KAZADA 22 KİŞİNİN ÖLMESİ İLE GÜNDEME GELMİŞTİ.

  Lot No: 141

  Lot: 141

  KÖY 6.EYLÜL 1971 DE BİR UÇAĞIN OTOBANA MECBURİ İNİŞ YAPMASI VE BİR OTOBAN KÖPRÜSÜNE ÇARPMASI İLE OLUŞAN KAZADA 22 KİŞİNİN ÖLMESİ İLE GÜNDEME GELMİŞTİ.

  TLSold
 • ŞEHİR 1920 LERE GÖRE ÇOK EROTİK SAYILACAK BİR NOTGELD ÇIKARTMIŞ.

  Lot No: 142

  Lot: 142

  ŞEHİR 1920 LERE GÖRE ÇOK EROTİK SAYILACAK BİR NOTGELD ÇIKARTMIŞ.

  TLSold
 • ARTIK HAMBURG KENTİNE BAĞLI BİR İLÇE OLAN HARBURG 27.000 NUFUSA SAHİP VE TAŞ DEVRİNE KADAR UZANAN BİR GEÇMİŞE SAHİP

  Lot No: 143

  Lot: 143

  ARTIK HAMBURG KENTİNE BAĞLI BİR İLÇE OLAN HARBURG 27.000 NUFUSA SAHİP VE TAŞ DEVRİNE KADAR UZANAN BİR GEÇMİŞE SAHİP

  TLSold
 • HARBURG'TA 1836 DA KURULAN LİKÖR FABRİKASI, 1856 TARİHLİ AYAKKABI FABRİKASI HALEN FAALİYETTE.AMA ARTIK EN BÜYÜK GELİR KAYNAĞI LOJİSTİK.

  Lot No: 144

  Lot: 144

  HARBURG'TA 1836 DA KURULAN LİKÖR FABRİKASI, 1856 TARİHLİ AYAKKABI FABRİKASI HALEN FAALİYETTE.AMA ARTIK EN BÜYÜK GELİR KAYNAĞI LOJİSTİK.

  TLSold
 • MÜNDEN AŞAĞI SAKSONYA EYALETİNİN EN GÜNEY KENTİ. 18.YY DAN BERİ ASKERİ GARNİZONLARA EV SAHİPLİĞİ YAPMIŞ.SON 150 YILDIR POLİS EĞİTİM VE MERKEZİ OLARAK BİLİNİYOR.

  Lot No: 145

  Lot: 145

  MÜNDEN AŞAĞI SAKSONYA EYALETİNİN EN GÜNEY KENTİ. 18.YY DAN BERİ ASKERİ GARNİZONLARA EV SAHİPLİĞİ YAPMIŞ.SON 150 YILDIR POLİS EĞİTİM VE MERKEZİ OLARAK BİLİNİYOR.

  TLSold
 • ÜNLÜ BİR KIRIK ÇIKIKÇI VE ALTERNATİF TIP UZMANI OLAN J.EİSENBARTH'IN YAŞAMI BOYUNCA ÇOK KİŞİYİ TEDAVİ ETTİĞİ VE BAŞARILI OLDUĞU ANLATILIYOR. MEZARI BU KENTTE.

  Lot No: 146

  Lot: 146

  ÜNLÜ BİR KIRIK ÇIKIKÇI VE ALTERNATİF TIP UZMANI OLAN J.EİSENBARTH'IN YAŞAMI BOYUNCA ÇOK KİŞİYİ TEDAVİ ETTİĞİ VE BAŞARILI OLDUĞU ANLATILIYOR. MEZARI BU KENTTE.

  TLSold
 • GRİMMKARDEŞLERİN FARELİ KÖYÜN KAVALCISI BU KENTTE GEÇER.1284 TARİHLİ BİR ÖYKÜYE DAYANAN OLAY YÜZYILLAR BOYU HAMELN KENTİNİN EN ÖNEMLİ REKLAMI OLMUŞTUR.

  Lot No: 147

  Lot: 147

  GRİMMKARDEŞLERİN FARELİ KÖYÜN KAVALCISI BU KENTTE GEÇER.1284 TARİHLİ BİR ÖYKÜYE DAYANAN OLAY YÜZYILLAR BOYU HAMELN KENTİNİN EN ÖNEMLİ REKLAMI OLMUŞTUR.

  TLSold
 • ASLINDA BÜYÜKLER İÇİN YAZILMIŞ OLAN GRİMM MASALLARI DAHA SONRA ÇOCUKLARA UYARLANMIŞ, BU SAYEDE MİLYONLARA ULAŞMIŞTIR.

  Lot No: 148

  Lot: 148

  ASLINDA BÜYÜKLER İÇİN YAZILMIŞ OLAN GRİMM MASALLARI DAHA SONRA ÇOCUKLARA UYARLANMIŞ, BU SAYEDE MİLYONLARA ULAŞMIŞTIR.

  TLSold
 • HERNE ROLAND HEYKELİNİ KULLANDIĞI PARASINDA ( BU KAĞIT PARA ALTINA DÖNÜŞTÜĞÜNDE KADERİMİZ YENİDEN DEĞİŞMİŞ OLACAK) GİBİ BİR İFADE KULLANMIŞ.

  Lot No: 149

  Lot: 149

  HERNE ROLAND HEYKELİNİ KULLANDIĞI PARASINDA ( BU KAĞIT PARA ALTINA DÖNÜŞTÜĞÜNDE KADERİMİZ YENİDEN DEĞİŞMİŞ OLACAK) GİBİ BİR İFADE KULLANMIŞ.

  TLSold
 • ŞEHRE ADINI VEREN KALE 1056 YILINDA KURULMUŞ, DAHA SONRA ETRAFINA 1200 LERDE BİR KİLİSE VE DEMİRCİ, DAHA SONLAR EVLER YAPILARAK BİR KASABA OLUŞMUŞ.

  Lot No: 150

  Lot: 150

  ŞEHRE ADINI VEREN KALE 1056 YILINDA KURULMUŞ, DAHA SONRA ETRAFINA 1200 LERDE BİR KİLİSE VE DEMİRCİ, DAHA SONLAR EVLER YAPILARAK BİR KASABA OLUŞMUŞ.

  TLSold
 • KÖYÜN YÖNETİCİLERİ ADOLF AİLESİ İMİŞ. HALEN ŞATODA SON KRAL 5.ADOLF'UN HEYEKELİ BULUNUYOR. KÖY SOLİNGEN KENTİNİN BİR İLÇESİ OLMUŞ VE 1500 NUFUSLU

  Lot No: 151

  Lot: 151

  KÖYÜN YÖNETİCİLERİ ADOLF AİLESİ İMİŞ. HALEN ŞATODA SON KRAL 5.ADOLF'UN HEYEKELİ BULUNUYOR. KÖY SOLİNGEN KENTİNİN BİR İLÇESİ OLMUŞ VE 1500 NUFUSLU

  TLSold
 • NOTGELD'LERDE FOTOLAF ÇOK ENDER OLARAK KULLANILDI. BU PARALAR ENDER ÖRNEKLERDEN.RESİMDE ŞATODAKİ ŞAPEL İÇİNDEN BİR GÖRÜNTÜ VAR.

  Lot No: 152

  Lot: 152

  NOTGELD'LERDE FOTOLAF ÇOK ENDER OLARAK KULLANILDI. BU PARALAR ENDER ÖRNEKLERDEN.RESİMDE ŞATODAKİ ŞAPEL İÇİNDEN BİR GÖRÜNTÜ VAR.

  TLSold
 • BU KÜÇÜK KASABA 13.YY DAN BERİ PORSELEN ÜRETİMİNDE USTALAŞMIŞ. HALEN 10 PORSELEN ATÖLYESİ ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR.

  Lot No: 153

  Lot: 153

  BU KÜÇÜK KASABA 13.YY DAN BERİ PORSELEN ÜRETİMİNDE USTALAŞMIŞ. HALEN 10 PORSELEN ATÖLYESİ ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR.

  TLSold
 • AVCILAR İÇİN 1 VE 2 EKİM 1921 YILINDA YAPILAN TOPLANTIYA BİR HATIRA OLMAK ÜZERE 1 MARK DEĞERİNDEKİ BU PARA ÇIKARILMIŞ.

  Lot No: 154

  Lot: 154

  AVCILAR İÇİN 1 VE 2 EKİM 1921 YILINDA YAPILAN TOPLANTIYA BİR HATIRA OLMAK ÜZERE 1 MARK DEĞERİNDEKİ BU PARA ÇIKARILMIŞ.

  TLSold
 • BÖLGENİN TRACHT DENEN GELENEKSEL GİYSİSİ GÜNEYE NAZARAN ÇOK FARKLI .EN ÖNEMLİ AYRINTI ŞAPKA DENEN KENARLARI BÜYÜK FİYONGLU SÜSLEME VE BOYUNDAKİ ÖZEL BAĞ.

  Lot No: 155

  Lot: 155

  BÖLGENİN TRACHT DENEN GELENEKSEL GİYSİSİ GÜNEYE NAZARAN ÇOK FARKLI .EN ÖNEMLİ AYRINTI ŞAPKA DENEN KENARLARI BÜYÜK FİYONGLU SÜSLEME VE BOYUNDAKİ ÖZEL BAĞ.

  TLSold
 • 2.DÜNYA SAVAŞINDA SENTETİK BENZİN ÜRETEN EN ÖNEMLİ YERALTI TESİSİ BURADAYDI.ÖNEMLİ KISMI SAVAŞ ESİRİ TAM 3.000 KİŞİNİN ÇALIŞTIĞI BUNUN GİBİ 14 TESİS DAHA VARDI

  Lot No: 156

  Lot: 156

  2.DÜNYA SAVAŞINDA SENTETİK BENZİN ÜRETEN EN ÖNEMLİ YERALTI TESİSİ BURADAYDI.ÖNEMLİ KISMI SAVAŞ ESİRİ TAM 3.000 KİŞİNİN ÇALIŞTIĞI BUNUN GİBİ 14 TESİS DAHA VARDI

  TLSold
 • KUZEY ALMANYA'DAKİ ŞEHİR UZUN YILLAR İSVEÇ VE SONRA DANİMARKA TOPRAKLARINDA KALMIŞ ANCAK 1712 DE ALMANYA YA GEÇMİŞ.

  Lot No: 157

  Lot: 157

  KUZEY ALMANYA'DAKİ ŞEHİR UZUN YILLAR İSVEÇ VE SONRA DANİMARKA TOPRAKLARINDA KALMIŞ ANCAK 1712 DE ALMANYA YA GEÇMİŞ.

  TLSold
 • 1712 DE HİERONYMUS SCHRÖTER ŞEHRİ BİR ASTRONOMİ MERKEZİ HALİNE GETİRMİŞ, ÖLÜMÜNDEN SONRA BU GELENEK SÜRMÜŞ.

  Lot No: 158

  Lot: 158

  1712 DE HİERONYMUS SCHRÖTER ŞEHRİ BİR ASTRONOMİ MERKEZİ HALİNE GETİRMİŞ, ÖLÜMÜNDEN SONRA BU GELENEK SÜRMÜŞ.

  TLSold
 • ESKİ BİR KELT YERLEŞİMİN OLAN KENT AVUSTURYA ALMANYA SINIRINDA VE ÜÇ NEHRİN BİRLEŞTİĞİ YERDE BULUNUYOR.52.000 NUFUSU İLE BÖLGENİN 2.BÜYÜK ŞEHRİ

  Lot No: 159

  Lot: 159

  ESKİ BİR KELT YERLEŞİMİN OLAN KENT AVUSTURYA ALMANYA SINIRINDA VE ÜÇ NEHRİN BİRLEŞTİĞİ YERDE BULUNUYOR.52.000 NUFUSU İLE BÖLGENİN 2.BÜYÜK ŞEHRİ

  TLSold
 • KENT BİR SÜRE BURADA YAŞAMIŞ OLAN ÜNLÜ BİLİM ADAMI A.VON HUMBOLDT'UN ANISINI YAŞATMAK İÇİN BİR SOKAĞA ADINI VERMİŞ VE HEYKELİ DİKMİŞ.

  Lot No: 160

  Lot: 160

  KENT BİR SÜRE BURADA YAŞAMIŞ OLAN ÜNLÜ BİLİM ADAMI A.VON HUMBOLDT'UN ANISINI YAŞATMAK İÇİN BİR SOKAĞA ADINI VERMİŞ VE HEYKELİ DİKMİŞ.

  TLSold
 • POLONYA SINIRLARI İÇİNDE KALAN VE CHOCİWİEL DİYE BİLİNEN ŞEHİRDE HALEN 3100 KİŞİ YAŞIYOR.

  Lot No: 161

  Lot: 161

  POLONYA SINIRLARI İÇİNDE KALAN VE CHOCİWİEL DİYE BİLİNEN ŞEHİRDE HALEN 3100 KİŞİ YAŞIYOR.

  TLSold
 • SLAVLAR TARAFINDAN KURULAN ŞEHİR 1300 LERE KADAR HARABE OLARAK KALMIŞ. 1250 DE BATIDAN GELENLER ŞEHRİ TEKRAR KURMUŞ.

  Lot No: 162

  Lot: 162

  SLAVLAR TARAFINDAN KURULAN ŞEHİR 1300 LERE KADAR HARABE OLARAK KALMIŞ. 1250 DE BATIDAN GELENLER ŞEHRİ TEKRAR KURMUŞ.

  TLSold
 • 30 YIL SAVAŞLARI SIRASINDA NUFUSUN TAMAMINA YAKINI VEBA SALGININDAN ÖLMÜŞ. GERİ KALANLAR POLONYA'YA KAÇMIŞ, ANCAK SAVAŞTAN SONRA DÖNMÜŞLER

  Lot No: 163

  Lot: 163

  30 YIL SAVAŞLARI SIRASINDA NUFUSUN TAMAMINA YAKINI VEBA SALGININDAN ÖLMÜŞ. GERİ KALANLAR POLONYA'YA KAÇMIŞ, ANCAK SAVAŞTAN SONRA DÖNMÜŞLER

  TLSold
 • 1804 DE BU ŞEHİRDE ÜRETİMİNE BAŞLANAN RESİMLİ EĞİTİM TABLOLARI YILLARCA ŞEHRİN BUNLARLA HATIRLANMASINA NEDEN OLMUŞ.RESİMDE TABLOLARI İNCELEYEN ÖĞRENCİLER VAR

  Lot No: 164

  Lot: 164

  1804 DE BU ŞEHİRDE ÜRETİMİNE BAŞLANAN RESİMLİ EĞİTİM TABLOLARI YILLARCA ŞEHRİN BUNLARLA HATIRLANMASINA NEDEN OLMUŞ.RESİMDE TABLOLARI İNCELEYEN ÖĞRENCİLER VAR

  TLSold
 • NAZİLER DÖNEMİNDE HASTALARIN VE ÖZÜRLÜLERİN YOK EDİLDİĞİ BİR ÖLÜM MERKEZİ HALİNE GELEN ŞEHİR DOĞU ALMANYA DÖNEMİNDE GELİŞMİŞ.

  Lot No: 165

  Lot: 165

  NAZİLER DÖNEMİNDE HASTALARIN VE ÖZÜRLÜLERİN YOK EDİLDİĞİ BİR ÖLÜM MERKEZİ HALİNE GELEN ŞEHİR DOĞU ALMANYA DÖNEMİNDE GELİŞMİŞ.

  TLSold
 • ESKİDEN ÜÇ AYRI YERDE GELİŞEN KÖYLER 1950 DE BREİTUNGEN ADI ALTINDA TEK KÖY OLARAK BİRLEŞTİRİLMİŞ VE ARTIK BU ADLA BİLİNİYOR. WERRA NEHRİ ÜZERİNDE BULUNUYOR.

  Lot No: 166

  Lot: 166

  ESKİDEN ÜÇ AYRI YERDE GELİŞEN KÖYLER 1950 DE BREİTUNGEN ADI ALTINDA TEK KÖY OLARAK BİRLEŞTİRİLMİŞ VE ARTIK BU ADLA BİLİNİYOR. WERRA NEHRİ ÜZERİNDE BULUNUYOR.

  TLSold
 • KÖYLER TARIM, TÜTÜNCÜLÜK VE KÜÇÜK METAL ALETLER ÜRETEREK GEÇİMİNİ SAĞLAMIŞ. TÜTÜN HALA ÖNEMLİ YER TUTUYOR.

  Lot No: 167

  Lot: 167

  KÖYLER TARIM, TÜTÜNCÜLÜK VE KÜÇÜK METAL ALETLER ÜRETEREK GEÇİMİNİ SAĞLAMIŞ. TÜTÜN HALA ÖNEMLİ YER TUTUYOR.

  TLSold
 • PEK ÇOK YERLEŞİM GİBİ BU KASABADA KENDİNE AYI ARMASINI SEÇMİŞ. ZENCEFİLLİ ÇÖREK ÜRETİMİ 1800 LERDEN BERİ ÇOK ÖNEMLİ. AYRICA BURASI ÜZÜM VE ŞARAP ÜRETİMİNDE ÜNLÜ

  Lot No: 168

  Lot: 168

  PEK ÇOK YERLEŞİM GİBİ BU KASABADA KENDİNE AYI ARMASINI SEÇMİŞ. ZENCEFİLLİ ÇÖREK ÜRETİMİ 1800 LERDEN BERİ ÇOK ÖNEMLİ. AYRICA BURASI ÜZÜM VE ŞARAP ÜRETİMİNDE ÜNLÜ

  TLSold
 • KİLİSENİN YER ALDIĞI NOTGELD'DE İLGİNÇ BİR SÖZ VAR ( EĞER HERKES BİRİNE YARDIM EDERSE TÜM TOPLUMA YARDIM EDİLMİŞ OLUR.)

  Lot No: 169

  Lot: 169

  KİLİSENİN YER ALDIĞI NOTGELD'DE İLGİNÇ BİR SÖZ VAR ( EĞER HERKES BİRİNE YARDIM EDERSE TÜM TOPLUMA YARDIM EDİLMİŞ OLUR.)

  TLSold
 • ŞEHRİN YAKINLARINDA ÇOK ESKİ ROMA MEZARLARI BULUNMUŞ.AMA İLK KAYIT 1162 DE KALE İLE İLGİLİ BİR EMİR.NE ZAMAN KURULDUĞU TAM BİLİNMİYOR.

  Lot No: 170

  Lot: 170

  ŞEHRİN YAKINLARINDA ÇOK ESKİ ROMA MEZARLARI BULUNMUŞ.AMA İLK KAYIT 1162 DE KALE İLE İLGİLİ BİR EMİR.NE ZAMAN KURULDUĞU TAM BİLİNMİYOR.

  TLSold
 • AKEN HEM DOĞUDAN TÜRKİYEDEN HEM DE İSPANYA'DAN LEYLEKLERİN GÖÇ YOLU ÜZERİNDE BU YÜZDE UNESCO TARAFINDAN KORUMAYA ALINMIŞ.

  Lot No: 171

  Lot: 171

  AKEN HEM DOĞUDAN TÜRKİYEDEN HEM DE İSPANYA'DAN LEYLEKLERİN GÖÇ YOLU ÜZERİNDE BU YÜZDE UNESCO TARAFINDAN KORUMAYA ALINMIŞ.

  TLSold
 • KÜÇÜK BİR YERLEŞİM OLAN FROSE 1990 A KADAR KÖMÜR MADENLERİ İŞLETMİŞ.DAHA SONRA KAPATILAN MADENLER PARK, HAVUZ GİBİ HALKA HİZMET EDER HALE GETİRİLMİŞ.

  Lot No: 172

  Lot: 172

  KÜÇÜK BİR YERLEŞİM OLAN FROSE 1990 A KADAR KÖMÜR MADENLERİ İŞLETMİŞ.DAHA SONRA KAPATILAN MADENLER PARK, HAVUZ GİBİ HALKA HİZMET EDER HALE GETİRİLMİŞ.

  TLSold
 • FROSE DEKİ ESKİDEN MANASTIR OLARAK KULLANILAN YAPIDA ÇOK ÇEŞİTLİ SUTUN BAŞLARI KULLANILMIŞ.

  Lot No: 173

  Lot: 173

  FROSE DEKİ ESKİDEN MANASTIR OLARAK KULLANILAN YAPIDA ÇOK ÇEŞİTLİ SUTUN BAŞLARI KULLANILMIŞ.

  TLSold
 • ADI POLONYA RESZEL OLARAK DEĞİŞEN KÖY BİZ ANLAŞMIŞ KARDEŞLERDEN BİR HALK İSTİYORUZ MOTTOSUNU KULLANMIŞ. ŞEHİR MÜHÜRÜ VE NUMARA ELLE DAMGALANMIŞ.

  Lot No: 174

  Lot: 174

  ADI POLONYA RESZEL OLARAK DEĞİŞEN KÖY BİZ ANLAŞMIŞ KARDEŞLERDEN BİR HALK İSTİYORUZ MOTTOSUNU KULLANMIŞ. ŞEHİR MÜHÜRÜ VE NUMARA ELLE DAMGALANMIŞ.

  TLSold
 • KÜÇÜK BİR YERLEŞİM OLMASINA RAĞMEN BİOGAZ TESİSLERİ OLDUKÇA FAZLA.BİOLOJİK ATIKLARDAN GAZ ÜRETİMİ İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALAR ÇOK BAŞARILI OLMUŞ

  Lot No: 175

  Lot: 175

  KÜÇÜK BİR YERLEŞİM OLMASINA RAĞMEN BİOGAZ TESİSLERİ OLDUKÇA FAZLA.BİOLOJİK ATIKLARDAN GAZ ÜRETİMİ İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALAR ÇOK BAŞARILI OLMUŞ

  TLSold
 • DOĞU ALMANYA DÖNEMİNDE CANLI BİR ŞEHİR OLMASI İÇİN ÇOK ÇALIŞILAN BALLENSTEDT 1990 DAN SONRA İŞYERLERİNİN KAPANMASI VE GÖÇ YÜZÜNDEN 12.000 DEN 8000 NUFUSA İNDİ.

  Lot No: 176

  Lot: 176

  DOĞU ALMANYA DÖNEMİNDE CANLI BİR ŞEHİR OLMASI İÇİN ÇOK ÇALIŞILAN BALLENSTEDT 1990 DAN SONRA İŞYERLERİNİN KAPANMASI VE GÖÇ YÜZÜNDEN 12.000 DEN 8000 NUFUSA İNDİ.

  TLSold
 • BU PARA 30 PF DEĞERİNDE ANCAK 2 X 10 VE 2 X 5 PF DEN OLUŞUYOR. PEK GÖRÜLMEYEN BİR UYGULAMA VE NADİR

  Lot No: 177

  Lot: 177

  BU PARA 30 PF DEĞERİNDE ANCAK 2 X 10 VE 2 X 5 PF DEN OLUŞUYOR. PEK GÖRÜLMEYEN BİR UYGULAMA VE NADİR

  TLSold
 • BU KENTİN BİZİM İÇİN ÖNEMİ BÜYÜK. 2007 DE ECZACIBAŞI ÜNLÜ VİLLEROY & BOCH FİRMASININ BURADAKİ SERAMİK YER KAROSU FABRİKASINI SATIN ALMIŞ VE ÜRETİMŞ SÜRDÜRÜYOR.

  Lot No: 178

  Lot: 178

  BU KENTİN BİZİM İÇİN ÖNEMİ BÜYÜK. 2007 DE ECZACIBAŞI ÜNLÜ VİLLEROY & BOCH FİRMASININ BURADAKİ SERAMİK YER KAROSU FABRİKASINI SATIN ALMIŞ VE ÜRETİMŞ SÜRDÜRÜYOR.

  TLSold
 • TAM ÇEK SINIRI ÜZERİNDEKİ KASABA 19.YY DA AMERİKAYA EN BÜYÜK GÖÇÜ VEREN YER OLARAK BİLİNİYOR.HALEN 2500 KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.

  Lot No: 179

  Lot: 179

  TAM ÇEK SINIRI ÜZERİNDEKİ KASABA 19.YY DA AMERİKAYA EN BÜYÜK GÖÇÜ VEREN YER OLARAK BİLİNİYOR.HALEN 2500 KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.

  TLSold
 • 2.DÜNYA SAVAŞINDA ÇOK FAZLA HASAR GÖREN KENTİN YERLİLERİ BATIYA GÖÇ EDİNCE BÖLGEYE POLONYA, UKRAYNA GİBİ YERLERDEN GELEN ALMANLAR YERLEŞTİRİLMİŞ.

  Lot No: 180

  Lot: 180

  2.DÜNYA SAVAŞINDA ÇOK FAZLA HASAR GÖREN KENTİN YERLİLERİ BATIYA GÖÇ EDİNCE BÖLGEYE POLONYA, UKRAYNA GİBİ YERLERDEN GELEN ALMANLAR YERLEŞTİRİLMİŞ.

  TLSold
 • BUGÜN ŞEHİRDEKİ İŞLETMELERİN ÖNEMLİ BİR BÖLÜMÜ ALMAN HAVA KUVVETLERİNE UÇAK VE HELİKOPTER PARÇASI ÜRETİYOR.

  Lot No: 181

  Lot: 181

  BUGÜN ŞEHİRDEKİ İŞLETMELERİN ÖNEMLİ BİR BÖLÜMÜ ALMAN HAVA KUVVETLERİNE UÇAK VE HELİKOPTER PARÇASI ÜRETİYOR.

  TLSold
 • ŞEHİRDEKİ EN ÖNEMLİ KURULUŞ BETHEL ADLI YARDIM VAKFI.BETHEL 1867 DE EPİLEPSİ HASTALARI İÇİN KURULMUŞ, ANCAK DAHA SONRA HER TÜRLÜ ENGELLİ VE YAŞLILARI KAPSAMIŞ

  Lot No: 182

  Lot: 182

  ŞEHİRDEKİ EN ÖNEMLİ KURULUŞ BETHEL ADLI YARDIM VAKFI.BETHEL 1867 DE EPİLEPSİ HASTALARI İÇİN KURULMUŞ, ANCAK DAHA SONRA HER TÜRLÜ ENGELLİ VE YAŞLILARI KAPSAMIŞ

  TLSold
 • VAKIF BUGÜN YAKLAŞIK 200.000 KİŞİYE YARDIM EDİYOR VE BUNU BAĞIŞLARLA KARŞILIYOR. MERKEZ OLAN BİELEFELD KENTİNDE VAKFIN 19.000 ÇALIŞANI VAR

  Lot No: 183

  Lot: 183

  VAKIF BUGÜN YAKLAŞIK 200.000 KİŞİYE YARDIM EDİYOR VE BUNU BAĞIŞLARLA KARŞILIYOR. MERKEZ OLAN BİELEFELD KENTİNDE VAKFIN 19.000 ÇALIŞANI VAR

  TLSold
 • ŞEHİR ASLINDA DEV KURULUŞLARA EV SAHİPLİĞİ EDİYOR. DÜRKOPP, DR.OETKER, SEİDENSTİCKER, THYSSEN GİBİ FİRMALARI FABRİKALARI BURADA.

  Lot No: 184

  Lot: 184

  ŞEHİR ASLINDA DEV KURULUŞLARA EV SAHİPLİĞİ EDİYOR. DÜRKOPP, DR.OETKER, SEİDENSTİCKER, THYSSEN GİBİ FİRMALARI FABRİKALARI BURADA.

  TLSold
 • ELK KENTİ 61.000 NUFUSU İLE ÖNEMLİ BİR POLONYA KENTİ, ARMASINDA ESKİDEN JANUS ADLI TANRI VARMIŞ. HEM GEÇMİŞE HEM GELECEĞE ,HEP ZITLIKLARA BAKAN VE GÖREN TANRI.

  Lot No: 185

  Lot: 185

  ELK KENTİ 61.000 NUFUSU İLE ÖNEMLİ BİR POLONYA KENTİ, ARMASINDA ESKİDEN JANUS ADLI TANRI VARMIŞ. HEM GEÇMİŞE HEM GELECEĞE ,HEP ZITLIKLARA BAKAN VE GÖREN TANRI.

  TLSold
 • KENT GÖL KENARINDA VE ÇOK GÜZEL BİR ÇEVREYE SAHİP.MAZURYA OLARAK BİLİNEN BÖLGENİN BAŞKENTİ, EĞİTİM VE MATBAACILIK AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ.

  Lot No: 186

  Lot: 186

  KENT GÖL KENARINDA VE ÇOK GÜZEL BİR ÇEVREYE SAHİP.MAZURYA OLARAK BİLİNEN BÖLGENİN BAŞKENTİ, EĞİTİM VE MATBAACILIK AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ.

  TLSold
 • KUZEY SINIRINDAKİ BU KÜÇÜK KASABA TARİHİNDE ÇOK SAVAŞLARA, YANGINLARA, İŞGALLERE MARUZ KALMIŞ, ORDU KARARGAHI OLMUŞ, AMA ARTIK SAKİN BİR HAYATI VAR.

  Lot No: 187

  Lot: 187

  KUZEY SINIRINDAKİ BU KÜÇÜK KASABA TARİHİNDE ÇOK SAVAŞLARA, YANGINLARA, İŞGALLERE MARUZ KALMIŞ, ORDU KARARGAHI OLMUŞ, AMA ARTIK SAKİN BİR HAYATI VAR.

  TLSold
 • EN YAKIN KOMŞULARI DANİMARKA SÜREKLİ OLARAK BASKIN VE SAVAŞLARLA BÖLGEYİ BASKI ALTINDA TUTMUŞ.RESİMDE DANİMARKA SALDIRISINI HABER VEREN BİR KADIN VAR.

  Lot No: 188

  Lot: 188

  EN YAKIN KOMŞULARI DANİMARKA SÜREKLİ OLARAK BASKIN VE SAVAŞLARLA BÖLGEYİ BASKI ALTINDA TUTMUŞ.RESİMDE DANİMARKA SALDIRISINI HABER VEREN BİR KADIN VAR.

  TLSold
 • EN ÖNEMLİ SAVAŞ İSE 1534/36 ARASINDA YAPILAN LÜBECK İLE DANİMARKA SAVAŞI OLMUŞ. RESİMDE LÜBECK ORDUSUNA KATILAN KASABALILAR GÖRÜLÜYOR. SONUÇ HÜZÜN OLMUŞ.

  Lot No: 189

  Lot: 189

  EN ÖNEMLİ SAVAŞ İSE 1534/36 ARASINDA YAPILAN LÜBECK İLE DANİMARKA SAVAŞI OLMUŞ. RESİMDE LÜBECK ORDUSUNA KATILAN KASABALILAR GÖRÜLÜYOR. SONUÇ HÜZÜN OLMUŞ.

  TLSold
 • RUDOLSTADT KENTİNE 1788 DE GELEN SCHİLLER BURADA EŞİ C.VON LENGENFELD İLE TANIŞMIŞ.ŞEHİR BÖYLECE KENDİNE SCHİLLER ŞEHRİ ADINI VERMİŞ.

  Lot No: 190

  Lot: 190

  RUDOLSTADT KENTİNE 1788 DE GELEN SCHİLLER BURADA EŞİ C.VON LENGENFELD İLE TANIŞMIŞ.ŞEHİR BÖYLECE KENDİNE SCHİLLER ŞEHRİ ADINI VERMİŞ.

  TLSold
 • ANCAK ÇEVREDE BULUNAN ESİR KAMPINDA ALMAN CUMHURBAŞKANI MİTTERAND YOL YAPIMI VE TARIM İŞÇİSİ OLARAK ÇALIŞMIŞ VE KAÇARAK CANINI KURTARMIŞ.

  Lot No: 191

  Lot: 191

  ANCAK ÇEVREDE BULUNAN ESİR KAMPINDA ALMAN CUMHURBAŞKANI MİTTERAND YOL YAPIMI VE TARIM İŞÇİSİ OLARAK ÇALIŞMIŞ VE KAÇARAK CANINI KURTARMIŞ.

  TLSold
 • BU KÜÇÜK YERLEŞİM DE 2.DÜNYA SAVAŞINDAN SONRA POLONYA TOPRAKLARINA KATILAN BİR YER. HALEN ADI KİSİELİCE.

  Lot No: 192

  Lot: 192

  BU KÜÇÜK YERLEŞİM DE 2.DÜNYA SAVAŞINDAN SONRA POLONYA TOPRAKLARINA KATILAN BİR YER. HALEN ADI KİSİELİCE.

  TLSold
 • ADI ARTIK STRZELCE KRAJEWSKİ OLAN KENT 1254 DE POLONYA İMPARATORU TARAFINDAN KIZININ ÇEYİZİNDE BRANDENBURG DÜKÜNE HEDİYE EDİLMİŞ.

  Lot No: 193

  Lot: 193

  ADI ARTIK STRZELCE KRAJEWSKİ OLAN KENT 1254 DE POLONYA İMPARATORU TARAFINDAN KIZININ ÇEYİZİNDE BRANDENBURG DÜKÜNE HEDİYE EDİLMİŞ.

  TLSold
 • 815 YÜKSEKTE , ALTI AY KARIN KALKMADIĞI, TAM BİR KIŞ SPORLARI MERKEZİ. ATLAMA KULELERİ, PİSTLERİ, SLALOM VE KUZEY DİSİPLİNİ KULVARLARI İLE TAM BİR KIŞ CENNETİ.

  Lot No: 194

  Lot: 194

  815 YÜKSEKTE , ALTI AY KARIN KALKMADIĞI, TAM BİR KIŞ SPORLARI MERKEZİ. ATLAMA KULELERİ, PİSTLERİ, SLALOM VE KUZEY DİSİPLİNİ KULVARLARI İLE TAM BİR KIŞ CENNETİ.

  TLSold
 • BU KENTİN EN ÖNEMLİ OLAYI 1958/60 ARASINDA ÜNLÜ ELVİS PRESLEY'İN BURADA 3.ZIRHLI TÜMENDE TANKÇI OLARAK ASKERLİK YAPMASI OLMUŞ. MÜZESİNİ BİLE KURMUŞLAR.+

  Lot No: 195

  Lot: 195

  BU KENTİN EN ÖNEMLİ OLAYI 1958/60 ARASINDA ÜNLÜ ELVİS PRESLEY'İN BURADA 3.ZIRHLI TÜMENDE TANKÇI OLARAK ASKERLİK YAPMASI OLMUŞ. MÜZESİNİ BİLE KURMUŞLAR.+

  TLSold
 • 1782 DE J.H.SCHRÖTER TARAFINDAN KURULAN RASATHANE YILLARCA GELİŞTİ VE BİR DÖNEM AVRUPANIN EN BÜYÜK TELESKOBUNUN SAHİBİ OLDU.

  Lot No: 196

  Lot: 196

  1782 DE J.H.SCHRÖTER TARAFINDAN KURULAN RASATHANE YILLARCA GELİŞTİ VE BİR DÖNEM AVRUPANIN EN BÜYÜK TELESKOBUNUN SAHİBİ OLDU.

  TLSold
 • HALEN BİR ASTRONOMİ MÜZESİNE, DEV BİR TELESKOBA SAHİP.ŞEHİR AYRICA BİR RÜZGAR ENERJİSİNDEN ELEKTRİK ÜRETEN ŞİRKETE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.

  Lot No: 197

  Lot: 197

  HALEN BİR ASTRONOMİ MÜZESİNE, DEV BİR TELESKOBA SAHİP.ŞEHİR AYRICA BİR RÜZGAR ENERJİSİNDEN ELEKTRİK ÜRETEN ŞİRKETE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.

  TLSold
 • KUZEY REN BÖLGESİNİN ÖNEMLİ ŞEHRİ BECKUM PARASINDA ARKADA DİKİNE BASILI BİR KUYUDAN SU ÇEKME SAHNESİ, ÖNDE İSE ARMA VE ISLAK MÜHÜR VAR.İLGİNÇ BİR ÖRNEK

  Lot No: 198

  Lot: 198

  KUZEY REN BÖLGESİNİN ÖNEMLİ ŞEHRİ BECKUM PARASINDA ARKADA DİKİNE BASILI BİR KUYUDAN SU ÇEKME SAHNESİ, ÖNDE İSE ARMA VE ISLAK MÜHÜR VAR.İLGİNÇ BİR ÖRNEK

  TLSold
 • BU KENT DENİNCE AKLA BESTECİ, YAZAR RİCHARD WAGNER GELİR.ONUN YAPTIRDIĞI BÜYÜK KONSER SALONUNA YARDIMDA BULUNANLAR ARASINDA SULTAN ABDÜLAZİZ DE VARDIR.

  Lot No: 199

  Lot: 199

  BU KENT DENİNCE AKLA BESTECİ, YAZAR RİCHARD WAGNER GELİR.ONUN YAPTIRDIĞI BÜYÜK KONSER SALONUNA YARDIMDA BULUNANLAR ARASINDA SULTAN ABDÜLAZİZ DE VARDIR.

  TLSold
 • ARTIK GİZYCKO OLARAK BİLİNEN ŞEHİR BU PARAYI 6.7.1920 DE HALK OYLAMASI İLE PRUSYA'DA KALMAYA DEVAM ETMESİ ANISINA ÇIKARMIŞ.

  Lot No: 200

  Lot: 200

  ARTIK GİZYCKO OLARAK BİLİNEN ŞEHİR BU PARAYI 6.7.1920 DE HALK OYLAMASI İLE PRUSYA'DA KALMAYA DEVAM ETMESİ ANISINA ÇIKARMIŞ.

  TLSold
 • BELEDİYE BAŞKANI İMZASI İLE ÇIKARILMIŞ 1 MİLYON MARK 15.8.1923 TARİHİNİ TAŞIYOR.

  Lot No: 201

  Lot: 201

  BELEDİYE BAŞKANI İMZASI İLE ÇIKARILMIŞ 1 MİLYON MARK 15.8.1923 TARİHİNİ TAŞIYOR.

  TLSold
 • GENELDE ÇOK GÜZEL PARALARA İMZA ATAN HAMBURG BU KEZ 5 MİLYON MARKLIK BANKNOTU 28.8.1923 DE ÇIKARMIŞ

  Lot No: 202

  Lot: 202

  GENELDE ÇOK GÜZEL PARALARA İMZA ATAN HAMBURG BU KEZ 5 MİLYON MARKLIK BANKNOTU 28.8.1923 DE ÇIKARMIŞ

  TLSold
 • BU PARADAKİ GEMİ FİGÜRÜ PEK ÇOK YERDE, HATTA KATALOGLARDA YER ALDI. 50 MİLYON MARK

  Lot No: 203

  Lot: 203

  BU PARADAKİ GEMİ FİGÜRÜ PEK ÇOK YERDE, HATTA KATALOGLARDA YER ALDI. 50 MİLYON MARK

  TLSold
 • KENTİN 100 MİLYON MARKI 24 EYLÜL GİBİ OLDUKÇA GEÇ BİR TARİHTE BASILMIŞ.

  Lot No: 204

  Lot: 204

  KENTİN 100 MİLYON MARKI 24 EYLÜL GİBİ OLDUKÇA GEÇ BİR TARİHTE BASILMIŞ.

  TLSold
 • BU ŞEHRİN ÇIKARDIĞI İKİ ADET 100.000 MARK AYNI TARİHİ TAŞIYOR. 15.7.1923, İMZALAR DA AYNI. FAKAT ÇOK FARKLI BİR DÜZENE SAHİPLER, AYNI ŞEKİLDE SERİLERİ VAR.

  Lot No: 205

  Lot: 205

  BU ŞEHRİN ÇIKARDIĞI İKİ ADET 100.000 MARK AYNI TARİHİ TAŞIYOR. 15.7.1923, İMZALAR DA AYNI. FAKAT ÇOK FARKLI BİR DÜZENE SAHİPLER, AYNI ŞEKİLDE SERİLERİ VAR.

  TLSold
 • BU PARADA BÜYÜK NOTGELDLER İÇİN ÇOK NADİR DİYECEĞİMİZ FOTORAF KULLANILMIŞ. KOLEKSİYONCULAR İÇİN İLGİNÇ BİR ÖRNEK

  Lot No: 206

  Lot: 206

  BU PARADA BÜYÜK NOTGELDLER İÇİN ÇOK NADİR DİYECEĞİMİZ FOTORAF KULLANILMIŞ. KOLEKSİYONCULAR İÇİN İLGİNÇ BİR ÖRNEK

  TLSold
 • BAVYERA DEVLET BANKASI BÜYÜK EBATTA 5 MİLYON MARKI 1.8.1923 DE ÇIKARMIŞ.AĞUSTOS BAŞI ZATEN ENFLASYON (MİLYONLU) PARALARIN BAŞLANGIÇ DÖNEMİ

  Lot No: 207

  Lot: 207

  BAVYERA DEVLET BANKASI BÜYÜK EBATTA 5 MİLYON MARKI 1.8.1923 DE ÇIKARMIŞ.AĞUSTOS BAŞI ZATEN ENFLASYON (MİLYONLU) PARALARIN BAŞLANGIÇ DÖNEMİ

  TLSold
 • YİNE AYNI BANKA 10 MİLYON MARKI AYNI GÜN AMA DAHA UFAK EBATTA BASMIŞ.

  Lot No: 208

  Lot: 208

  YİNE AYNI BANKA 10 MİLYON MARKI AYNI GÜN AMA DAHA UFAK EBATTA BASMIŞ.

  TLSold
 • KENTİN 100 MİYON MARKI EN ÇARPICI RENKLİ PARALAR ARASINDA

  Lot No: 209

  Lot: 209

  KENTİN 100 MİYON MARKI EN ÇARPICI RENKLİ PARALAR ARASINDA

  TLSold
 • GOTHA 100 MARKLIK BANKNOTU ÇOK KALIN BİR KAĞIDA BASMIŞ,SAĞDA SOĞUK DAMGA DİKKATİ ÇEKİYOR

  Lot No: 210

  Lot: 210

  GOTHA 100 MARKLIK BANKNOTU ÇOK KALIN BİR KAĞIDA BASMIŞ,SAĞDA SOĞUK DAMGA DİKKATİ ÇEKİYOR

  TLSold
 • 500 MARK 30 EYLÜL TARİHLİ İNCE BİR KAĞIDA BASILMIŞ,ZEMİN BASKISI KAHVERENGİ AMA ÇOK SOLUK SAĞDAKİ RESİM VE SOĞUK DAMGA NERDEYSE GÖRÜNMÜYOR.

  Lot No: 211

  Lot: 211

  500 MARK 30 EYLÜL TARİHLİ İNCE BİR KAĞIDA BASILMIŞ,ZEMİN BASKISI KAHVERENGİ AMA ÇOK SOLUK SAĞDAKİ RESİM VE SOĞUK DAMGA NERDEYSE GÖRÜNMÜYOR.

  TLSold
 • ÇOK FAZLA VE ÇEŞİTLİ NOTGELD BASAN BİR KENT 50 MİLYON MARK 8 EYLÜL TARİHLİ,

  Lot No: 212

  Lot: 212

  ÇOK FAZLA VE ÇEŞİTLİ NOTGELD BASAN BİR KENT 50 MİLYON MARK 8 EYLÜL TARİHLİ,

  TLSold
 • AYNI ŞEHİR AYNI DÜZENDE 100 MİLYON MARKI 15 EYLÜL 1923 DE ÇIKARMIŞ, HALİYLE

  Lot No: 213

  Lot: 213

  AYNI ŞEHİR AYNI DÜZENDE 100 MİLYON MARKI 15 EYLÜL 1923 DE ÇIKARMIŞ, HALİYLE

  TLSold
 • FUTBOL DENİNCE İLK AKLA GELEN ALMAN ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLAN M.GLADBACH ESKİ DÖNEMLERDE MADENCİLİK VE KÖMÜRLE ÜN YAPMIŞ.

  Lot No: 214

  Lot: 214

  FUTBOL DENİNCE İLK AKLA GELEN ALMAN ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLAN M.GLADBACH ESKİ DÖNEMLERDE MADENCİLİK VE KÖMÜRLE ÜN YAPMIŞ.

  TLSold
 • SANAYİİ DENİNCE İLK AKLA GELEN İSİM ESSEN KENTİ 1 MİLYON MARKINI 12.8.1923 DE BASMIŞ.

  Lot No: 215

  Lot: 215

  SANAYİİ DENİNCE İLK AKLA GELEN İSİM ESSEN KENTİ 1 MİLYON MARKINI 12.8.1923 DE BASMIŞ.

  TLSold
 • 3 GÜN SONRA İSE HEMEN 10 MİLYON MARK PİYASAYA VERİLMİŞ. AYNI SERİDEN.

  Lot No: 216

  Lot: 216

  3 GÜN SONRA İSE HEMEN 10 MİLYON MARK PİYASAYA VERİLMİŞ. AYNI SERİDEN.

  TLSold