Lot: 1

Current Price: 5 TL Starting Bid: 5 TL Estimated: TL Losing Winning

7.000 NUFUSLU KÜÇÜK BİR YERLEŞİM OLAN KAHLA AVRUPA'NIN SAYILI PORSELEN ÜRETİCİLERİ ARASINDA YER ALIYOR.

- TL
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • The live auction completed. Thank you for your participation.
 • Lots
 • Winnings
 • 7.000 NUFUSLU KÜÇÜK BİR YERLEŞİM OLAN KAHLA AVRUPA'NIN SAYILI PORSELEN ÜRETİCİLERİ ARASINDA YER ALIYOR.

  Lot No: 1

  Lot: 1

  7.000 NUFUSLU KÜÇÜK BİR YERLEŞİM OLAN KAHLA AVRUPA'NIN SAYILI PORSELEN ÜRETİCİLERİ ARASINDA YER ALIYOR.

  TLSold
 • WEİLBURG UZUN YILLAR BUGÜNKÜ LÜKSEMBURG 'UN TEMELİNİ OLUŞTURAN NASSAU HANEDANLIĞININ MERKEZİ OLMUŞ. ŞEHİR VE ÇEVRESİ HEP ZİRAATLE GEÇİNMİŞ.

  Lot No: 2

  Lot: 2

  WEİLBURG UZUN YILLAR BUGÜNKÜ LÜKSEMBURG 'UN TEMELİNİ OLUŞTURAN NASSAU HANEDANLIĞININ MERKEZİ OLMUŞ. ŞEHİR VE ÇEVRESİ HEP ZİRAATLE GEÇİNMİŞ.

  TLSold
 • ALMANYA'NIN EN ÖNEMLİ LİMAN KENTLERİNDEN OLAN ŞEHİR PETROL İTHALATININ % 70 İNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.BURADAN TÜM ALMANYA'YA YER ALTI ULAŞIMI İLE SEVK EDİLİYOR.

  Lot No: 3

  Lot: 3

  ALMANYA'NIN EN ÖNEMLİ LİMAN KENTLERİNDEN OLAN ŞEHİR PETROL İTHALATININ % 70 İNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.BURADAN TÜM ALMANYA'YA YER ALTI ULAŞIMI İLE SEVK EDİLİYOR.

  TLSold
 • GUTENBERG'İN MATBAAYI ÇALIŞTIRDIĞI, ONUN DOĞUM YERİ OLAN ŞEHİR 2.ALMAN TELEVİZYONU ZDF VE SWR GİBİ BİR ÇOK TV KANALINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.

  Lot No: 4

  Lot: 4

  GUTENBERG'İN MATBAAYI ÇALIŞTIRDIĞI, ONUN DOĞUM YERİ OLAN ŞEHİR 2.ALMAN TELEVİZYONU ZDF VE SWR GİBİ BİR ÇOK TV KANALINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.

  TLSold
 • BAVYERA DEVLET BANKASININ 15.11.1918 DE ÇIKARDIĞI YARIM MARK .SOL ALTTA BANKANIN ARMASI YER ALIYOR.

  Lot No: 5

  Lot: 5

  BAVYERA DEVLET BANKASININ 15.11.1918 DE ÇIKARDIĞI YARIM MARK .SOL ALTTA BANKANIN ARMASI YER ALIYOR.

  TLSold
 • 1401 DE BİR PRENSLİK OLARAK KURULAN VE YAPILAN SARAYI İLE ÜN YAPAN ŞEHİR 1806 DA NAPOLYON ORDULARININ İSTİLASI VE YAĞMASINDAN SONRA BİR DAHA TOPARLANAMADI.

  Lot No: 6

  Lot: 6

  1401 DE BİR PRENSLİK OLARAK KURULAN VE YAPILAN SARAYI İLE ÜN YAPAN ŞEHİR 1806 DA NAPOLYON ORDULARININ İSTİLASI VE YAĞMASINDAN SONRA BİR DAHA TOPARLANAMADI.

  TLSold
 • 8.700 KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPAN KASABA HER YIL AĞUSTOSUN 3.HAFTA SONU YAPILAN HASAT BAYRAMI İLE TANINIYOR. 150 YILLIK GELENEK HALA AYNI HEYECANLA KUTLANIYOR.

  Lot No: 7

  Lot: 7

  8.700 KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPAN KASABA HER YIL AĞUSTOSUN 3.HAFTA SONU YAPILAN HASAT BAYRAMI İLE TANINIYOR. 150 YILLIK GELENEK HALA AYNI HEYECANLA KUTLANIYOR.

  TLSold
 • ŞEHRİN EN ÖNEMLİ GÜNLERİ ESNAF LONCALARI TARAFINDAN DÜZENLENEN SENEDE 4 PANAYIR. İLKBAHAR, ANTİKA, SONBAHAR VE ÖRDEK PAZARI OLARAK DÜZELENLENİYOR.

  Lot No: 8

  Lot: 8

  ŞEHRİN EN ÖNEMLİ GÜNLERİ ESNAF LONCALARI TARAFINDAN DÜZENLENEN SENEDE 4 PANAYIR. İLKBAHAR, ANTİKA, SONBAHAR VE ÖRDEK PAZARI OLARAK DÜZELENLENİYOR.

  TLSold
 • PANAYIRLAR 1403 YILINDAN BERİ SÜRÜYOR, GÖSTERİ YÜRÜYÜŞLERİ, MÜZİK GRUPLARI VE ATIŞ YARIŞMALARI BÜYÜK BİR CANLILIK GETİRİYOR.

  Lot No: 9

  Lot: 9

  PANAYIRLAR 1403 YILINDAN BERİ SÜRÜYOR, GÖSTERİ YÜRÜYÜŞLERİ, MÜZİK GRUPLARI VE ATIŞ YARIŞMALARI BÜYÜK BİR CANLILIK GETİRİYOR.

  TLSold
 • 830 KİŞİLİK BU KÜÇÜK YERLEŞİMİN EN ÖNEMLİ HEMŞERİSİ 1832 DOĞUMLU WİLHELM BUSCH. BUSCH ŞAİR, ÇOCUK ÖYKÜLERİ YAZARI, RESSAM ÇOK YÖNLÜ BİR SANATÇI.

  Lot No: 10

  Lot: 10

  830 KİŞİLİK BU KÜÇÜK YERLEŞİMİN EN ÖNEMLİ HEMŞERİSİ 1832 DOĞUMLU WİLHELM BUSCH. BUSCH ŞAİR, ÇOCUK ÖYKÜLERİ YAZARI, RESSAM ÇOK YÖNLÜ BİR SANATÇI.

  TLSold
 • BUSCH'UN YARATMIŞ OLDUĞU MAX VE MORİTZ YARAMAZ KARDEŞLER KARAKTERİ HALA SEVİLİYOR.BUSCH'UN EVİ, ATÖLYESİ MÜZE OLMUŞ AYRICA KARİKATÜR MÜZESİ KURULMUŞ.

  Lot No: 11

  Lot: 11

  BUSCH'UN YARATMIŞ OLDUĞU MAX VE MORİTZ YARAMAZ KARDEŞLER KARAKTERİ HALA SEVİLİYOR.BUSCH'UN EVİ, ATÖLYESİ MÜZE OLMUŞ AYRICA KARİKATÜR MÜZESİ KURULMUŞ.

  TLSold
 • KUZEY ALMANYA'DA POLONYA SINIRINA ÇOK YAKIN PRENZLAU AVRUPA'DA İLK HİBRİT SANTRALE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.HİDROJEN,BİOGAZ VE RÜZGAR ENERJİSİ BİRLİKTE KULLANIYOR.

  Lot No: 12

  Lot: 12

  KUZEY ALMANYA'DA POLONYA SINIRINA ÇOK YAKIN PRENZLAU AVRUPA'DA İLK HİBRİT SANTRALE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.HİDROJEN,BİOGAZ VE RÜZGAR ENERJİSİ BİRLİKTE KULLANIYOR.

  TLSold
 • BURADA YERLEŞİK WETTİN HANEDANI BAŞTA İNGİLİZ KRALİÇE 2.ELİZABETH OLMAK ÜZERE BELÇİKA, BULGARİSTAN,POLONYA,PORTEKİZDE KRALLAR, PRENSLER YETİŞTİRMİŞ.

  Lot No: 13

  Lot: 13

  BURADA YERLEŞİK WETTİN HANEDANI BAŞTA İNGİLİZ KRALİÇE 2.ELİZABETH OLMAK ÜZERE BELÇİKA, BULGARİSTAN,POLONYA,PORTEKİZDE KRALLAR, PRENSLER YETİŞTİRMİŞ.

  TLSold
 • POLONYA'DA ARTIK DARLOWO ADI İLE BİLİNEN ŞEHİR BİR ADA ÜZERİNE KURULMUŞ OLAN ŞATOSU İLE ÇOK ÜNLÜ. HALEN NUFUS 14.000 KİŞİ.

  Lot No: 14

  Lot: 14

  POLONYA'DA ARTIK DARLOWO ADI İLE BİLİNEN ŞEHİR BİR ADA ÜZERİNE KURULMUŞ OLAN ŞATOSU İLE ÇOK ÜNLÜ. HALEN NUFUS 14.000 KİŞİ.

  TLSold
 • BİR LİMAN KENTİ OLAN ŞEHİR DAHA 1817 DE İLK ALMAN BUHARLI GEMİSİNİ ÜRETMİŞ OLMAKLA GURUR DUYUYOR.aYRICA PEK ÇOK GEMİ BURADA YAPILIP DENİZE İNDİ.

  Lot No: 15

  Lot: 15

  BİR LİMAN KENTİ OLAN ŞEHİR DAHA 1817 DE İLK ALMAN BUHARLI GEMİSİNİ ÜRETMİŞ OLMAKLA GURUR DUYUYOR.aYRICA PEK ÇOK GEMİ BURADA YAPILIP DENİZE İNDİ.

  TLSold
 • GÜMÜŞÜ ALTINA ÇEVİRİYORUZ ESPRİSİ İLE RİNGA BALIKLARINI TÜTSÜLEMEDEN ÖNCE GÜMÜŞE SONRA ALTINA BENZETEREK GÜZEL BİR KELİME OYUNU YAPILMIŞ.

  Lot No: 16

  Lot: 16

  GÜMÜŞÜ ALTINA ÇEVİRİYORUZ ESPRİSİ İLE RİNGA BALIKLARINI TÜTSÜLEMEDEN ÖNCE GÜMÜŞE SONRA ALTINA BENZETEREK GÜZEL BİR KELİME OYUNU YAPILMIŞ.

  TLSold
 • HANNOVER TİCARET ODASI 1 HAZİRAN 1919 TARİHLİ 25 VE 50 PF. DEN İBARET TAM SERİ. NADİR

  Lot No: 17

  Lot: 17

  HANNOVER TİCARET ODASI 1 HAZİRAN 1919 TARİHLİ 25 VE 50 PF. DEN İBARET TAM SERİ. NADİR

  TLSold
 • BU KENT ARMASI İLE İLGİ ÇEKİYOR. BİR MEŞE AĞACI ALTIN MEYVELER VERMİŞ VE ÜSTÜNE ALMAN KARTALI TÜNEMİŞ. DOMUZLAR MEYVELERE ULAŞMAK İÇİN ÇABALIYOR.

  Lot No: 18

  Lot: 18

  BU KENT ARMASI İLE İLGİ ÇEKİYOR. BİR MEŞE AĞACI ALTIN MEYVELER VERMİŞ VE ÜSTÜNE ALMAN KARTALI TÜNEMİŞ. DOMUZLAR MEYVELERE ULAŞMAK İÇİN ÇABALIYOR.

  TLSold
 • 7500 NUFUSLU KÜÇÜK YERLEŞİM ELBE NEHRİ ÜZERİNE KURULMUŞ BİR TİCARET YERİ. LEYLEKLERİN KUZEY GÖÇ YOLU ÜZERİNDE OLDUĞU İÇİN ÇEVREYE ÖNEM VERİLİYOR.

  Lot No: 19

  Lot: 19

  7500 NUFUSLU KÜÇÜK YERLEŞİM ELBE NEHRİ ÜZERİNE KURULMUŞ BİR TİCARET YERİ. LEYLEKLERİN KUZEY GÖÇ YOLU ÜZERİNDE OLDUĞU İÇİN ÇEVREYE ÖNEM VERİLİYOR.

  TLSold
 • BİR DÖNEM ALMANYA'NIN PEK ÇOK YERİNDE OLDUĞU GİBİ BURADA DA DEMİR VE BAKIR MADENLERİ AÇILMIŞ, AMA HEMEN HEPSİ ÜRETİMDE BAŞARISIZ OLMUŞ.

  Lot No: 20

  Lot: 20

  BİR DÖNEM ALMANYA'NIN PEK ÇOK YERİNDE OLDUĞU GİBİ BURADA DA DEMİR VE BAKIR MADENLERİ AÇILMIŞ, AMA HEMEN HEPSİ ÜRETİMDE BAŞARISIZ OLMUŞ.

  TLSold
 • MADENLER YÜZÜNDEN ŞANSSIZ ŞEHİR DİYE BİLİNEN AUERBACH BUGÜN YAĞMURLUK, İŞ ELBİSELERİ GİBİ ÖZEL TEKSTİL ÜRÜNLERİ ÜRETİYOR.

  Lot No: 21

  Lot: 21

  MADENLER YÜZÜNDEN ŞANSSIZ ŞEHİR DİYE BİLİNEN AUERBACH BUGÜN YAĞMURLUK, İŞ ELBİSELERİ GİBİ ÖZEL TEKSTİL ÜRÜNLERİ ÜRETİYOR.

  TLSold
 • EN İLGİNÇ NOTGELD ÖRNEKLERİNDEN BİRİ 100 MARK ÜÇE BÖLÜNMÜŞ VE HER BİRİ 75 PF.OLARAK PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ.

  Lot No: 22

  Lot: 22

  EN İLGİNÇ NOTGELD ÖRNEKLERİNDEN BİRİ 100 MARK ÜÇE BÖLÜNMÜŞ VE HER BİRİ 75 PF.OLARAK PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ.

  TLSold
 • 2300 NUFUSLU KASABA BİR ZAMANLAR ÖNEMLİ BİR TİCARET MERKEZİYMİŞ.HALEN KALE İÇİNDEKİ KURŞUN ASKER MÜZESİ EN ÖNEMLİ TURİSTLİK YAPI OLARAK BİLİNİYOR.

  Lot No: 23

  Lot: 23

  2300 NUFUSLU KASABA BİR ZAMANLAR ÖNEMLİ BİR TİCARET MERKEZİYMİŞ.HALEN KALE İÇİNDEKİ KURŞUN ASKER MÜZESİ EN ÖNEMLİ TURİSTLİK YAPI OLARAK BİLİNİYOR.

  TLSold
 • BU SERİDE ALMAN TARİHİNİN EN ÜNLÜ KİŞİLERİ KULLANILMIŞ.RESİMDE ALMAN DİLİ VE EDEBİYATININ EN ÖNEMLİ İSMİLERİNDEN BİRİ OLAN J.WOLFGANG VON GOETHE VAR.

  Lot No: 24

  Lot: 24

  BU SERİDE ALMAN TARİHİNİN EN ÜNLÜ KİŞİLERİ KULLANILMIŞ.RESİMDE ALMAN DİLİ VE EDEBİYATININ EN ÖNEMLİ İSMİLERİNDEN BİRİ OLAN J.WOLFGANG VON GOETHE VAR.

  TLSold
 • FARKLI ŞEKLİ İLE DİĞER NOTGELD'LERDEN AYRILAN BU DİZİ EN NADİR SERİLERDEN BİRİ. BU KEZ E.HÖRMANN'IN ALMANLARI ÖVEN SATIRLARI KULLANILMIŞ.

  Lot No: 25

  Lot: 25

  FARKLI ŞEKLİ İLE DİĞER NOTGELD'LERDEN AYRILAN BU DİZİ EN NADİR SERİLERDEN BİRİ. BU KEZ E.HÖRMANN'IN ALMANLARI ÖVEN SATIRLARI KULLANILMIŞ.

  TLSold
 • NOTGELD ÜZERİNDE DÜNYANIN İLK HAVADA ASILI TRENİ OLAN WUPPERTAL TRENİ VAR.1901 DE YAPILAN VE 13 KM LİK BİR PARKUR ÜZERİNDE ÇALIŞAN TRENDE KAZA ÇOK AZ.

  Lot No: 26

  Lot: 26

  NOTGELD ÜZERİNDE DÜNYANIN İLK HAVADA ASILI TRENİ OLAN WUPPERTAL TRENİ VAR.1901 DE YAPILAN VE 13 KM LİK BİR PARKUR ÜZERİNDE ÇALIŞAN TRENDE KAZA ÇOK AZ.

  TLSold
 • HALEN POLONYA TOPRAKLARINDA ELK ŞEHRİ 1300 DE KURULMUŞ VE İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI SONUNDA POLONYA TOPRAĞI OLMUŞ.

  Lot No: 27

  Lot: 27

  HALEN POLONYA TOPRAKLARINDA ELK ŞEHRİ 1300 DE KURULMUŞ VE İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI SONUNDA POLONYA TOPRAĞI OLMUŞ.

  TLSold
 • ALMAN BAŞKENTİ SEMBOLÜ AYI HER YERDE KARŞINIZA ÇIKABİLİYOR, SAYISIZ HEYKEL ŞEHRİ SÜSLÜYOR. BERLİN FİLM FESTİVALİNİN EN BÜYÜK ÖDÜLÜ İSE ALTIN AYI

  Lot No: 28

  Lot: 28

  ALMAN BAŞKENTİ SEMBOLÜ AYI HER YERDE KARŞINIZA ÇIKABİLİYOR, SAYISIZ HEYKEL ŞEHRİ SÜSLÜYOR. BERLİN FİLM FESTİVALİNİN EN BÜYÜK ÖDÜLÜ İSE ALTIN AYI

  TLSold
 • BİRBİRİNE ÇOK YAKIN BU ÜÇ YERLEŞİM BREMERHAVEN, GEESTEMÜNDE VE LEHE ANLAŞIP BU PARAYI BÖLGEDE GEÇERLİ YAPMIŞ,

  Lot No: 29

  Lot: 29

  BİRBİRİNE ÇOK YAKIN BU ÜÇ YERLEŞİM BREMERHAVEN, GEESTEMÜNDE VE LEHE ANLAŞIP BU PARAYI BÖLGEDE GEÇERLİ YAPMIŞ,

  TLSold
 • 250.000 NUFUSU İLE ESKİ DOĞU ALMAN ŞEHİRLERİ ARASINDA EN BÜYÜKLERİNDEN OLAN ŞEHİR 1953 İLE 1990 YILLARI ARASINDA KARL MARX STADT (ŞEHRİ) OLARAK ANILDI.

  Lot No: 30

  Lot: 30

  250.000 NUFUSU İLE ESKİ DOĞU ALMAN ŞEHİRLERİ ARASINDA EN BÜYÜKLERİNDEN OLAN ŞEHİR 1953 İLE 1990 YILLARI ARASINDA KARL MARX STADT (ŞEHRİ) OLARAK ANILDI.

  TLSold
 • KENT PALAVRACI BARON VON MÜNCHHAUSEN'İN DOĞUM YERİ.RESİMDEKİ HİKAYE BALTASINI SAVURDUĞUNDA AYDA GİDİNCE BİR FASULYE SIRIĞINA TIRMANARAK ORAYA GİDİŞ ÖYKÜSÜ

  Lot No: 31

  Lot: 31

  KENT PALAVRACI BARON VON MÜNCHHAUSEN'İN DOĞUM YERİ.RESİMDEKİ HİKAYE BALTASINI SAVURDUĞUNDA AYDA GİDİNCE BİR FASULYE SIRIĞINA TIRMANARAK ORAYA GİDİŞ ÖYKÜSÜ

  TLSold
 • ŞEHİRDE EN ÖNEMLİ YAPI BİR TEPEDE BULUNAN 1896 YILINDA KAYSER 1.WİLHELM ANISINA DİKİLMİŞ KYFFHAUSER ANITI. 82 METRELİK DEV ANIT HALA TURİSTLERİN GÖZDESİ

  Lot No: 32

  Lot: 32

  ŞEHİRDE EN ÖNEMLİ YAPI BİR TEPEDE BULUNAN 1896 YILINDA KAYSER 1.WİLHELM ANISINA DİKİLMİŞ KYFFHAUSER ANITI. 82 METRELİK DEV ANIT HALA TURİSTLERİN GÖZDESİ

  TLSold
 • 19.YY.DA BÜYÜK BİR SANAYİ PATLAMASI YAŞAYAN ŞEHİR DAHA SONRA GÜCÜNÜ YİTİRMİŞ. İKİ ALMAN'YANIN BİRLEŞMESİNDEN SONRA İSE TÜM GENÇLER BATIYA GEÇMİŞ.

  Lot No: 33

  Lot: 33

  19.YY.DA BÜYÜK BİR SANAYİ PATLAMASI YAŞAYAN ŞEHİR DAHA SONRA GÜCÜNÜ YİTİRMİŞ. İKİ ALMAN'YANIN BİRLEŞMESİNDEN SONRA İSE TÜM GENÇLER BATIYA GEÇMİŞ.

  TLSold
 • ŞEHRİN ÇEVRESİ BATAKLIK , GÖLLER VE AKARSULARLA DOLU.BU YÜZDEN KUNDUZLAR ŞEHRİN HAYATINDA ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP.HATTA ŞEHİR ARMASINDA BİLE KUNDUZ VAR.

  Lot No: 34

  Lot: 34

  ŞEHRİN ÇEVRESİ BATAKLIK , GÖLLER VE AKARSULARLA DOLU.BU YÜZDEN KUNDUZLAR ŞEHRİN HAYATINDA ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP.HATTA ŞEHİR ARMASINDA BİLE KUNDUZ VAR.

  TLSold
 • BU SERİDE ŞEHİR TARİHİNİ ETKİLEYEN ÖNEMLİ OLAYLARI KONU ALMIŞ.RESİM 1342 DE BAŞARISIZ OLAN ERFURT'LULARIN KUŞATMASINI KONU ALMIŞ.

  Lot No: 35

  Lot: 35

  BU SERİDE ŞEHİR TARİHİNİ ETKİLEYEN ÖNEMLİ OLAYLARI KONU ALMIŞ.RESİM 1342 DE BAŞARISIZ OLAN ERFURT'LULARIN KUŞATMASINI KONU ALMIŞ.

  TLSold
 • RESİMLERİN YANINDA ZAMANIN BAZI TİPLERİ RESMEDİLMİŞ. 1581 DE 360 EVİN YANDIĞI BÜYÜK YANGIN ŞEHİR TARİHİNİN EN ACI GÜNLERİNDEN BİRİ OLMUŞ.

  Lot No: 36

  Lot: 36

  RESİMLERİN YANINDA ZAMANIN BAZI TİPLERİ RESMEDİLMİŞ. 1581 DE 360 EVİN YANDIĞI BÜYÜK YANGIN ŞEHİR TARİHİNİN EN ACI GÜNLERİNDEN BİRİ OLMUŞ.

  TLSold
 • HANAU GRİMM KARDEŞLERİN DOĞDUĞU KENT. MAYIS VE HAZİRAN AYLARINDA GRİMM MASALLAR HAFTASINDA TİYATRO, KUKLA, ÇEŞİTLİ OYUNLARIN FESTİVALİ ÇOK CANLI GEÇİYOR.

  Lot No: 37

  Lot: 37

  HANAU GRİMM KARDEŞLERİN DOĞDUĞU KENT. MAYIS VE HAZİRAN AYLARINDA GRİMM MASALLAR HAFTASINDA TİYATRO, KUKLA, ÇEŞİTLİ OYUNLARIN FESTİVALİ ÇOK CANLI GEÇİYOR.

  TLSold
 • 1834-1894 YILLARI ARASINDA YAŞAYAN KF.LOUİS DOBERMAN KENDİ ADI VERİLEN VE ÖZGÜN BİR IRK OLAN DOBERMAN KÖPEKLERİNİ BURADA ÜRETTİ.

  Lot No: 38

  Lot: 38

  1834-1894 YILLARI ARASINDA YAŞAYAN KF.LOUİS DOBERMAN KENDİ ADI VERİLEN VE ÖZGÜN BİR IRK OLAN DOBERMAN KÖPEKLERİNİ BURADA ÜRETTİ.

  TLSold
 • HRİSTİYANLIK ÖNCESİ ÇEŞİTLİ TAPINAK KALINTILARININ ÜZERİNE HRİSTİYANLIK DÖNEMİ BİR ÇOK DİNİ YAPI YAPILINCA ŞEHİR (KUTSAL ŞEHİR) OLARAK ANILMAYA BAŞLAMIŞ.

  Lot No: 39

  Lot: 39

  HRİSTİYANLIK ÖNCESİ ÇEŞİTLİ TAPINAK KALINTILARININ ÜZERİNE HRİSTİYANLIK DÖNEMİ BİR ÇOK DİNİ YAPI YAPILINCA ŞEHİR (KUTSAL ŞEHİR) OLARAK ANILMAYA BAŞLAMIŞ.

  TLSold
 • ÖNCELERİ SADECE MADENCİLİK İLE GEÇİNEN 2000 KİŞİLİK YERLEŞİM ARTIK İKİ PLASTİK VE BİR MOBİLYA FABRİKASINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.

  Lot No: 40

  Lot: 40

  ÖNCELERİ SADECE MADENCİLİK İLE GEÇİNEN 2000 KİŞİLİK YERLEŞİM ARTIK İKİ PLASTİK VE BİR MOBİLYA FABRİKASINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.

  TLSold
 • BİR ZAMANLAR 68 BİRA FABRİKASINDAN BUGÜN SADECE SEKİZ TANESİNİN AYAKTA KALDIĞI, RAUCHBİER DENEN SİYAH, DUMAN VEYA İS TADI VEREN ÖZEL BİRA ÇEŞİDİNİN MERKEZİ

  Lot No: 41

  Lot: 41

  BİR ZAMANLAR 68 BİRA FABRİKASINDAN BUGÜN SADECE SEKİZ TANESİNİN AYAKTA KALDIĞI, RAUCHBİER DENEN SİYAH, DUMAN VEYA İS TADI VEREN ÖZEL BİRA ÇEŞİDİNİN MERKEZİ

  TLSold
 • 1871 DE KURULAN ŞİRKET TÜM LİNYİT OCAKLARINI ILSE ADI ALTINDA TOPLADI, SAVAŞTA LİNYİTTEN BENZİN ÜRETEN ŞİRKET DOĞUDA KALAN TÜM YATIRIMLARINI KAYBETTİ.

  Lot No: 42

  Lot: 42

  1871 DE KURULAN ŞİRKET TÜM LİNYİT OCAKLARINI ILSE ADI ALTINDA TOPLADI, SAVAŞTA LİNYİTTEN BENZİN ÜRETEN ŞİRKET DOĞUDA KALAN TÜM YATIRIMLARINI KAYBETTİ.

  TLSold
 • KENT 1936 DA ADINI KALKAR OLARAK DEĞİŞTİRDİ. ESKİYE DİKKAT ET, YENİYİ GELİŞTİR GİBİ GÜZEL BİR MOTTO YU KULLANMIŞ

  Lot No: 43

  Lot: 43

  KENT 1936 DA ADINI KALKAR OLARAK DEĞİŞTİRDİ. ESKİYE DİKKAT ET, YENİYİ GELİŞTİR GİBİ GÜZEL BİR MOTTO YU KULLANMIŞ

  TLSold
 • 1817 DE ATEŞLİ SİLAHLARA YEPYENİ BİR BULUŞ DREYSE (ATEŞLEME İĞNELİ TÜFEK) BURADA İMAL EDİLDİ. DAHA SONRA FABRİKA KURUCUSU ÖLÜNCE MAUSER FİRMASI PAZARI ALDI

  Lot No: 44

  Lot: 44

  1817 DE ATEŞLİ SİLAHLARA YEPYENİ BİR BULUŞ DREYSE (ATEŞLEME İĞNELİ TÜFEK) BURADA İMAL EDİLDİ. DAHA SONRA FABRİKA KURUCUSU ÖLÜNCE MAUSER FİRMASI PAZARI ALDI

  TLSold
 • BİR DÖNEM DAKTİLO VE HESAP MAKİNASI ÜRETTİ. HİTLER DÖNEMİNDE YİNE SİLAH İŞİNE DÖNEN FABRİKA TARİHE VON DREYSE ADLI KURUCUSUNUN ADI İLE GEÇTİ.

  Lot No: 45

  Lot: 45

  BİR DÖNEM DAKTİLO VE HESAP MAKİNASI ÜRETTİ. HİTLER DÖNEMİNDE YİNE SİLAH İŞİNE DÖNEN FABRİKA TARİHE VON DREYSE ADLI KURUCUSUNUN ADI İLE GEÇTİ.

  TLSold
 • BU ŞEHRİN ŞANSI HEP KİMYA KURULUŞLARINDAN YANA AÇILMIŞ.HALEN ORTA ALMANYADA KİMYA SANAYİ BÖLGESİ MERKEZİ BURADA VE TÜM BÜYÜK KURULUŞLAR YER ALMIŞLAR

  Lot No: 46

  Lot: 46

  BU ŞEHRİN ŞANSI HEP KİMYA KURULUŞLARINDAN YANA AÇILMIŞ.HALEN ORTA ALMANYADA KİMYA SANAYİ BÖLGESİ MERKEZİ BURADA VE TÜM BÜYÜK KURULUŞLAR YER ALMIŞLAR

  TLSold
 • HESSEN EYALETİNDE DARMSTADT KENTİNE BAĞLI BÜYÜK BİR YERLEŞİM OLAN BUTZBACH METAL SANAYİİ VE MAKİNE ÜRETEN ÇEŞİTLİ TESİSLERLE DOLU.ZENGİN BİR İLÇE

  Lot No: 47

  Lot: 47

  HESSEN EYALETİNDE DARMSTADT KENTİNE BAĞLI BÜYÜK BİR YERLEŞİM OLAN BUTZBACH METAL SANAYİİ VE MAKİNE ÜRETEN ÇEŞİTLİ TESİSLERLE DOLU.ZENGİN BİR İLÇE

  TLSold
 • KUZEY ALMANYA'NIN EN ÖNEMLİ TİCARET ŞEHRLERİNDEN OLAN OLDENBURG TİCARET ODASI TARAFINDAN ÇOKARILAN 10 PF.

  Lot No: 48

  Lot: 48

  KUZEY ALMANYA'NIN EN ÖNEMLİ TİCARET ŞEHRLERİNDEN OLAN OLDENBURG TİCARET ODASI TARAFINDAN ÇOKARILAN 10 PF.

  TLSold
 • KARTON PARADA ( ÇALIŞMAK EKMEK, TEMBELLİK YOKLUK GETİRİR) ŞEKLİNDE BİR SÖZ VAR.1920 İÇİN İŞÇİ KÖYLÜ TOKALAŞMASI, VEYA ORAK-ÇEKİÇ ÇOK ŞEY İFADE EDİYOR.

  Lot No: 49

  Lot: 49

  KARTON PARADA ( ÇALIŞMAK EKMEK, TEMBELLİK YOKLUK GETİRİR) ŞEKLİNDE BİR SÖZ VAR.1920 İÇİN İŞÇİ KÖYLÜ TOKALAŞMASI, VEYA ORAK-ÇEKİÇ ÇOK ŞEY İFADE EDİYOR.

  TLSold
 • MİMARİ AÇIDAN ÇOK GÜZEL BİR ŞEHİR OLAN DRESDEN İSLAM KARŞITI PEGİDA HAREKETİNİN MERKEZİ VE KURULUŞ YERİ OLARAK DİKKATİ ÇEKİYOR.

  Lot No: 50

  Lot: 50

  MİMARİ AÇIDAN ÇOK GÜZEL BİR ŞEHİR OLAN DRESDEN İSLAM KARŞITI PEGİDA HAREKETİNİN MERKEZİ VE KURULUŞ YERİ OLARAK DİKKATİ ÇEKİYOR.

  TLSold
 • BİR KELT YERLEŞİMİ OLAN KİRN BİR YANDAN ESKİ TİCARET YOLLARININ BURADAN GEÇMESİ ÖTE YANDAN NEHİRDEN SU DEĞİRMENLERİ KURARAK FAYDALANMIŞ VE GELİŞMİŞ.

  Lot No: 51

  Lot: 51

  BİR KELT YERLEŞİMİ OLAN KİRN BİR YANDAN ESKİ TİCARET YOLLARININ BURADAN GEÇMESİ ÖTE YANDAN NEHİRDEN SU DEĞİRMENLERİ KURARAK FAYDALANMIŞ VE GELİŞMİŞ.

  TLSold
 • BURANIN ADI TUR HASTALIKLARI İLE TANINIYOR.18.YY DA KURULAN KLİNİKLER NAZİ DÖNEMİNDE HASTALARIN ÖLDÜRÜLMESİ İLE DEVAM ETTİ.EN SON İKİ ALMANYA BİRLEŞİNCE KAPANDI.

  Lot No: 52

  Lot: 52

  BURANIN ADI TUR HASTALIKLARI İLE TANINIYOR.18.YY DA KURULAN KLİNİKLER NAZİ DÖNEMİNDE HASTALARIN ÖLDÜRÜLMESİ İLE DEVAM ETTİ.EN SON İKİ ALMANYA BİRLEŞİNCE KAPANDI.

  TLSold
 • ŞEHİRDEKİ EN İLGİNÇ YAPILARDAN BİRİ VİKTORSHÖHE DENEN DAĞDA 580 M.YÜKSEKLİKTEKİ KULE .BURASI ÖNCE AV İZLEME YERİ OLMUŞ, 18.YY DÜŞMAN VE YANGIN İÇİN KULLANILMIŞ.

  Lot No: 53

  Lot: 53

  ŞEHİRDEKİ EN İLGİNÇ YAPILARDAN BİRİ VİKTORSHÖHE DENEN DAĞDA 580 M.YÜKSEKLİKTEKİ KULE .BURASI ÖNCE AV İZLEME YERİ OLMUŞ, 18.YY DÜŞMAN VE YANGIN İÇİN KULLANILMIŞ.

  TLSold
 • 1843 DE 40 SENDİKANIN BİRLEŞEREK YAPTIĞI HALK EVİ, 1929 DA KAPP DARBESİ SIRASINDA YAKILIR.BUNUN ÜZERİNE BU MAKBUZ PARA BASILIR VE HALKTAN YARDIM TOPLANIR. ENDER

  Lot No: 54

  Lot: 54

  1843 DE 40 SENDİKANIN BİRLEŞEREK YAPTIĞI HALK EVİ, 1929 DA KAPP DARBESİ SIRASINDA YAKILIR.BUNUN ÜZERİNE BU MAKBUZ PARA BASILIR VE HALKTAN YARDIM TOPLANIR. ENDER

  TLSold
 • 13.000 NUFUSLU ŞEHİR 1200 LERDE KURULMUŞ.EN ÖNEMLİ ETKİNLİK EYLÜLÜN İLK C.TESİ KURULUP SALIYA KADAR SÜREN KERMES. SON YILLARDA BİR ÇOK MÜZİK GRUBU SAHNE ALIYOR

  Lot No: 55

  Lot: 55

  13.000 NUFUSLU ŞEHİR 1200 LERDE KURULMUŞ.EN ÖNEMLİ ETKİNLİK EYLÜLÜN İLK C.TESİ KURULUP SALIYA KADAR SÜREN KERMES. SON YILLARDA BİR ÇOK MÜZİK GRUBU SAHNE ALIYOR

  TLSold
 • 800 LERDE BİR BALIKÇI KÖYÜ OLARAK KURULMUŞ, DAHA SONRA BİR LİMAN VE TERSANE ŞEHRİ OLARAK TANINMIŞ. ANCAK 1977 DEN BERİ VW PASSAT MODELİ BURADA ÜRETİLİYOR.

  Lot No: 56

  Lot: 56

  800 LERDE BİR BALIKÇI KÖYÜ OLARAK KURULMUŞ, DAHA SONRA BİR LİMAN VE TERSANE ŞEHRİ OLARAK TANINMIŞ. ANCAK 1977 DEN BERİ VW PASSAT MODELİ BURADA ÜRETİLİYOR.

  TLSold
 • 37.000 NUFUSLU BECKUM BİR SANAYİİ ŞEHRİ, MAKİNA ÜRETİMİ, ÇİMENTO, OTOMOTİV VE PEK ÇOK KÜÇÜK SANAYİİ TESİSİ BURADA BULUNUYOR.

  Lot No: 57

  Lot: 57

  37.000 NUFUSLU BECKUM BİR SANAYİİ ŞEHRİ, MAKİNA ÜRETİMİ, ÇİMENTO, OTOMOTİV VE PEK ÇOK KÜÇÜK SANAYİİ TESİSİ BURADA BULUNUYOR.

  TLSold
 • BİR DÖNEM KÖMÜR MADENLERİNİN MERKEZİNDE OLAN BOCHUM ÖN KAPAKTA YUVA HUZURU VE ÜRKÜTÜCÜ İŞ ORTAMINI, ARKA YÜZDE MADENE GİDEN İŞÇİLERİ RESMETMİŞ.

  Lot No: 58

  Lot: 58

  BİR DÖNEM KÖMÜR MADENLERİNİN MERKEZİNDE OLAN BOCHUM ÖN KAPAKTA YUVA HUZURU VE ÜRKÜTÜCÜ İŞ ORTAMINI, ARKA YÜZDE MADENE GİDEN İŞÇİLERİ RESMETMİŞ.

  TLSold
 • NOTGELD ÇIKARAN EN KÜÇÜK YERLEŞİMLERDEN BİRİ OLAN KÖYDE 419 KİŞİ OTURUYOR. BAKIMLI TARLALAR VE MEŞE AĞAÇLARI ARADA KUZEYDE BATAKLIKLAR VAR.

  Lot No: 59

  Lot: 59

  NOTGELD ÇIKARAN EN KÜÇÜK YERLEŞİMLERDEN BİRİ OLAN KÖYDE 419 KİŞİ OTURUYOR. BAKIMLI TARLALAR VE MEŞE AĞAÇLARI ARADA KUZEYDE BATAKLIKLAR VAR.

  TLSold
 • POLONYA'DA OLSZYTN OLARAK BİLİNEN KENT 1772 VE VERSAY DA POLONYA'YA GEÇMEMEK İÇİN DİRENMİŞ. AMA 2.DÜNYA SAVAŞINDAN SONRA POLONYA TOPRAKLARINA KATILMIŞ.

  Lot No: 60

  Lot: 60

  POLONYA'DA OLSZYTN OLARAK BİLİNEN KENT 1772 VE VERSAY DA POLONYA'YA GEÇMEMEK İÇİN DİRENMİŞ. AMA 2.DÜNYA SAVAŞINDAN SONRA POLONYA TOPRAKLARINA KATILMIŞ.

  TLSold
 • ŞEHİRDE DİN GÖREVLİSİ OLARAK ÇALIŞAN ÜNLÜ KOPERNİK ASTRONOMİ'DE DEVRİM YAPMIŞ, ÜNLÜ BİR DOKTOR VE MATHEMATİKÇİ. ŞEHRİN EN ÜNLÜ KİŞİSİ.

  Lot No: 61

  Lot: 61

  ŞEHİRDE DİN GÖREVLİSİ OLARAK ÇALIŞAN ÜNLÜ KOPERNİK ASTRONOMİ'DE DEVRİM YAPMIŞ, ÜNLÜ BİR DOKTOR VE MATHEMATİKÇİ. ŞEHRİN EN ÜNLÜ KİŞİSİ.

  TLSold
 • SONDERBORG 1920 DE %56 OLARAK ALMANYA'DA KALMAK İÇİN OY KULLANDI.ANCAK YAPILAN ANLAŞMAYA GÖRE DANİMARKA'YA KATILDI.

  Lot No: 62

  Lot: 62

  SONDERBORG 1920 DE %56 OLARAK ALMANYA'DA KALMAK İÇİN OY KULLANDI.ANCAK YAPILAN ANLAŞMAYA GÖRE DANİMARKA'YA KATILDI.

  TLSold
 • KRUPP HOLDİNG'E BAĞLI DEMİR DÖKÜM FABRİKASINDA KURULMUŞ OLAN TÜKETİM KOOPERATİFİNİN ÇIKARDIĞI TARİHSİZ, KARTON 1 PFENNİG

  Lot No: 63

  Lot: 63

  KRUPP HOLDİNG'E BAĞLI DEMİR DÖKÜM FABRİKASINDA KURULMUŞ OLAN TÜKETİM KOOPERATİFİNİN ÇIKARDIĞI TARİHSİZ, KARTON 1 PFENNİG

  TLSold
 • KUZEY ALMANYA ŞEHİRLERİNDEN 35.000 NUFUSLU ŞEHİR ÖZELLİKLE 2.DÜNYA SAVAŞI SONUNDA BİR DİRENİŞ NOKTASI OLMUŞTU.BU YÜZDEN ESKİ YAPILAR YIKILDI.

  Lot No: 64

  Lot: 64

  KUZEY ALMANYA ŞEHİRLERİNDEN 35.000 NUFUSLU ŞEHİR ÖZELLİKLE 2.DÜNYA SAVAŞI SONUNDA BİR DİRENİŞ NOKTASI OLMUŞTU.BU YÜZDEN ESKİ YAPILAR YIKILDI.

  TLSold
 • ALMAN FİNANS DÜNYASININ KALBİ OLAN FRANKFURT DAİMA BİR TİCARET ŞEHRİ OLDU.ÖZELLİKLE HER YIL DÜZENLENEN PEK ÇOK İHTİSAS FUARLARI ŞEHRE ZENGNLİK GETİRDİ.

  Lot No: 65

  Lot: 65

  ALMAN FİNANS DÜNYASININ KALBİ OLAN FRANKFURT DAİMA BİR TİCARET ŞEHRİ OLDU.ÖZELLİKLE HER YIL DÜZENLENEN PEK ÇOK İHTİSAS FUARLARI ŞEHRE ZENGNLİK GETİRDİ.

  TLSold
 • 128.000 NUFUSLU ŞEHİRDE SADECE 40.000 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ VAR. 1402 DE KURULAN İLK ÜNİVERSİTEYİ DİĞERLERİ TAKİP ETMİŞ.WÜRZBURG SARAYI İSE ÜNESCO LİSTESİNDE

  Lot No: 66

  Lot: 66

  128.000 NUFUSLU ŞEHİRDE SADECE 40.000 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ VAR. 1402 DE KURULAN İLK ÜNİVERSİTEYİ DİĞERLERİ TAKİP ETMİŞ.WÜRZBURG SARAYI İSE ÜNESCO LİSTESİNDE

  TLSold
 • ŞEHİRDE İNŞAAT, MATBAACILIK, BİRA ÜRETİMİ VE TİCARETLE UĞRAŞAN FİRMALAR ÖNE ÇIKIYOR. AYRICA GENÇLER İÇİN CAFELER, PANSİYONLAR ,YURTLAR KURULMUŞ.

  Lot No: 67

  Lot: 67

  ŞEHİRDE İNŞAAT, MATBAACILIK, BİRA ÜRETİMİ VE TİCARETLE UĞRAŞAN FİRMALAR ÖNE ÇIKIYOR. AYRICA GENÇLER İÇİN CAFELER, PANSİYONLAR ,YURTLAR KURULMUŞ.

  TLSold
 • 1949 İLE 1999 ARASINDA 50 YIL ALMANYA'NIN BAŞKENTİ OLAN BONN BAKANLIKLAR ELÇİLİKLERLE DOLUYDU.330.000 NUFUSLU ŞEHİRİN BUGÜN DAHA MÜTEVAZI BİR YAŞAMI VAR

  Lot No: 68

  Lot: 68

  1949 İLE 1999 ARASINDA 50 YIL ALMANYA'NIN BAŞKENTİ OLAN BONN BAKANLIKLAR ELÇİLİKLERLE DOLUYDU.330.000 NUFUSLU ŞEHİRİN BUGÜN DAHA MÜTEVAZI BİR YAŞAMI VAR

  TLSold
 • RESİMLERE BAKINCA HAYATI SAVŞLARLA GEÇMİŞ BİR ŞEHİR AKLA GELİYOR.ANCAK BÖLGEDE SADECE BİR SAVAŞ OLMUŞ. 1762 DE PRUSYA AVUSTURYA ORDUSUNU YENMİŞ.

  Lot No: 69

  Lot: 69

  RESİMLERE BAKINCA HAYATI SAVŞLARLA GEÇMİŞ BİR ŞEHİR AKLA GELİYOR.ANCAK BÖLGEDE SADECE BİR SAVAŞ OLMUŞ. 1762 DE PRUSYA AVUSTURYA ORDUSUNU YENMİŞ.

  TLSold
 • ŞEHİR 8 YY.DA SLAVLAR TARAFINDAN KURULMUŞ. DAHA DOĞRUSU KURULAN KALE ETRAFINA YILLAR BOYU BİR ŞEHİR OLUŞMUŞ.

  Lot No: 70

  Lot: 70

  ŞEHİR 8 YY.DA SLAVLAR TARAFINDAN KURULMUŞ. DAHA DOĞRUSU KURULAN KALE ETRAFINA YILLAR BOYU BİR ŞEHİR OLUŞMUŞ.

  TLSold
 • GÜNEYDE ÖNEMLİ BİR ÜNİVERSİTE ŞEHRİ OLAN KENT ALMAN,FRANSA VE AVUSTURYA ARASINDA YILLARCA GİDİP GELDİ.BUGÜN ŞEHİR YEŞİLLER PARTİSİ TARAFINDAN YÖNETİLİYOR.

  Lot No: 71

  Lot: 71

  GÜNEYDE ÖNEMLİ BİR ÜNİVERSİTE ŞEHRİ OLAN KENT ALMAN,FRANSA VE AVUSTURYA ARASINDA YILLARCA GİDİP GELDİ.BUGÜN ŞEHİR YEŞİLLER PARTİSİ TARAFINDAN YÖNETİLİYOR.

  TLSold
 • BİALOGARD KENTİN YENİ ADI.19.YY DA ÖNEMLİ BİR ENDÜSTRİ ŞEHRİ HALİNE GELEN YERLEŞİM ÇOK GÖÇ ALMIŞ, ANCAK DAHA SONRAKİ YILLARDA EKONOMİ BOZULMUŞ.

  Lot No: 72

  Lot: 72

  BİALOGARD KENTİN YENİ ADI.19.YY DA ÖNEMLİ BİR ENDÜSTRİ ŞEHRİ HALİNE GELEN YERLEŞİM ÇOK GÖÇ ALMIŞ, ANCAK DAHA SONRAKİ YILLARDA EKONOMİ BOZULMUŞ.

  TLSold
 • RESİMDE ŞEHİR MECLİSİ TOPLANMIŞ VE SÜREKLİ AKINLAR YAPARAK BÖLGEYE RAHAT VERMEYEN POLONYALI ESİRLERİ AFFEDEREK ÜLKELERİNE GERİ YOLLUYOR.

  Lot No: 73

  Lot: 73

  RESİMDE ŞEHİR MECLİSİ TOPLANMIŞ VE SÜREKLİ AKINLAR YAPARAK BÖLGEYE RAHAT VERMEYEN POLONYALI ESİRLERİ AFFEDEREK ÜLKELERİNE GERİ YOLLUYOR.

  TLSold
 • ÜNLÜ ALMAN ŞEHRİNİN TİCARET ODASI 1920 VE 1921 İKİ PARA ÇIKARMIŞ, İLGİNÇ OLAN YÖNETİMDE 3 KİŞİDEN İKİSİ DEĞİŞMİŞ VE 50 PF GOTİK YAZI İLE YAZILMIŞ.

  Lot No: 74

  Lot: 74

  ÜNLÜ ALMAN ŞEHRİNİN TİCARET ODASI 1920 VE 1921 İKİ PARA ÇIKARMIŞ, İLGİNÇ OLAN YÖNETİMDE 3 KİŞİDEN İKİSİ DEĞİŞMİŞ VE 50 PF GOTİK YAZI İLE YAZILMIŞ.

  TLSold
 • BU ŞEHRİN ARMASI İLGİNÇ. TÜM GEÇİMİNİ BALIKÇILIK VE NEHİRDEN SAĞLAYAN SAALFELD ARMASINA İKİ TANE SIRT SIRTA DİK DURAN BARBUNYA YI LOYMUŞ.

  Lot No: 75

  Lot: 75

  BU ŞEHRİN ARMASI İLGİNÇ. TÜM GEÇİMİNİ BALIKÇILIK VE NEHİRDEN SAĞLAYAN SAALFELD ARMASINA İKİ TANE SIRT SIRTA DİK DURAN BARBUNYA YI LOYMUŞ.

  TLSold
 • 7500 KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPAN PACZKOW POLONYA ÇEKYA SINIRINDA BULUNUYOR. SAVAŞLARLA ÇOK YIPRANAN BİR BÖLGEDE BULUNDUĞU İÇİN PEK GELİŞME GÖSTERMEMİŞ.

  Lot No: 76

  Lot: 76

  7500 KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPAN PACZKOW POLONYA ÇEKYA SINIRINDA BULUNUYOR. SAVAŞLARLA ÇOK YIPRANAN BİR BÖLGEDE BULUNDUĞU İÇİN PEK GELİŞME GÖSTERMEMİŞ.

  TLSold
 • ÜÇ NEHRİN BİRLEŞTİĞİ ŞEHİR OLARAK BİLİNEN PASSAU EN SON 2013 DE 500 YILIN EN BÜYÜK SU BASKININA UĞRAMIŞ VE FACEBOOK YOLU İLE GENÇLER YARDIMA ÇAĞIRILMIŞ.

  Lot No: 77

  Lot: 77

  ÜÇ NEHRİN BİRLEŞTİĞİ ŞEHİR OLARAK BİLİNEN PASSAU EN SON 2013 DE 500 YILIN EN BÜYÜK SU BASKININA UĞRAMIŞ VE FACEBOOK YOLU İLE GENÇLER YARDIMA ÇAĞIRILMIŞ.

  TLSold
 • DANİMARKA ALMANYA SINIRINDA MİNİK BİR YERLEŞİM OLAN QUERN NOTGELD ÇIKARAN EN KÜÇÜK YERLEŞİMLERDEN BİRİ

  Lot No: 78

  Lot: 78

  DANİMARKA ALMANYA SINIRINDA MİNİK BİR YERLEŞİM OLAN QUERN NOTGELD ÇIKARAN EN KÜÇÜK YERLEŞİMLERDEN BİRİ

  TLSold
 • 18.500 KİŞİNİN OTURDUĞU ŞEHİR ASLINDA KARİKATÜRDE ÇOK ŞEY İFADE ETMİŞ, ŞEHİRDE OTURAN ŞIK KIYAFETİNE RAĞMEN BOŞ ÇANTASI İLE ÇARESİZ, KÖYLÜNÜN İSE ÜRÜNÜ VAR.

  Lot No: 79

  Lot: 79

  18.500 KİŞİNİN OTURDUĞU ŞEHİR ASLINDA KARİKATÜRDE ÇOK ŞEY İFADE ETMİŞ, ŞEHİRDE OTURAN ŞIK KIYAFETİNE RAĞMEN BOŞ ÇANTASI İLE ÇARESİZ, KÖYLÜNÜN İSE ÜRÜNÜ VAR.

  TLSold
 • SWİNOUJSCİE ADLI POLONYA KENTİ ÜLKE DEĞİŞTİREN BÜYÜK KENTLERDEN BİRİ.41.000 KİŞİNİN OTURDUĞU KENTİN BUGÜN EN BÜYÜK GELİR KAYNAĞI TURİZM.

  Lot No: 80

  Lot: 80

  SWİNOUJSCİE ADLI POLONYA KENTİ ÜLKE DEĞİŞTİREN BÜYÜK KENTLERDEN BİRİ.41.000 KİŞİNİN OTURDUĞU KENTİN BUGÜN EN BÜYÜK GELİR KAYNAĞI TURİZM.

  TLSold
 • PEK ÇOK GÖÇ DALGASI YAŞAYAN KENT 7000 YIL KADAR ÖNCE BALKANLARDAN GELEN SLAVLAR TARAFINDAN KURULMUŞ.BÖLGE HRİSTİYANLIKLA BERABER GERMENLEŞMİŞ.

  Lot No: 81

  Lot: 81

  PEK ÇOK GÖÇ DALGASI YAŞAYAN KENT 7000 YIL KADAR ÖNCE BALKANLARDAN GELEN SLAVLAR TARAFINDAN KURULMUŞ.BÖLGE HRİSTİYANLIKLA BERABER GERMENLEŞMİŞ.

  TLSold
 • BİR GARNİZON KENTİ OLAN SOLTAU SAVAŞTAN SONRA PARÇALANAN ALMANYA İÇİN ( ANAVATAN İÇİN ADALET, ÖZGÜRLÜK VE BİRLEŞME) ŞEKLİNDE DİLEKLERİNİ BELİRTMİŞ.

  Lot No: 82

  Lot: 82

  BİR GARNİZON KENTİ OLAN SOLTAU SAVAŞTAN SONRA PARÇALANAN ALMANYA İÇİN ( ANAVATAN İÇİN ADALET, ÖZGÜRLÜK VE BİRLEŞME) ŞEKLİNDE DİLEKLERİNİ BELİRTMİŞ.

  TLSold
 • BURADA İSE ( BİZ KARDEŞLERDEN OLUŞAN TEK BİR VARLIK OLMAK İSTİYORUZ.BİZİ HİÇ BİR TEHLİKE VE YOKLUK AYIRAMAZ) YAZISI BULUNUYOR.

  Lot No: 83

  Lot: 83

  BURADA İSE ( BİZ KARDEŞLERDEN OLUŞAN TEK BİR VARLIK OLMAK İSTİYORUZ.BİZİ HİÇ BİR TEHLİKE VE YOKLUK AYIRAMAZ) YAZISI BULUNUYOR.

  TLSold
 • MÖ.4000 YILLANDA KURULAN SOEST BUGÜN 48.000 NUFUSA SAHİP.25 PF CARL TOPP ADLI BİR MEYHANECİ TARAFINDAN ÇIKARILMIŞ. NADİR BULUNAN BİR NOTGELD

  Lot No: 84

  Lot: 84

  MÖ.4000 YILLANDA KURULAN SOEST BUGÜN 48.000 NUFUSA SAHİP.25 PF CARL TOPP ADLI BİR MEYHANECİ TARAFINDAN ÇIKARILMIŞ. NADİR BULUNAN BİR NOTGELD

  TLSold
 • KUZEY ALMANYA'DA YER ALAN EGENBÜTTEL 450-600 YIL ARASINDA YAŞI OLDUĞU TAHMİN EDİLEN İÇİ YILLARCA BOŞALMIŞ AMA YAŞAYAN MEŞE AĞACI İLE ÜNLÜ.ARMADA DA VAR.

  Lot No: 85

  Lot: 85

  KUZEY ALMANYA'DA YER ALAN EGENBÜTTEL 450-600 YIL ARASINDA YAŞI OLDUĞU TAHMİN EDİLEN İÇİ YILLARCA BOŞALMIŞ AMA YAŞAYAN MEŞE AĞACI İLE ÜNLÜ.ARMADA DA VAR.

  TLSold
 • STOLZENAU ESNAF DERNEĞİ ÇEŞİTLİ MESLEKLERİ VE ONLARIN KULLANDIĞI EL ALETLERİNİ KONU ALAN BİR SERİ ÇIKARMIŞ. RESİMDE AYAKKABI TAMİRCİSİ VAR.

  Lot No: 86

  Lot: 86

  STOLZENAU ESNAF DERNEĞİ ÇEŞİTLİ MESLEKLERİ VE ONLARIN KULLANDIĞI EL ALETLERİNİ KONU ALAN BİR SERİ ÇIKARMIŞ. RESİMDE AYAKKABI TAMİRCİSİ VAR.

  TLSold
 • BİR MARK DEĞERİNDEKİ BU PARADA İSE DEMİRCİ USTASI KONU ALINMIŞ.12 PARÇADAN OLUŞAN BU SERİ EN İLGİ GÖREN NOTGELDLERDEN BİRİ.

  Lot No: 87

  Lot: 87

  BİR MARK DEĞERİNDEKİ BU PARADA İSE DEMİRCİ USTASI KONU ALINMIŞ.12 PARÇADAN OLUŞAN BU SERİ EN İLGİ GÖREN NOTGELDLERDEN BİRİ.

  TLSold
 • EN ÇOK NOTGELD ÇIKARAN YERLERDEN BİRİ OLAN KAHLA KÖYDE DANS EDEN GENÇLERİN RESMİNİ KOYMUŞ. RONDİNELLA BİR ŞARAP CİNSİ OLMASINA RAĞMEN BİR DANSIN DA ADI.

  Lot No: 88

  Lot: 88

  EN ÇOK NOTGELD ÇIKARAN YERLERDEN BİRİ OLAN KAHLA KÖYDE DANS EDEN GENÇLERİN RESMİNİ KOYMUŞ. RONDİNELLA BİR ŞARAP CİNSİ OLMASINA RAĞMEN BİR DANSIN DA ADI.

  TLSold
 • DAHA 14.YY CAM ERİTME FIRINLARI BULUNAN KASABANIN YEŞİL RENKLİ CAMI İLK ÜRETEN YER OLDUĞU BİLİNİYOR. CAMA RENK DEMİROKSİT İLE VERİLMİŞ.

  Lot No: 89

  Lot: 89

  DAHA 14.YY CAM ERİTME FIRINLARI BULUNAN KASABANIN YEŞİL RENKLİ CAMI İLK ÜRETEN YER OLDUĞU BİLİNİYOR. CAMA RENK DEMİROKSİT İLE VERİLMİŞ.

  TLSold
 • BELÇİKA HOLLANDA VE ALMANYA SINIRALRININ KESİŞTİĞİ NOKTADA BULUNAN AACHEN KATEDRALİ İLE ÜNLÜ.BURADA 936 DAN 1531 E KADAR TAM 30 ALMAN KRALI TAÇ GİYMİŞ.

  Lot No: 90

  Lot: 90

  BELÇİKA HOLLANDA VE ALMANYA SINIRALRININ KESİŞTİĞİ NOKTADA BULUNAN AACHEN KATEDRALİ İLE ÜNLÜ.BURADA 936 DAN 1531 E KADAR TAM 30 ALMAN KRALI TAÇ GİYMİŞ.

  TLSold
 • DÜNYADA İLK SUNİ TATLANDIRICI SAKARİN'İ ÜRETEN FAHLBERG, LİST & CO. 1886 YILINDA KURULDU.DAHA SONRA DÜNYA ÇAPINDA BİR KURULUŞ HALİNE GELDİ.

  Lot No: 91

  Lot: 91

  DÜNYADA İLK SUNİ TATLANDIRICI SAKARİN'İ ÜRETEN FAHLBERG, LİST & CO. 1886 YILINDA KURULDU.DAHA SONRA DÜNYA ÇAPINDA BİR KURULUŞ HALİNE GELDİ.

  TLSold
 • AVRUPA KÜLTÜRÜNDE ÖNEMLİ YER ALAN WETZLAR HESSEN EYALETİNDE BULUNUYOR. ŞEHİRDE 55 KORO, 40 ORKESTRA, 16 MUSİK GRUBU BULUNUYOR. GOETHE BURADA YAŞAMIŞTI.

  Lot No: 92

  Lot: 92

  AVRUPA KÜLTÜRÜNDE ÖNEMLİ YER ALAN WETZLAR HESSEN EYALETİNDE BULUNUYOR. ŞEHİRDE 55 KORO, 40 ORKESTRA, 16 MUSİK GRUBU BULUNUYOR. GOETHE BURADA YAŞAMIŞTI.

  TLSold
 • BAVYERA BÖLGESİNİN DİNİ MERKEZLERİNDEN BİRİ OLAN OBERAMMERGAUAYNI ZAMANDA HER YIL YAPILAN DİNİ TİYATRO OYUNLARI FESTİVALİ İLE ÜNLÜ

  Lot No: 93

  Lot: 93

  BAVYERA BÖLGESİNİN DİNİ MERKEZLERİNDEN BİRİ OLAN OBERAMMERGAUAYNI ZAMANDA HER YIL YAPILAN DİNİ TİYATRO OYUNLARI FESTİVALİ İLE ÜNLÜ

  TLSold
 • KAİSER BARBAROSSA TARAFINDAN DOĞUYA YAYILMA POLİTİKASI DOĞRULTUSUNDA 1180 YILINDA KURULAN MYLAU KALESİ KENTİN NÜVESİNİ OLUŞTURMUŞ.HALEN 2500 NUFUSU VAR.

  Lot No: 94

  Lot: 94

  KAİSER BARBAROSSA TARAFINDAN DOĞUYA YAYILMA POLİTİKASI DOĞRULTUSUNDA 1180 YILINDA KURULAN MYLAU KALESİ KENTİN NÜVESİNİ OLUŞTURMUŞ.HALEN 2500 NUFUSU VAR.

  TLSold
 • CARL DUDEN ADLI BİR TÜCCAR EN KÜÇÜK ALMAN ŞEHİRLERİNDEN OLAN 1480 NUFUSLU LASSAN DA AÇTIĞI MANİFATURA VE GİYİM DÜKKANININ ŞUBESİNİ ZİNNOWİTZ DE AÇMIŞ

  Lot No: 95

  Lot: 95

  CARL DUDEN ADLI BİR TÜCCAR EN KÜÇÜK ALMAN ŞEHİRLERİNDEN OLAN 1480 NUFUSLU LASSAN DA AÇTIĞI MANİFATURA VE GİYİM DÜKKANININ ŞUBESİNİ ZİNNOWİTZ DE AÇMIŞ

  TLSold
 • MÖ.15 YILINDA ROMALILAR TARAFINDAN BİR İLERİ KARAKOL OLARAK KURULMUŞ, ZAMANLA BÖLGENİN EN BÜYÜK KENTLERİNDEN BİRİ OLMUŞ, NUFUSU 64.000. ARMASI GÜL.

  Lot No: 96

  Lot: 96

  MÖ.15 YILINDA ROMALILAR TARAFINDAN BİR İLERİ KARAKOL OLARAK KURULMUŞ, ZAMANLA BÖLGENİN EN BÜYÜK KENTLERİNDEN BİRİ OLMUŞ, NUFUSU 64.000. ARMASI GÜL.

  TLSold
 • BARON VON MÜNCHHAUSEN YALANCI OLARAK BİLİNİYOR. BABASI RİNTELN KONTU OLDUĞU İÇİN ONA SAHİP ÇIKAN KENT KULAKLARINA KADAR BATTIĞI BATAKLIKTAN ÇIKIŞINI RESİMLEMİŞ

  Lot No: 97

  Lot: 97

  BARON VON MÜNCHHAUSEN YALANCI OLARAK BİLİNİYOR. BABASI RİNTELN KONTU OLDUĞU İÇİN ONA SAHİP ÇIKAN KENT KULAKLARINA KADAR BATTIĞI BATAKLIKTAN ÇIKIŞINI RESİMLEMİŞ

  TLSold
 • ALMANYA'NIN PETROL VE DOĞALGAZ İŞLEME MERKEZLERİNDEN BİRİ OLAN LİNGEN ÜLKE İÇİNDE ÇIKAN PETROLÜ VE DOĞALGAZI İŞLEYEREK ÇEVREYE DAĞITIYOR.

  Lot No: 98

  Lot: 98

  ALMANYA'NIN PETROL VE DOĞALGAZ İŞLEME MERKEZLERİNDEN BİRİ OLAN LİNGEN ÜLKE İÇİNDE ÇIKAN PETROLÜ VE DOĞALGAZI İŞLEYEREK ÇEVREYE DAĞITIYOR.

  TLSold
 • KARŞI KIYIDA DANİMARKA BAYRAKLARI GÖRÜLÜRKEN ALMANYA'DA KALAN KÖYÜN GENCİ DÜŞMANIN AKLINDAN KÖTÜ BİR ŞEY GEÇERSE DİYE NÖBET TUTUYORUM DİYOR.

  Lot No: 99

  Lot: 99

  KARŞI KIYIDA DANİMARKA BAYRAKLARI GÖRÜLÜRKEN ALMANYA'DA KALAN KÖYÜN GENCİ DÜŞMANIN AKLINDAN KÖTÜ BİR ŞEY GEÇERSE DİYE NÖBET TUTUYORUM DİYOR.

  TLSold
 • YILLARCA MADENCİLİKLE GEÇİNMİŞ OLAN ŞEHİR BUGÜN METAL İŞLEME, KAĞIT, GIDA SANAYİLERİNİN YANI SIRA LOJİSTİK SEKTÖRÜNDE MERKEZ DURUMDA

  Lot No: 100

  Lot: 100

  YILLARCA MADENCİLİKLE GEÇİNMİŞ OLAN ŞEHİR BUGÜN METAL İŞLEME, KAĞIT, GIDA SANAYİLERİNİN YANI SIRA LOJİSTİK SEKTÖRÜNDE MERKEZ DURUMDA

  TLSold
 • 800 NUFUSLU YERLEŞİM UZUN YILLAR YAKINDAKİ POTASYUM MADENİ İLE GEÇİMİNİ SAĞLAMIŞ, MADENİN KAPANMASI İLE NUFUSUN GÖÇ ETMESİ EKONOMİK DURUMU ZAYIFLATMIŞ.

  Lot No: 101

  Lot: 101

  800 NUFUSLU YERLEŞİM UZUN YILLAR YAKINDAKİ POTASYUM MADENİ İLE GEÇİMİNİ SAĞLAMIŞ, MADENİN KAPANMASI İLE NUFUSUN GÖÇ ETMESİ EKONOMİK DURUMU ZAYIFLATMIŞ.

  TLSold
 • BERLİN'İN İLÇESİ OLAN SPANDAU 2.DÜNYA SAVAŞINDAN SONRA 7 NAZİ ÜST DÜZEY YÖNETİCİ İÇİN HAPİS YATTIKLARI YER OLDU. 1987 SON NAZİ İNTİHAR EDİNCE HAPİSHANE YIKILDI.

  Lot No: 102

  Lot: 102

  BERLİN'İN İLÇESİ OLAN SPANDAU 2.DÜNYA SAVAŞINDAN SONRA 7 NAZİ ÜST DÜZEY YÖNETİCİ İÇİN HAPİS YATTIKLARI YER OLDU. 1987 SON NAZİ İNTİHAR EDİNCE HAPİSHANE YIKILDI.

  TLSold
 • GERMENLER TARAFINDAN KURULAN SONRA SLAVLARIN İŞGAL ETTİĞİ AMA SONUNDA YİNE GERMENLERİN ELE GEÇİRDİĞİ 12.000 NUFUSLU KENTİN ÇOK RENKLİ BİR TARİHİ VAR.

  Lot No: 103

  Lot: 103

  GERMENLER TARAFINDAN KURULAN SONRA SLAVLARIN İŞGAL ETTİĞİ AMA SONUNDA YİNE GERMENLERİN ELE GEÇİRDİĞİ 12.000 NUFUSLU KENTİN ÇOK RENKLİ BİR TARİHİ VAR.

  TLSold
 • ŞEHRİN EFSANELERİ ARASINDA HEİNE KLEMENS ADLI BİR HAYDUT VAR.ROBİN HOOD TARZI HALKIN SEVDİĞİ BİRİ OLAN KLEMENS'İN ZIRHI VE KILICI KİLİSEDE HALA TEŞHİR EDİLİYOR

  Lot No: 104

  Lot: 104

  ŞEHRİN EFSANELERİ ARASINDA HEİNE KLEMENS ADLI BİR HAYDUT VAR.ROBİN HOOD TARZI HALKIN SEVDİĞİ BİRİ OLAN KLEMENS'İN ZIRHI VE KILICI KİLİSEDE HALA TEŞHİR EDİLİYOR

  TLSold
 • BAVYERA ALPLERİNDE DAĞLAR ARASINDA YER ALAN GÜZEL BİR GÖL VE YAKLAŞIK 800 METRE YÜKESEKTEKİ BU GÖL YANINA KURULMUŞ TURİZM AMAÇLI MİNİK YERLEŞİM.7

  Lot No: 105

  Lot: 105

  BAVYERA ALPLERİNDE DAĞLAR ARASINDA YER ALAN GÜZEL BİR GÖL VE YAKLAŞIK 800 METRE YÜKESEKTEKİ BU GÖL YANINA KURULMUŞ TURİZM AMAÇLI MİNİK YERLEŞİM.7

  TLSold
 • ŞEHİR DÜNYANIN HALA GİRİLEBİLEN VE EN ESKİ POTASYUM MADENİNE SAHİP.AYRICA 1883 DE KURULAN KONSERVATUAR İLE BİR MÜZİK KENTİNE DÖNÜŞMÜŞ.

  Lot No: 106

  Lot: 106

  ŞEHİR DÜNYANIN HALA GİRİLEBİLEN VE EN ESKİ POTASYUM MADENİNE SAHİP.AYRICA 1883 DE KURULAN KONSERVATUAR İLE BİR MÜZİK KENTİNE DÖNÜŞMÜŞ.

  TLSold
 • MÜNİH'İN YENİ HAVAALANI FRANZ JOSEF STRAUSS YAPILDIKTAN SONRA MOOSBURG VE ÇEVRESİ GÜNCEL BİR HALE GELDİ VE KONUT FİATLARI ÇOK YÜKSELDİ.

  Lot No: 107

  Lot: 107

  MÜNİH'İN YENİ HAVAALANI FRANZ JOSEF STRAUSS YAPILDIKTAN SONRA MOOSBURG VE ÇEVRESİ GÜNCEL BİR HALE GELDİ VE KONUT FİATLARI ÇOK YÜKSELDİ.

  TLSold
 • ŞEHİR KİMYA, ELEKTROTEKNİK VE GIDA FİRMALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR, 2.DÜNYA SAVAŞINDA ALMANYA İÇİNDEKİ EN BÜYÜK ESİR KAMPI (80.000 KİŞİ) STALAG 7 BURADAYDI.

  Lot No: 108

  Lot: 108

  ŞEHİR KİMYA, ELEKTROTEKNİK VE GIDA FİRMALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR, 2.DÜNYA SAVAŞINDA ALMANYA İÇİNDEKİ EN BÜYÜK ESİR KAMPI (80.000 KİŞİ) STALAG 7 BURADAYDI.

  TLSold
 • 103.000 NUFUSLU MOERS MÖ 2500 DEN BERİ BİR YERLEŞİM YERİ.11 YILINDA ROMALILAR BURAYA BİR KALE VE DEPO YAPARAK GARNİZON OLARAK KULLANMAYA BAŞLAMIŞ.

  Lot No: 109

  Lot: 109

  103.000 NUFUSLU MOERS MÖ 2500 DEN BERİ BİR YERLEŞİM YERİ.11 YILINDA ROMALILAR BURAYA BİR KALE VE DEPO YAPARAK GARNİZON OLARAK KULLANMAYA BAŞLAMIŞ.

  TLSold
 • ESKİDEN BİR ŞEHİR OLAN POPPENBÜTTEL 24.000 NUFUSLU BİR YERLEŞİM.ARTIK HAMBURG KENTİNİN SINIRLARI İÇİNDE ONUN BİR İLÇESİ OLARAK KABUL EDİLİYOR.

  Lot No: 110

  Lot: 110

  ESKİDEN BİR ŞEHİR OLAN POPPENBÜTTEL 24.000 NUFUSLU BİR YERLEŞİM.ARTIK HAMBURG KENTİNİN SINIRLARI İÇİNDE ONUN BİR İLÇESİ OLARAK KABUL EDİLİYOR.

  TLSold
 • POPPENBÜTTEL GENİŞ ORMANLARI, ESKİ BATAKLIĞIN KURUTULMASIYLA KAZANILAN ALANLARLA BİR TABİAT KORUMA ALANI.RESSAMLAR ÖZELLİKLE BAHARDA BURAYA GELİYO.R

  Lot No: 111

  Lot: 111

  POPPENBÜTTEL GENİŞ ORMANLARI, ESKİ BATAKLIĞIN KURUTULMASIYLA KAZANILAN ALANLARLA BİR TABİAT KORUMA ALANI.RESSAMLAR ÖZELLİKLE BAHARDA BURAYA GELİYO.R

  TLSold
 • TİL EULENSPİEGEL ALMANLARIN NASRETTİN HOCASI SAYILABİLİR. 1300 -1350 YILLARINDA YAŞADIĞI BİLİNEN, HALKA KISA ÖZLÜ DERSLER VEREN, YOL GÖSTEREN ,BAZEN KOMİK BİR TİP.

  Lot No: 112

  Lot: 112

  TİL EULENSPİEGEL ALMANLARIN NASRETTİN HOCASI SAYILABİLİR. 1300 -1350 YILLARINDA YAŞADIĞI BİLİNEN, HALKA KISA ÖZLÜ DERSLER VEREN, YOL GÖSTEREN ,BAZEN KOMİK BİR TİP.

  TLSold
 • CARL FLASHAR ADLI MANİFATURA VE KONFEKSİYON DÜKKANI ÇIKARDIĞI PARA İLE ADETA NOTGELDLERE İHANET ETMİŞ, SERİ NUMARASI OLMAYAN, TEK RENK, TARİHSİZ AMA ENDER

  Lot No: 113

  Lot: 113

  CARL FLASHAR ADLI MANİFATURA VE KONFEKSİYON DÜKKANI ÇIKARDIĞI PARA İLE ADETA NOTGELDLERE İHANET ETMİŞ, SERİ NUMARASI OLMAYAN, TEK RENK, TARİHSİZ AMA ENDER

  TLSold
 • 20.000 NUFUSLU ENNİGERLOH 'DA EN BÜYÜK İŞVEREN ROTTENDORF İLAÇ FABRİKASI YAKLAŞIK 800 KİŞİYE İŞ SAĞLIYOR, AYRICA BİR DE SPOR MALZEMELERİ ÜRETEN FABRİKA VAR.

  Lot No: 114

  Lot: 114

  20.000 NUFUSLU ENNİGERLOH 'DA EN BÜYÜK İŞVEREN ROTTENDORF İLAÇ FABRİKASI YAKLAŞIK 800 KİŞİYE İŞ SAĞLIYOR, AYRICA BİR DE SPOR MALZEMELERİ ÜRETEN FABRİKA VAR.

  TLSold
 • POLONYA'DA BULUNAN 100.000 KİŞİNİN YAŞADIĞI LEGNİCA HASTANESİ TARAFINDAN ÇIKARILAN 2 PF LİK KARTON, DAMGALI VE NADİR NOTGELD

  Lot No: 115

  Lot: 115

  POLONYA'DA BULUNAN 100.000 KİŞİNİN YAŞADIĞI LEGNİCA HASTANESİ TARAFINDAN ÇIKARILAN 2 PF LİK KARTON, DAMGALI VE NADİR NOTGELD

  TLSold
 • AYNI KENTİN KENDİ İDARESİNİN ÇIKARDIĞI 10 PF. LEGNİCA'DA TEKSTİL VE METAL İŞLEME SEKTÖRLERİ ÇOK GELİŞMİŞ.

  Lot No: 116

  Lot: 116

  AYNI KENTİN KENDİ İDARESİNİN ÇIKARDIĞI 10 PF. LEGNİCA'DA TEKSTİL VE METAL İŞLEME SEKTÖRLERİ ÇOK GELİŞMİŞ.

  TLSold
 • İLGİNÇ PARALARI İLE TANINAN KENTİN GAZ İDARESİ TARAFINDAN ÇIKARILMIŞ 1 PFENNİG DEĞERİNDEKİ PARASI.

  Lot No: 117

  Lot: 117

  İLGİNÇ PARALARI İLE TANINAN KENTİN GAZ İDARESİ TARAFINDAN ÇIKARILMIŞ 1 PFENNİG DEĞERİNDEKİ PARASI.

  TLSold
 • ÇOK ERKEN DÖNEMLERDE BAŞLAYAN CAM ÜRETİMİ DAHA SONRA GAZ LAMBASI ÜRETİMİ İLE BÜYÜMÜŞ VE BUGÜN CAM KONUSUNDA EN İLERİ ŞEHİRLERDEN BİRİ HALA BAD DRİBURG

  Lot No: 118

  Lot: 118

  ÇOK ERKEN DÖNEMLERDE BAŞLAYAN CAM ÜRETİMİ DAHA SONRA GAZ LAMBASI ÜRETİMİ İLE BÜYÜMÜŞ VE BUGÜN CAM KONUSUNDA EN İLERİ ŞEHİRLERDEN BİRİ HALA BAD DRİBURG

  TLSold
 • İSMİNDE BAD OLAN TÜM ŞEHİRLER GİBİ DRİBURG DA ÜNLÜ BİR KAPLICA KENTİ.1782 DE FAALİYETE GEÇEN TESİS BUGÜN SAYISIZ OTEL, PARK, İLE DEV BİR TERMAL BÖLGEYE DÖNMÜŞ.

  Lot No: 119

  Lot: 119

  İSMİNDE BAD OLAN TÜM ŞEHİRLER GİBİ DRİBURG DA ÜNLÜ BİR KAPLICA KENTİ.1782 DE FAALİYETE GEÇEN TESİS BUGÜN SAYISIZ OTEL, PARK, İLE DEV BİR TERMAL BÖLGEYE DÖNMÜŞ.

  TLSold
 • BODENSEE ADLI ÜÇ ÜLKEYE SINIRI OLAN GÖLÜN ÇEVRESİNDEKİ EN BÜYÜK ALMAN KENTİ . 85.000 NUFUS VE İKİ ÜNİVERSİTESİ İLE EN GÜZEL ALMAN ŞEHİRLERİNDEN BİRİ.

  Lot No: 120

  Lot: 120

  BODENSEE ADLI ÜÇ ÜLKEYE SINIRI OLAN GÖLÜN ÇEVRESİNDEKİ EN BÜYÜK ALMAN KENTİ . 85.000 NUFUS VE İKİ ÜNİVERSİTESİ İLE EN GÜZEL ALMAN ŞEHİRLERİNDEN BİRİ.

  TLSold
 • 77.000 NUFUSLU ŞEHİR İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINDA BİR ESİR VE BİR ESİR İŞÇİ KAMPINA EV SAHİPLİĞİ YAPMIŞ, BU YÜZDEN BÜYÜK HASAR GÖRMÜŞ VE BAŞTAN İNŞA EDİLMİŞİ

  Lot No: 121

  Lot: 121

  77.000 NUFUSLU ŞEHİR İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINDA BİR ESİR VE BİR ESİR İŞÇİ KAMPINA EV SAHİPLİĞİ YAPMIŞ, BU YÜZDEN BÜYÜK HASAR GÖRMÜŞ VE BAŞTAN İNŞA EDİLMİŞİ

  TLSold
 • ŞEHRİN KUŞATMA SIRASINDA SAVUNMASINI KARİKATÜRLE ANLATAN BU 2 MARK ÇOK NADİR, ALTINDAKİ YAZILAR İSE BÖLGE DİALEKTİ İLE YAZILDIĞI İÇİN ANLAMAK ÇOK ZOR.

  Lot No: 122

  Lot: 122

  ŞEHRİN KUŞATMA SIRASINDA SAVUNMASINI KARİKATÜRLE ANLATAN BU 2 MARK ÇOK NADİR, ALTINDAKİ YAZILAR İSE BÖLGE DİALEKTİ İLE YAZILDIĞI İÇİN ANLAMAK ÇOK ZOR.

  TLSold
 • TARİHİ SİLEZYA BÖLGESİNİN BUGÜN POLONYA'DA KALAN BÖLÜMÜNDE KALAN WOLCZYN 25 PF Sİ ARKA YÜZDE YER ALAN EL MÜHÜRÜ VE NUMARATÖR İLE İLGİNÇ BİR ÖRNEK

  Lot No: 123

  Lot: 123

  TARİHİ SİLEZYA BÖLGESİNİN BUGÜN POLONYA'DA KALAN BÖLÜMÜNDE KALAN WOLCZYN 25 PF Sİ ARKA YÜZDE YER ALAN EL MÜHÜRÜ VE NUMARATÖR İLE İLGİNÇ BİR ÖRNEK

  TLSold
 • DOĞU PRUSYA'YA BAĞLI OLARAK KURULAN DOMNOWO BUGÜN KALİNİNGRAD (KÖNİGSBERG) A BAĞLI .RUSYA TOPRAKLARINA ÇOK UZAK OLAN KALİNİNGRAD ÖZEL BÖLGE STATÜSÜNDE

  Lot No: 124

  Lot: 124

  DOĞU PRUSYA'YA BAĞLI OLARAK KURULAN DOMNOWO BUGÜN KALİNİNGRAD (KÖNİGSBERG) A BAĞLI .RUSYA TOPRAKLARINA ÇOK UZAK OLAN KALİNİNGRAD ÖZEL BÖLGE STATÜSÜNDE

  TLSold
 • PRUSYA ALMAN İMPARATORLUĞUNUN ESAS GÜCÜNÜ OLUŞTURAN VE BUGÜNKÜ ALMANYANIN DOĞUSU, POLONYA, ESTONYA,LİTVANYA, RUSYA'NIN BAZI BÖLÜMLERİNDE KURULU İDİ.

  Lot No: 125

  Lot: 125

  PRUSYA ALMAN İMPARATORLUĞUNUN ESAS GÜCÜNÜ OLUŞTURAN VE BUGÜNKÜ ALMANYANIN DOĞUSU, POLONYA, ESTONYA,LİTVANYA, RUSYA'NIN BAZI BÖLÜMLERİNDE KURULU İDİ.

  TLSold
 • 9000 NUFUSLU ŞEHİR BİR TERMAL MERKEZİ, ONUN YANINDA İKİ ÖNEMLİ MADEN SUYU FABRİKASI, KAS HASTALIKLARI, FİZYOTERAPİ KLİNİKLERİ İLE TAM BİR SAĞLIK MERKEZİ

  Lot No: 126

  Lot: 126

  9000 NUFUSLU ŞEHİR BİR TERMAL MERKEZİ, ONUN YANINDA İKİ ÖNEMLİ MADEN SUYU FABRİKASI, KAS HASTALIKLARI, FİZYOTERAPİ KLİNİKLERİ İLE TAM BİR SAĞLIK MERKEZİ

  TLSold
 • DİTFURT NOTGELD İÇİN ORTA ÇAĞDA VERGİ TOPLANMASINI KONU ALAN BİR RESİM KULLANMIŞ. HER KÖYLÜ ÜRÜNÜNDEN BİR MİKTAR GETİRİP VERGİSİNİ ÖDÜYOR.

  Lot No: 127

  Lot: 127

  DİTFURT NOTGELD İÇİN ORTA ÇAĞDA VERGİ TOPLANMASINI KONU ALAN BİR RESİM KULLANMIŞ. HER KÖYLÜ ÜRÜNÜNDEN BİR MİKTAR GETİRİP VERGİSİNİ ÖDÜYOR.

  TLSold
 • KUZEY ALMANYA'DA YER ALAN VE NEHİR VE BATAKLIKLARLA KAPLI BÖLGE PARAYI ÇIKARTIRKEN BÖLGEDEKİ KÖY VE İLÇELERİN HEPSİNİ GÜNEŞ IŞIĞI GİBİ KULLANMIŞ

  Lot No: 128

  Lot: 128

  KUZEY ALMANYA'DA YER ALAN VE NEHİR VE BATAKLIKLARLA KAPLI BÖLGE PARAYI ÇIKARTIRKEN BÖLGEDEKİ KÖY VE İLÇELERİN HEPSİNİ GÜNEŞ IŞIĞI GİBİ KULLANMIŞ

  TLSold
 • ÇEVRESİ ORMAN VE NEHİRLERLE ÇEVRİLİ OLAN DAHLENBURG TARIM İLE GEÇİNİYOR. EN BÜYÜK KURULUŞ MEYVE KURUTMA 'DA UZMANLAŞMIŞ BİR ŞİRKET.450 İŞÇİSİ VAR

  Lot No: 129

  Lot: 129

  ÇEVRESİ ORMAN VE NEHİRLERLE ÇEVRİLİ OLAN DAHLENBURG TARIM İLE GEÇİNİYOR. EN BÜYÜK KURULUŞ MEYVE KURUTMA 'DA UZMANLAŞMIŞ BİR ŞİRKET.450 İŞÇİSİ VAR

  TLSold
 • MÜNİH KENTİNİN ÇOK YAKININDA BULUNAN ŞEHİR İLGİNÇ ARMASI İLE DİKKAT ÇEKİYOR.ARMADA HAÇLI BAYRAĞI TAŞIYAN BİR KOYUN RESMİ BULUNUYOR.

  Lot No: 130

  Lot: 130

  MÜNİH KENTİNİN ÇOK YAKININDA BULUNAN ŞEHİR İLGİNÇ ARMASI İLE DİKKAT ÇEKİYOR.ARMADA HAÇLI BAYRAĞI TAŞIYAN BİR KOYUN RESMİ BULUNUYOR.

  TLSold
 • BİR TABİAT KORUMA ALANININ ORTASINDA YER ALAN 2.000 NUFUSLU YERLEŞİM BU YIL 700. KURULUŞ YILINI KUTLUYOR. BÖLGEDE İNŞAAT VE SANAYİ TESİSİ KURMAK YASAK.

  Lot No: 131

  Lot: 131

  BİR TABİAT KORUMA ALANININ ORTASINDA YER ALAN 2.000 NUFUSLU YERLEŞİM BU YIL 700. KURULUŞ YILINI KUTLUYOR. BÖLGEDE İNŞAAT VE SANAYİ TESİSİ KURMAK YASAK.

  TLSold
 • TARİHİ BİR ŞEHİR OLAN BENTHEİM BİR ZAMANLAR SİLAH DEPOSU OLARAK KULLANILAN TARİHİ KULESİ VE KUMTAŞI MÜZESİ İLE ÜNLÜ.ÇEVREDE EN ÇOK BULUNAN TAŞ KUMTAŞI.

  Lot No: 132

  Lot: 132

  TARİHİ BİR ŞEHİR OLAN BENTHEİM BİR ZAMANLAR SİLAH DEPOSU OLARAK KULLANILAN TARİHİ KULESİ VE KUMTAŞI MÜZESİ İLE ÜNLÜ.ÇEVREDE EN ÇOK BULUNAN TAŞ KUMTAŞI.

  TLSold
 • POLONYA TOPRAKLARINDA YENİ ADI KOSTRZYN NAD ODRA OLAN 18 BİN NUFUSLU KENTİN ARMASINDA ALMAN KARTALI VE BİR BALIK BULUNUYOR.

  Lot No: 133

  Lot: 133

  POLONYA TOPRAKLARINDA YENİ ADI KOSTRZYN NAD ODRA OLAN 18 BİN NUFUSLU KENTİN ARMASINDA ALMAN KARTALI VE BİR BALIK BULUNUYOR.

  TLSold
 • SAKSONYA BÖLGESİNDE M.Ö. 5000 YILLARINDA KURULAN KENTTE BİR DÖNEM BÜYÜCÜLÜK ÇOK YAYGINMIŞ. TOPLAM 24 KİŞİ İDAM EDİLİP, PEK ÇOK KİŞİ DEĞİŞİK CEZALAR ALMIŞ.

  Lot No: 134

  Lot: 134

  SAKSONYA BÖLGESİNDE M.Ö. 5000 YILLARINDA KURULAN KENTTE BİR DÖNEM BÜYÜCÜLÜK ÇOK YAYGINMIŞ. TOPLAM 24 KİŞİ İDAM EDİLİP, PEK ÇOK KİŞİ DEĞİŞİK CEZALAR ALMIŞ.

  TLSold
 • 8 NİSAN 1945 DE 218 AMERİKAN BOMBARDIMAN UÇAĞI TAM 595 TON PATLAYICI VE YANGIN BOMBASI ATARAK HEPSİ SİVİL 2500 KİŞİYİ ÖLDÜRÜP ŞEHRİN BÜYÜK KISMINI YOK ETMİŞ.

  Lot No: 135

  Lot: 135

  8 NİSAN 1945 DE 218 AMERİKAN BOMBARDIMAN UÇAĞI TAM 595 TON PATLAYICI VE YANGIN BOMBASI ATARAK HEPSİ SİVİL 2500 KİŞİYİ ÖLDÜRÜP ŞEHRİN BÜYÜK KISMINI YOK ETMİŞ.

  TLSold
 • 2.DÜNYA SAVAŞINDA TESLİM OLMASINA RAĞMEN RUSLAR TARAFINDAN YAĞMALANAN VE YAKILAN CHRİSTBURG HALEN DZİERZGON ADINI TAŞIYOR VE HİÇ ESKİ YAPISI YOK.

  Lot No: 136

  Lot: 136

  2.DÜNYA SAVAŞINDA TESLİM OLMASINA RAĞMEN RUSLAR TARAFINDAN YAĞMALANAN VE YAKILAN CHRİSTBURG HALEN DZİERZGON ADINI TAŞIYOR VE HİÇ ESKİ YAPISI YOK.

  TLSold
 • ALMANYA'NIN KUZEYİNDE YER ALAN ŞEHİR 1194 DE PAZAR YERİ OLARAK KURULMUŞ. 30 YILDIR NUFUSU ARTMAYAN HAGENOW'UN ARMASINDA BİR PİSKOPOS RESMİ VAR.

  Lot No: 137

  Lot: 137

  ALMANYA'NIN KUZEYİNDE YER ALAN ŞEHİR 1194 DE PAZAR YERİ OLARAK KURULMUŞ. 30 YILDIR NUFUSU ARTMAYAN HAGENOW'UN ARMASINDA BİR PİSKOPOS RESMİ VAR.

  TLSold
 • ŞEHİR SİRKE, SALATALIK TURŞUSU VE HARDAL GİBİ ÜRÜNLERLE 1722 DEN BUGÜNE 50 ÜLKEYE YAYILAN KÜHNE FİRMASINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR. FİRMA İZMİR'DE DE ÜRETİM YAPIYOR.

  Lot No: 138

  Lot: 138

  ŞEHİR SİRKE, SALATALIK TURŞUSU VE HARDAL GİBİ ÜRÜNLERLE 1722 DEN BUGÜNE 50 ÜLKEYE YAYILAN KÜHNE FİRMASINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR. FİRMA İZMİR'DE DE ÜRETİM YAPIYOR.

  TLSold
 • NOTGELD'İN ORTASINDA DÜNYANIN KURTARICISI OLARAK BİLİNEN SALVATORE MUNDİ RESMEDİLMİŞ. LEONARDO DA VİNCİ NİN AYNI ADLI ESERİ 2017 DE 450 MİLYON DOLARA SATILDI.

  Lot No: 139

  Lot: 139

  NOTGELD'İN ORTASINDA DÜNYANIN KURTARICISI OLARAK BİLİNEN SALVATORE MUNDİ RESMEDİLMİŞ. LEONARDO DA VİNCİ NİN AYNI ADLI ESERİ 2017 DE 450 MİLYON DOLARA SATILDI.

  TLSold
 • LİPPE CUMHURİYETİNİN BAŞKENTİ OLN BÜCKEBURG ÜNLÜ VOLTER, ABBT VE HERDER GİBİ FİLOZOFLARIN, BACH GİBİ MÜZİK DEHALARININ OTURDUĞU ZENGİN BİR MERKEZDİ.

  Lot No: 140

  Lot: 140

  LİPPE CUMHURİYETİNİN BAŞKENTİ OLN BÜCKEBURG ÜNLÜ VOLTER, ABBT VE HERDER GİBİ FİLOZOFLARIN, BACH GİBİ MÜZİK DEHALARININ OTURDUĞU ZENGİN BİR MERKEZDİ.

  TLSold
 • 1751 YILINDA BÖLGEDEKİ NEHRİN KURUMASI İLE ORTAYA ÇIKAN GENİŞ DÜZLÜKLER BÜYÜK FRİEDRİCH TARAFINDAN GÖÇMENLERE TAHSİS EDİLDİ VE BÖYLECE ŞEHİR KURULDU.

  Lot No: 141

  Lot: 141

  1751 YILINDA BÖLGEDEKİ NEHRİN KURUMASI İLE ORTAYA ÇIKAN GENİŞ DÜZLÜKLER BÜYÜK FRİEDRİCH TARAFINDAN GÖÇMENLERE TAHSİS EDİLDİ VE BÖYLECE ŞEHİR KURULDU.

  TLSold
 • YÜZYIL GEÇSE DE SORUN AYNI. ALTTAKİ YAZI ŞÖYLE ,BÖLGEMİZDE ÜÇ HASTALIK VAR, SULAR AKMIYOR, CEBİMİZ VE ALIŞ VERİŞ TORBAMIZ BOŞ, VERGİ BORCUMUZ VAR.

  Lot No: 142

  Lot: 142

  YÜZYIL GEÇSE DE SORUN AYNI. ALTTAKİ YAZI ŞÖYLE ,BÖLGEMİZDE ÜÇ HASTALIK VAR, SULAR AKMIYOR, CEBİMİZ VE ALIŞ VERİŞ TORBAMIZ BOŞ, VERGİ BORCUMUZ VAR.

  TLSold
 • DOĞUM YERİ KNEİTLİNGEN OLAN TİLL EULENSPİEGEL GERÇEK BİRİ .ÇOK AKILLI AMA SAF GÖRÜNÜP HERKESİ ŞAŞIRTIYOR. ONUNLA İLGİLİ PEK ÇOK ÖYKÜ VAR, İLK KİTAP 1515 TARİHLİ.

  Lot No: 143

  Lot: 143

  DOĞUM YERİ KNEİTLİNGEN OLAN TİLL EULENSPİEGEL GERÇEK BİRİ .ÇOK AKILLI AMA SAF GÖRÜNÜP HERKESİ ŞAŞIRTIYOR. ONUNLA İLGİLİ PEK ÇOK ÖYKÜ VAR, İLK KİTAP 1515 TARİHLİ.

  TLSold
 • ASLINDA DÜNYADA HER BÖLGENİN BÖYLE TİPLERİ VAR. BİZDE NASRETTİN, ORTA DOĞU'DA HOCA GİBİ. ÖYKÜLER YEREL ÖZELLİKLER TAŞIYOR AMA HEP TİLL HAKLI ÇIKIYOR.

  Lot No: 144

  Lot: 144

  ASLINDA DÜNYADA HER BÖLGENİN BÖYLE TİPLERİ VAR. BİZDE NASRETTİN, ORTA DOĞU'DA HOCA GİBİ. ÖYKÜLER YEREL ÖZELLİKLER TAŞIYOR AMA HEP TİLL HAKLI ÇIKIYOR.

  TLSold
 • BAYER KİMYA SANAYİ ŞİRKETİNİN 1923 DE BOYA ŞİRKETİ OLARAK ÇIKARDIĞI 100.000 MARK.ASLANIN BAŞI ÜZERİNDE BAYER LOGOSU GÖRÜLÜYOR.

  Lot No: 145

  Lot: 145

  BAYER KİMYA SANAYİ ŞİRKETİNİN 1923 DE BOYA ŞİRKETİ OLARAK ÇIKARDIĞI 100.000 MARK.ASLANIN BAŞI ÜZERİNDE BAYER LOGOSU GÖRÜLÜYOR.

  TLSold
 • BOCHUM KENTİ 100.000 MARKI 9.7.1923 DE ÇIKARMIŞ.ARKA PLANDA BOCHUM KENTİNİN SİMGESİ KÖMÜR MADENLERİ ÇİZİLMİŞ.

  Lot No: 146

  Lot: 146

  BOCHUM KENTİ 100.000 MARKI 9.7.1923 DE ÇIKARMIŞ.ARKA PLANDA BOCHUM KENTİNİN SİMGESİ KÖMÜR MADENLERİ ÇİZİLMİŞ.

  TLSold
 • TAŞKÖMÜRÜ OCAĞI İŞLETEN BECKER A.G. 20 MİLYAR MARKLIK PARASINI 27 EKİM GİBİ GEÇ BİR TARİHTE ÇIKARMIŞ. MUHTEMELEN PİYASAYA SÜRÜLEMEMİŞ, ÇİL VE NADİR

  Lot No: 147

  Lot: 147

  TAŞKÖMÜRÜ OCAĞI İŞLETEN BECKER A.G. 20 MİLYAR MARKLIK PARASINI 27 EKİM GİBİ GEÇ BİR TARİHTE ÇIKARMIŞ. MUHTEMELEN PİYASAYA SÜRÜLEMEMİŞ, ÇİL VE NADİR

  TLSold
 • BAVYERA DEVLET BANKASININ 1.8.1923 DE ÇIKARDIĞI 10 MİLYON MARK, ÇİL

  Lot No: 148

  Lot: 148

  BAVYERA DEVLET BANKASININ 1.8.1923 DE ÇIKARDIĞI 10 MİLYON MARK, ÇİL

  TLSold
 • 5 MARK İLK DÖNEM PARALARINA ÖRNEK. ÇIKARAN FRANKFURT ŞEHRİ, KULLANILMIŞ.

  Lot No: 149

  Lot: 149

  5 MARK İLK DÖNEM PARALARINA ÖRNEK. ÇIKARAN FRANKFURT ŞEHRİ, KULLANILMIŞ.

  TLSold
 • 20 MİLYON MARK 20 AGUSTOS 1923 TARİHİNİ TAŞIYOR.TARIM KONUSU ÖN PLANA ÇIKARILMIŞ.

  Lot No: 150

  Lot: 150

  20 MİLYON MARK 20 AGUSTOS 1923 TARİHİNİ TAŞIYOR.TARIM KONUSU ÖN PLANA ÇIKARILMIŞ.

  TLSold
 • HESSEN BÖLGESİNİN KÜÇÜK ŞEHRİ ERBACH PARANIN HEM ÖNÜNDE HEM ARKASINI TARIM İLE İLGİLİ RESİMLER KULLANMIŞ. 1 MARK, ÇİL

  Lot No: 151

  Lot: 151

  HESSEN BÖLGESİNİN KÜÇÜK ŞEHRİ ERBACH PARANIN HEM ÖNÜNDE HEM ARKASINI TARIM İLE İLGİLİ RESİMLER KULLANMIŞ. 1 MARK, ÇİL

  TLSold
 • HOROZ ANLAMINA GELEN ŞEHİRİN ARMASIDA BİR HOROZ. 100.000 MARK 5.8.1923 TARİHİNİ TAŞIYOR, HALİYLE

  Lot No: 152

  Lot: 152

  HOROZ ANLAMINA GELEN ŞEHİRİN ARMASIDA BİR HOROZ. 100.000 MARK 5.8.1923 TARİHİNİ TAŞIYOR, HALİYLE

  TLSold
 • DUİSBURG KENTİ 100 MİLYAR MARK ÇIKARMIŞ, ANACAK 25.9.1923 TARİHLİ PARA TEDAVÜLE VERİLMEMİŞ VE İPTAL EDİLMİŞ. ORTADAKİ PERFORASYON BUNUN İÇİN, ARANAN BİR ÇEŞİT.

  Lot No: 153

  Lot: 153

  DUİSBURG KENTİ 100 MİLYAR MARK ÇIKARMIŞ, ANACAK 25.9.1923 TARİHLİ PARA TEDAVÜLE VERİLMEMİŞ VE İPTAL EDİLMİŞ. ORTADAKİ PERFORASYON BUNUN İÇİN, ARANAN BİR ÇEŞİT.

  TLSold
 • AYNI BÖLGENİN ÖNEMLİ KENTLERİNDEN BİRİ DAHA. HİPER ENFLASYON DÖNEMİ BAŞI OLAN AĞUSTOS 1923 DE ÇIKARILAN 50 MİLYON MARK

  Lot No: 154

  Lot: 154

  AYNI BÖLGENİN ÖNEMLİ KENTLERİNDEN BİRİ DAHA. HİPER ENFLASYON DÖNEMİ BAŞI OLAN AĞUSTOS 1923 DE ÇIKARILAN 50 MİLYON MARK

  TLSold
 • 1922 SONUNA KADAR 1000 MARKA KADAR PARALAR KULLANILDI.BİR ÖRNEK LİEBENWERDA DAN 100 MARK 16.9.1923 TARİHLİ

  Lot No: 155

  Lot: 155

  1922 SONUNA KADAR 1000 MARKA KADAR PARALAR KULLANILDI.BİR ÖRNEK LİEBENWERDA DAN 100 MARK 16.9.1923 TARİHLİ

  TLSold
 • DRESDEN KENTİNİNDE 2 BÖLGE NOTGELD ÇIKARDI, ESKİ ŞEHİRİN MERKEZİ VE TÜM YAPILARIN OLDUĞU ALTSTADT VE ONUN KUZEYİNDE DAHA YENİ BİR YERLEŞİM OLAN NEUSTADT

  Lot No: 156

  Lot: 156

  DRESDEN KENTİNİNDE 2 BÖLGE NOTGELD ÇIKARDI, ESKİ ŞEHİRİN MERKEZİ VE TÜM YAPILARIN OLDUĞU ALTSTADT VE ONUN KUZEYİNDE DAHA YENİ BİR YERLEŞİM OLAN NEUSTADT

  TLSold
 • EN ESKİ YERLEŞİMLERDEN BİRİ OLAN NEUSS 20 MARK DEĞERİNDEKİ NOTGELDİ 12.11.1918 DE ÇIKARMIŞ.

  Lot No: 157

  Lot: 157

  EN ESKİ YERLEŞİMLERDEN BİRİ OLAN NEUSS 20 MARK DEĞERİNDEKİ NOTGELDİ 12.11.1918 DE ÇIKARMIŞ.

  TLSold
 • HALEN WUPPERTAL KENTİNE BAĞLI OLAN ELBERFELD 1 MARK DEĞERİNDEKİ PARAYI 15.11.1918 DE PİYASAYA VERMİŞ.

  Lot No: 158

  Lot: 158

  HALEN WUPPERTAL KENTİNE BAĞLI OLAN ELBERFELD 1 MARK DEĞERİNDEKİ PARAYI 15.11.1918 DE PİYASAYA VERMİŞ.

  TLSold
 • BU YERLEŞİM 21 GÜN ARA İLE İKİ TANE 5 MİLYAR MARK BASMIŞ. BU PARA 15.10.1923 TARİHİNİ TAŞIYOR

  Lot No: 159

  Lot: 159

  BU YERLEŞİM 21 GÜN ARA İLE İKİ TANE 5 MİLYAR MARK BASMIŞ. BU PARA 15.10.1923 TARİHİNİ TAŞIYOR

  TLSold
 • BU 5 MİLYAR BİRAZ DAHA ÖZENLİ VE 6.11.1923 TARİHLİ, AYRICA ŞEHRİN ARMASI DA KONMUŞ.

  Lot No: 160

  Lot: 160

  BU 5 MİLYAR BİRAZ DAHA ÖZENLİ VE 6.11.1923 TARİHLİ, AYRICA ŞEHRİN ARMASI DA KONMUŞ.

  TLSold
 • İLK DÖNEM PARA BASARAK MODAYA UYAN TRİBERG 1922/23 LERDE HİÇ NOTGELD ÇIKARTMAMIŞ. MÜHÜR VE 2.İMZA ILAK

  Lot No: 161

  Lot: 161

  İLK DÖNEM PARA BASARAK MODAYA UYAN TRİBERG 1922/23 LERDE HİÇ NOTGELD ÇIKARTMAMIŞ. MÜHÜR VE 2.İMZA ILAK

  TLSold
 • ÇELİĞİ İLE ÜNLÜ SOLİNGEN KENTİNİN 100.000 MARKI 10.7.1923 TARİHLİ

  Lot No: 162

  Lot: 162

  ÇELİĞİ İLE ÜNLÜ SOLİNGEN KENTİNİN 100.000 MARKI 10.7.1923 TARİHLİ

  TLSold
 • 50 MİLYON MARK 1 EYLÜL TARİHLİ VE BELEDİYE BAŞKANI İMZALI, SOL KÖŞEDE SÜRSAJLA DÜSSELDORF BÖLGESİNDE DE GEÇERLİ OLDUĞU EKLENMİŞ.

  Lot No: 163

  Lot: 163

  50 MİLYON MARK 1 EYLÜL TARİHLİ VE BELEDİYE BAŞKANI İMZALI, SOL KÖŞEDE SÜRSAJLA DÜSSELDORF BÖLGESİNDE DE GEÇERLİ OLDUĞU EKLENMİŞ.

  TLSold
 • BU 50.000 MARK SOLİNGEN VE ÇEVRESİNDE GEÇERLİ OLMAK ÜZERE ÇIKARILMIŞ.

  Lot No: 164

  Lot: 164

  BU 50.000 MARK SOLİNGEN VE ÇEVRESİNDE GEÇERLİ OLMAK ÜZERE ÇIKARILMIŞ.

  TLSold
 • TAM BİR SANAYİ ŞEHRİ OLAN ESSEN REN BÖLGE BANKASININ ÇIKARDIĞI 2 MİLYON MARKININ TARİHİ 1.EYLÜL 1923 GİBİ OLDUKÇA GEÇ BİR TARİH

  Lot No: 165

  Lot: 165

  TAM BİR SANAYİ ŞEHRİ OLAN ESSEN REN BÖLGE BANKASININ ÇIKARDIĞI 2 MİLYON MARKININ TARİHİ 1.EYLÜL 1923 GİBİ OLDUKÇA GEÇ BİR TARİH

  TLSold
 • ŞEHRİN 5 MARKI ÜZERİNDE SADECE KOLEKSİYON İÇİNDİR İBARESİ VAR.BASILDIKTAN SONRA TEDAVÜLE VERİLEN ÇOK AZ PARADA ENTWERTET MÜHÜRÜ VEYA PERFORASYON VAR.

  Lot No: 166

  Lot: 166

  ŞEHRİN 5 MARKI ÜZERİNDE SADECE KOLEKSİYON İÇİNDİR İBARESİ VAR.BASILDIKTAN SONRA TEDAVÜLE VERİLEN ÇOK AZ PARADA ENTWERTET MÜHÜRÜ VEYA PERFORASYON VAR.

  TLSold
 • İTHOZOE KENTİNİN DE İÇİNDE BULUNDUĞU BÖLGE 12.KASIM 1918 DE DEĞİŞİK BİR PARA ÇIKARMIŞ.2 MARK ÇİL.

  Lot No: 167

  Lot: 167

  İTHOZOE KENTİNİN DE İÇİNDE BULUNDUĞU BÖLGE 12.KASIM 1918 DE DEĞİŞİK BİR PARA ÇIKARMIŞ.2 MARK ÇİL.

  TLSold
 • ÇOK GÜZEL BİR ŞEHİR OLAN PASSAU NEDENSE NOTGELDLERE GEREKEN ÖZENİN GÖSTERMEMİŞ.BU EN İYİ PARASI EKİM 1918 TARİHLİ

  Lot No: 168

  Lot: 168

  ÇOK GÜZEL BİR ŞEHİR OLAN PASSAU NEDENSE NOTGELDLERE GEREKEN ÖZENİN GÖSTERMEMİŞ.BU EN İYİ PARASI EKİM 1918 TARİHLİ

  TLSold
 • UZUN YILLAR DOĞU ALMANYA'YA BAĞLI KALAN PÖSSNECK'İN 10 MARKINDA TARİH YOK. ANCAK HER YERİNDE 1.2.1919 A KADAR GEÇERLİ OLDUĞU YAZIYOR.

  Lot No: 169

  Lot: 169

  UZUN YILLAR DOĞU ALMANYA'YA BAĞLI KALAN PÖSSNECK'İN 10 MARKINDA TARİH YOK. ANCAK HER YERİNDE 1.2.1919 A KADAR GEÇERLİ OLDUĞU YAZIYOR.

  TLSold
 • YİNE DOĞU ALMAN BÖLGESİNDEN VE FAZLA GELİŞMEMİŞ , 11.000 KİŞİLİK STOLLBERG VE 5 MARK.

  Lot No: 170

  Lot: 170

  YİNE DOĞU ALMAN BÖLGESİNDEN VE FAZLA GELİŞMEMİŞ , 11.000 KİŞİLİK STOLLBERG VE 5 MARK.

  TLSold
 • İSMİ BİZE ÇOK GARİP GELEN BARMEN WUPPERTAL BÖLGESİNDE.50 MİLYON MARK 15.9.1923 TARİHİNİ TAŞIYOR.

  Lot No: 171

  Lot: 171

  İSMİ BİZE ÇOK GARİP GELEN BARMEN WUPPERTAL BÖLGESİNDE.50 MİLYON MARK 15.9.1923 TARİHİNİ TAŞIYOR.

  TLSold
 • BU KEZ RENKLERİ İLE İLGİ ÇEKEN BİR NOTGELD, 100 MİLYON MARK, 24 EYLÜL 1923

  Lot No: 172

  Lot: 172

  BU KEZ RENKLERİ İLE İLGİ ÇEKEN BİR NOTGELD, 100 MİLYON MARK, 24 EYLÜL 1923

  TLSold
 • 10 MARK , 28 EKİM 1918 TARİHİNİ TAŞIYOR.KAHVERENGİ.

  Lot No: 173

  Lot: 173

  10 MARK , 28 EKİM 1918 TARİHİNİ TAŞIYOR.KAHVERENGİ.

  TLSold
 • 10 MARK, 5 GÜN SONRA 2 KASIM 1918 DE AYNI YERDE BASILMIŞ, SADECE RENKLER FARKLI, YEŞİL

  Lot No: 174

  Lot: 174

  10 MARK, 5 GÜN SONRA 2 KASIM 1918 DE AYNI YERDE BASILMIŞ, SADECE RENKLER FARKLI, YEŞİL

  TLSold
 • 5 MARK, 2 KASIM 1918 TARİHLİ, MATBAA AYNI, AMA ÇOK FARKLI BİR GRAFİK ANLAYIŞA SAHİP

  Lot No: 175

  Lot: 175

  5 MARK, 2 KASIM 1918 TARİHLİ, MATBAA AYNI, AMA ÇOK FARKLI BİR GRAFİK ANLAYIŞA SAHİP

  TLSold
 • 20 MARK, 2 KASIM 1918 TARİHLİ VE AYNI MATBAADA BASILMIŞ, VE TAMAMEN DEĞİŞİK BİR MİZANPAJA SAHİP.

  Lot No: 176

  Lot: 176

  20 MARK, 2 KASIM 1918 TARİHLİ VE AYNI MATBAADA BASILMIŞ, VE TAMAMEN DEĞİŞİK BİR MİZANPAJA SAHİP.

  TLSold
 • 2 MİLYON MARK, TARİHSİZ, ŞEHRİN DİĞER PARALARINA HİÇ BENZEMEYEN BİR ÖRNEK DAHA

  Lot No: 177

  Lot: 177

  2 MİLYON MARK, TARİHSİZ, ŞEHRİN DİĞER PARALARINA HİÇ BENZEMEYEN BİR ÖRNEK DAHA

  TLSold
 • GÜZEL ALMAN ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLAN ASCHAFFENBURG 10 MARK TARİHSİZ, ÜSTELİK NE ZAMAN ÖDENECEĞİ DE YAZILMAMIŞ.

  Lot No: 178

  Lot: 178

  GÜZEL ALMAN ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLAN ASCHAFFENBURG 10 MARK TARİHSİZ, ÜSTELİK NE ZAMAN ÖDENECEĞİ DE YAZILMAMIŞ.

  TLSold
 • FUTBOL TAKIMI İLE ÜNLÜ KENTİN 10.EKİM 1922 TARİHİNİ TAŞIYAN 50 MARKI

  Lot No: 179

  Lot: 179

  FUTBOL TAKIMI İLE ÜNLÜ KENTİN 10.EKİM 1922 TARİHİNİ TAŞIYAN 50 MARKI

  TLSold
 • 1816 YILINDA KURULMUŞ ST.GEORG KULUBÜNÜN ÇIKARMIŞ OLDUĞU 50 PF, 1.EYLÜL 1921 TARİHLİ VE NADİR BİR NOTGELD

  Lot No: 180

  Lot: 180

  1816 YILINDA KURULMUŞ ST.GEORG KULUBÜNÜN ÇIKARMIŞ OLDUĞU 50 PF, 1.EYLÜL 1921 TARİHLİ VE NADİR BİR NOTGELD

  TLSold
 • 1921 DE ÇIKARILAN HAMBURG KÜLTÜR VE SPOR HAFTASI SERİSİ BU KENTİN EN İLGİ ÇEKEN SERİLERİNDEN BİRİ OLDU. BASKIDA ALTIN YALDIZ KULLANILDI

  Lot No: 181

  Lot: 181

  1921 DE ÇIKARILAN HAMBURG KÜLTÜR VE SPOR HAFTASI SERİSİ BU KENTİN EN İLGİ ÇEKEN SERİLERİNDEN BİRİ OLDU. BASKIDA ALTIN YALDIZ KULLANILDI

  TLSold
 • 12 İLE 24 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA KUTLANAN HAFTA DA HAMBURG YÖNETİMİ ÖZELLİKLE SIKINTI YAŞAYAN DENİZCİLİK SEKTÖRÜNE İLGİ ÇEKMEK İSTEDİ.

  Lot No: 182

  Lot: 182

  12 İLE 24 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA KUTLANAN HAFTA DA HAMBURG YÖNETİMİ ÖZELLİKLE SIKINTI YAŞAYAN DENİZCİLİK SEKTÖRÜNE İLGİ ÇEKMEK İSTEDİ.

  TLSold
 • VERSAY ANLAŞMASI İLE BÜYÜK EKONOMİK SIKINTIYA DÜŞEN ALMANYA İHRAÇ MADDELERİNİ YİTİRMİŞ VE EN BÜYÜK İHRACAT YOLU DENİZCİLİK ZOR DURUMDA KALMIŞTI.

  Lot No: 183

  Lot: 183

  VERSAY ANLAŞMASI İLE BÜYÜK EKONOMİK SIKINTIYA DÜŞEN ALMANYA İHRAÇ MADDELERİNİ YİTİRMİŞ VE EN BÜYÜK İHRACAT YOLU DENİZCİLİK ZOR DURUMDA KALMIŞTI.

  TLSold
 • Lot No: 184

  Lot: 184

  TLSold
 • Lot No: 185

  Lot: 185

  TLSold
 • Lot No: 186

  Lot: 186

  TLSold
 • KUZEY ALMANYANIN 3.000 NUFUSLU BU TATİL KASABASINDA 1791 DE KURULMUŞ BİR TOPÇU OKULU VARDI ANCAK ÇEVREYE UYMADIĞI İÇİN YIKILDI.

  Lot No: 187

  Lot: 187

  KUZEY ALMANYANIN 3.000 NUFUSLU BU TATİL KASABASINDA 1791 DE KURULMUŞ BİR TOPÇU OKULU VARDI ANCAK ÇEVREYE UYMADIĞI İÇİN YIKILDI.

  TLSold
 • TÜM AVRUPA BİRLİĞİ İÇİNDE ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME HARCAMALARI EN BÜYÜK OLAN, ALMANYA'NIN BİLİM VE TEKNOLOJİ KENTİ.

  Lot No: 188

  Lot: 188

  TÜM AVRUPA BİRLİĞİ İÇİNDE ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME HARCAMALARI EN BÜYÜK OLAN, ALMANYA'NIN BİLİM VE TEKNOLOJİ KENTİ.

  TLSold
 • DUSZNİKİ ZDROJ OLARAK BİLİNEN KENT EN ESKİ TERMAL TESİSLERE SAHİP KENTLERDEN BİRİ. PARA HERMANN HANKE ADLI DOKUMA TEZGAHLARI FİRMASI TARAFINDAN ÇIKARILMIŞ.

  Lot No: 189

  Lot: 189

  DUSZNİKİ ZDROJ OLARAK BİLİNEN KENT EN ESKİ TERMAL TESİSLERE SAHİP KENTLERDEN BİRİ. PARA HERMANN HANKE ADLI DOKUMA TEZGAHLARI FİRMASI TARAFINDAN ÇIKARILMIŞ.

  TLSold
 • 30.000 NUFUSLU BU KENT 1600 LÜ YILLARDA CADILIK, BÜYÜCÜLÜK OLAYLARI İLE HEP GÜNDEMDE KALDI, PEK ÇOK KİŞİ BU YÜZDEN YAKILDI. ÇİL, NADİR, Z SERİSİ

  Lot No: 190

  Lot: 190

  30.000 NUFUSLU BU KENT 1600 LÜ YILLARDA CADILIK, BÜYÜCÜLÜK OLAYLARI İLE HEP GÜNDEMDE KALDI, PEK ÇOK KİŞİ BU YÜZDEN YAKILDI. ÇİL, NADİR, Z SERİSİ

  TLSold
 • Lot No: 191

  Lot: 191

  TLSold
 • BU KÜÇÜK KASABA 1300 LERDE DOĞDUĞU KABUL EDİLEN ÜNLÜ MİZAH VE ELEŞTRİ USTASI TİLL EULENSPİEGEL İLE TANINIYOR.

  Lot No: 192

  Lot: 192

  BU KÜÇÜK KASABA 1300 LERDE DOĞDUĞU KABUL EDİLEN ÜNLÜ MİZAH VE ELEŞTRİ USTASI TİLL EULENSPİEGEL İLE TANINIYOR.

  TLSold
 • EULENSPİEGEL BİZİM NASRETTİN HOCAYA BENZEYEN, OLAYLARA MİZAHİ YAKLAŞIP HEP HAKLI ÇIKAN BİR HALK KAHRAMANI. MÜZESİNDE ONU KONU ALAN TAM 3.000 KİTAP VAR.

  Lot No: 193

  Lot: 193

  EULENSPİEGEL BİZİM NASRETTİN HOCAYA BENZEYEN, OLAYLARA MİZAHİ YAKLAŞIP HEP HAKLI ÇIKAN BİR HALK KAHRAMANI. MÜZESİNDE ONU KONU ALAN TAM 3.000 KİTAP VAR.

  TLSold
 • GEÇMİŞİ MÖ. 5.BİNE DAYANAN ŞEHİR 2.DÜNYA SAVAŞI SONUNDA 595 TON BOMBA TAŞIYAN İNGİLİZ UÇAKLARI TARAFINDAN BOMBALANDI, 2500 SİVİL ÖLDÜ, ŞEHRİN % 82 Sİ YIKILDI.

  Lot No: 194

  Lot: 194

  GEÇMİŞİ MÖ. 5.BİNE DAYANAN ŞEHİR 2.DÜNYA SAVAŞI SONUNDA 595 TON BOMBA TAŞIYAN İNGİLİZ UÇAKLARI TARAFINDAN BOMBALANDI, 2500 SİVİL ÖLDÜ, ŞEHRİN % 82 Sİ YIKILDI.

  TLSold
 • HOLLANDA SINIRINDA, BATAKLIK VE TABİAT KORUNMA ALANLARI İLE KAPLI KÜÇÜK YERLEŞİM.EN ÖNEMLİ ÜRÜNÜ KOYU KIRMIZIYA YAKLAŞAN RENGİ İLE BÖLGEDEKİ KUMTAŞI.

  Lot No: 195

  Lot: 195

  HOLLANDA SINIRINDA, BATAKLIK VE TABİAT KORUNMA ALANLARI İLE KAPLI KÜÇÜK YERLEŞİM.EN ÖNEMLİ ÜRÜNÜ KOYU KIRMIZIYA YAKLAŞAN RENGİ İLE BÖLGEDEKİ KUMTAŞI.

  TLSold
 • BİR KİLİSE ÇEVRESİNDE KURULAN BU YERLEŞİM ARTIK DANİMARKA TOPRAKLARINDA VE DALER SOGN ADI İLE BİLİNİYOR. NUFUSU SADECE 321.

  Lot No: 196

  Lot: 196

  BİR KİLİSE ÇEVRESİNDE KURULAN BU YERLEŞİM ARTIK DANİMARKA TOPRAKLARINDA VE DALER SOGN ADI İLE BİLİNİYOR. NUFUSU SADECE 321.

  TLSold
 • BAVYERA DEVLET BANKASI TARAFINDAN ÇIKARILAN 15.11.1918 TARİHLİ YARIM MARK

  Lot No: 197

  Lot: 197

  BAVYERA DEVLET BANKASI TARAFINDAN ÇIKARILAN 15.11.1918 TARİHLİ YARIM MARK

  TLSold
 • RUHR SANAYİİ BÖLGESİNDE YER ALAN HERNE AYNI ZAMANDA ÖNEMLİ BİR NEHİR LİMAN ŞEHRİ.

  Lot No: 198

  Lot: 198

  RUHR SANAYİİ BÖLGESİNDE YER ALAN HERNE AYNI ZAMANDA ÖNEMLİ BİR NEHİR LİMAN ŞEHRİ.

  TLSold
 • STUTTGART YAKININDAKİ KASABANIN ARMASI BİR GÜL. GEİSLİNGEN KLİNSMANN, ALLGÖWER KARDEŞLER, BUCK, PERFETTO GİBİ PEK ÇOK ÜNLÜ FUTBOLCU YETİŞTİRMİŞ .

  Lot No: 199

  Lot: 199

  STUTTGART YAKININDAKİ KASABANIN ARMASI BİR GÜL. GEİSLİNGEN KLİNSMANN, ALLGÖWER KARDEŞLER, BUCK, PERFETTO GİBİ PEK ÇOK ÜNLÜ FUTBOLCU YETİŞTİRMİŞ .

  TLSold
 • ALMANYA'DA ALTIN BULUNAN NADİR YERLERDEN BİRİ OLAN 1200 NUFUSLU KASABADA 52 ALTIN MADENİ 1430 YILINDA YAĞMALANDI, DAHA SONRA PEK ÇOK ARAMADA SONUÇ ÇIKMADI

  Lot No: 200

  Lot: 200

  ALMANYA'DA ALTIN BULUNAN NADİR YERLERDEN BİRİ OLAN 1200 NUFUSLU KASABADA 52 ALTIN MADENİ 1430 YILINDA YAĞMALANDI, DAHA SONRA PEK ÇOK ARAMADA SONUÇ ÇIKMADI

  TLSold
 • ALMANYA DANİMARKA OYLAMASINDA ALMANYA'YI SEÇEN KASABA HALKI NOTGELD ÜZERİNDE DANİMARKA BAYRAĞINI YIRTAN BİR ALMAN RESMİNE YER VERMİŞ.

  Lot No: 201

  Lot: 201

  ALMANYA DANİMARKA OYLAMASINDA ALMANYA'YI SEÇEN KASABA HALKI NOTGELD ÜZERİNDE DANİMARKA BAYRAĞINI YIRTAN BİR ALMAN RESMİNE YER VERMİŞ.

  TLSold
 • BU YERLEŞİM EN İLGİNÇ ARMALARDAN BİRİNE SAHİP. IHLAMUR AĞACI DİKEN BİR BAHÇIVAN VE GÖKLERDEN UZANAN BİR ELİN ONU SULAMASI RESMEDİLMİŞ. 5 PF, KARTON, ÇİL VE NADİR

  Lot No: 202

  Lot: 202

  BU YERLEŞİM EN İLGİNÇ ARMALARDAN BİRİNE SAHİP. IHLAMUR AĞACI DİKEN BİR BAHÇIVAN VE GÖKLERDEN UZANAN BİR ELİN ONU SULAMASI RESMEDİLMİŞ. 5 PF, KARTON, ÇİL VE NADİR

  TLSold
 • KUZEY DENİZİNDE BOL RÜZGARLI BİR KONUMDA BULUNAN NORDEN ESKİDEN GEÇİMİNİ YELDEĞİRMENLERİ İLE SAĞLAMIŞ.ŞİMDİ İSE RÜZGAR ENERJİSİ ELEKTRİK ÜRETİMİNDE KULLANILIYOR

  Lot No: 203

  Lot: 203

  KUZEY DENİZİNDE BOL RÜZGARLI BİR KONUMDA BULUNAN NORDEN ESKİDEN GEÇİMİNİ YELDEĞİRMENLERİ İLE SAĞLAMIŞ.ŞİMDİ İSE RÜZGAR ENERJİSİ ELEKTRİK ÜRETİMİNDE KULLANILIYOR

  TLSold
 • EN GÜZEL ALMAN ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLAN DRESDEN BİR ÇOK MİMARİ YAPI İLE DİKKATİ ÇEKİYOR.

  Lot No: 204

  Lot: 204

  EN GÜZEL ALMAN ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLAN DRESDEN BİR ÇOK MİMARİ YAPI İLE DİKKATİ ÇEKİYOR.

  TLSold
 • 1700 LERDE ASKERİ GARNİZON OLARAK KULLANILMAYA BAŞLANAN OLDENBURG 1935 DE BUNDAN VAZGEÇTİ.aNCAK 1945 DE ŞEHRİ ALAN İNGİLİZLER 1990 A KADAR BURAYI MERKEZ YAPTI

  Lot No: 205

  Lot: 205

  1700 LERDE ASKERİ GARNİZON OLARAK KULLANILMAYA BAŞLANAN OLDENBURG 1935 DE BUNDAN VAZGEÇTİ.aNCAK 1945 DE ŞEHRİ ALAN İNGİLİZLER 1990 A KADAR BURAYI MERKEZ YAPTI

  TLSold
 • MERKEZİ SCHWERİN OLAN MECKLENBURG SCHWERİN DÜKALIĞININ ÇIKARDIĞI 25 VE 50 PF LİK TAM SERİ. KISA SÜRE SONRA DÜKALIK ORTADAN KALKTI.

  Lot No: 206

  Lot: 206

  MERKEZİ SCHWERİN OLAN MECKLENBURG SCHWERİN DÜKALIĞININ ÇIKARDIĞI 25 VE 50 PF LİK TAM SERİ. KISA SÜRE SONRA DÜKALIK ORTADAN KALKTI.

  TLSold
 • SAKSONYA BÖLGESİNDEKİ NOTGELD ÇIKARAN EN KÜÇÜK YERLEŞİM OLAN DÜBEN'DE BUGÜN 259 KİŞİ OTURUYOR.

  Lot No: 207

  Lot: 207

  SAKSONYA BÖLGESİNDEKİ NOTGELD ÇIKARAN EN KÜÇÜK YERLEŞİM OLAN DÜBEN'DE BUGÜN 259 KİŞİ OTURUYOR.

  TLSold
 • TÜRİNGEN BÖLGESİ ŞEHİRLERİNDEN OLAN OHRDRUF DA YAŞAMIŞ OLAN EN ÜNLÜ KİŞİ ÜNLÜ MÜZİK ADAMI, BESTECİ JOHANN SEBASTİAN BACH.

  Lot No: 208

  Lot: 208

  TÜRİNGEN BÖLGESİ ŞEHİRLERİNDEN OLAN OHRDRUF DA YAŞAMIŞ OLAN EN ÜNLÜ KİŞİ ÜNLÜ MÜZİK ADAMI, BESTECİ JOHANN SEBASTİAN BACH.

  TLSold
 • BAVYERA BÖLGESİNDE BULUNAN 4400 NUFUSLU BİR KAPLICA KENTİ. UZUN YILLARDAN BERİ BİLİNEN BİR TERMAL SU KAYNAĞI OLARAK TANINIYOR

  Lot No: 209

  Lot: 209

  BAVYERA BÖLGESİNDE BULUNAN 4400 NUFUSLU BİR KAPLICA KENTİ. UZUN YILLARDAN BERİ BİLİNEN BİR TERMAL SU KAYNAĞI OLARAK TANINIYOR

  TLSold
 • MİLLİ PARK İÇİNDE KÜÇÜK BİR YERLEŞİM OLAN KASABA RÜYASINDA BİR KAZ SÜRÜSÜNÜN HAYALİNİ KURAN YAŞLI KADININ ÖYKÜSÜNÜ ANLATAN ŞİİRİ KONU ALMIŞ.

  Lot No: 210

  Lot: 210

  MİLLİ PARK İÇİNDE KÜÇÜK BİR YERLEŞİM OLAN KASABA RÜYASINDA BİR KAZ SÜRÜSÜNÜN HAYALİNİ KURAN YAŞLI KADININ ÖYKÜSÜNÜ ANLATAN ŞİİRİ KONU ALMIŞ.

  TLSold
 • ŞİİRİN DEVAMI AVLANMAK İÇİN ORMANA GELMİŞ GENÇ BİR AVCININ KADININ YANINA OTURMASI İLE DEVAM EDİYOR. ŞİİRİN OJİNALİNİ VE DEVAMINI MAALESEF BULAMADIM.

  Lot No: 211

  Lot: 211

  ŞİİRİN DEVAMI AVLANMAK İÇİN ORMANA GELMİŞ GENÇ BİR AVCININ KADININ YANINA OTURMASI İLE DEVAM EDİYOR. ŞİİRİN OJİNALİNİ VE DEVAMINI MAALESEF BULAMADIM.

  TLSold
 • 1933 SEÇİMLERİNDE BAVYERA BÖLGESİNDE NAZİLERE EN AZ OY VEREN % 16 YER OLARAK TARİHE GEÇEN PENZBERG'DE SAVAŞTAN SONRA SADECE BİR KİŞİ NAZİ OLARAK TUTUKLANDI

  Lot No: 212

  Lot: 212

  1933 SEÇİMLERİNDE BAVYERA BÖLGESİNDE NAZİLERE EN AZ OY VEREN % 16 YER OLARAK TARİHE GEÇEN PENZBERG'DE SAVAŞTAN SONRA SADECE BİR KİŞİ NAZİ OLARAK TUTUKLANDI

  TLSold
 • 1939-45 ARASI STALALAG IV-B KAMPININ BULUNDUĞU ŞEHİRDE 3000 ESİR HAYATINI KAYBETTİ. SAVAŞ SONU RUSLAR BURAYA KURDUKLARI KAMPA 22.000 KİŞİ KOYDU, SONUÇ 6.700 ÖLÜ

  Lot No: 213

  Lot: 213

  1939-45 ARASI STALALAG IV-B KAMPININ BULUNDUĞU ŞEHİRDE 3000 ESİR HAYATINI KAYBETTİ. SAVAŞ SONU RUSLAR BURAYA KURDUKLARI KAMPA 22.000 KİŞİ KOYDU, SONUÇ 6.700 ÖLÜ

  TLSold
 • BUGÜN ADI KLEVE OLAN ŞEHİR 53.000 NUFUSA SAHİP VE HOLLANDA ALMANYA SINIRINDA BULUNUYOR.

  Lot No: 214

  Lot: 214

  BUGÜN ADI KLEVE OLAN ŞEHİR 53.000 NUFUSA SAHİP VE HOLLANDA ALMANYA SINIRINDA BULUNUYOR.

  TLSold
 • CLEVE ÜNLÜ ÇOCUK AYAKKABI FİRMASI ELEFANTEN 'İN KURULDUĞU YER. YILLARCA BU SEKTÖRE AĞIRLIĞINI KOYAN ŞEHİRDE HALEN ÜRETİM DEVAM EDİYOR.

  Lot No: 215

  Lot: 215

  CLEVE ÜNLÜ ÇOCUK AYAKKABI FİRMASI ELEFANTEN 'İN KURULDUĞU YER. YILLARCA BU SEKTÖRE AĞIRLIĞINI KOYAN ŞEHİRDE HALEN ÜRETİM DEVAM EDİYOR.

  TLSold
 • Lot No: 216

  Lot: 216

  TLSold
 • BU KASABA ÇOK İLGİNÇ BİR ARMAYA SAHİP ,ADI KÖKNAREVİ ANLAMINA GELEN KASABANIN ARMASINDA KALEYİ ANDIRAN BİR EV VE ÖNÜNDE BİR KÖKNAR AĞACI VAR.

  Lot No: 217

  Lot: 217

  BU KASABA ÇOK İLGİNÇ BİR ARMAYA SAHİP ,ADI KÖKNAREVİ ANLAMINA GELEN KASABANIN ARMASINDA KALEYİ ANDIRAN BİR EV VE ÖNÜNDE BİR KÖKNAR AĞACI VAR.

  TLSold
 • BU KÜÇÜK YERLEŞİMİN SAKİNLERİ ÜNLÜ ŞAİR HERMANN ALMERS'İN DİZELERİNİ PARADA KULLANMIŞ.üLKESİNİ SEVMEYEN VE ONURLANDIRMAYAN BİRİNİN O ÜLKEDE ŞANSI YOKTUR.

  Lot No: 218

  Lot: 218

  BU KÜÇÜK YERLEŞİMİN SAKİNLERİ ÜNLÜ ŞAİR HERMANN ALMERS'İN DİZELERİNİ PARADA KULLANMIŞ.üLKESİNİ SEVMEYEN VE ONURLANDIRMAYAN BİRİNİN O ÜLKEDE ŞANSI YOKTUR.

  TLSold
 • PARADA BU KEZ 1501 DE YAPILAN VE STOTEL KONTUNUN KATILDIĞI BİR SAVAŞ KONU ALINMIŞ.

  Lot No: 219

  Lot: 219

  PARADA BU KEZ 1501 DE YAPILAN VE STOTEL KONTUNUN KATILDIĞI BİR SAVAŞ KONU ALINMIŞ.

  TLSold
 • 1918 TARİHLİ PARA 6 TANE ISLAK İMZA TAŞIYOR, NADİR BİR ÖRNEK. AYRICA BU ŞEHİR HESSEN EYALETİNDE.

  Lot No: 220

  Lot: 220

  1918 TARİHLİ PARA 6 TANE ISLAK İMZA TAŞIYOR, NADİR BİR ÖRNEK. AYRICA BU ŞEHİR HESSEN EYALETİNDE.

  TLSold
 • GARNİZON ŞEHRİ OLARAK TANINAN BU FRANKENBERG İSE SACHSONYA EYALETİNDE BULUNUYOR. NUFUSU 14.000 CIVARI VE HEP ORDU KARARGAHLARI, EĞİTİMİ BURADA YAPILMIŞ.

  Lot No: 221

  Lot: 221

  GARNİZON ŞEHRİ OLARAK TANINAN BU FRANKENBERG İSE SACHSONYA EYALETİNDE BULUNUYOR. NUFUSU 14.000 CIVARI VE HEP ORDU KARARGAHLARI, EĞİTİMİ BURADA YAPILMIŞ.

  TLSold
 • İKİYE BÖLÜNMÜŞ BİR ŞEHİR OLAN FORST'UN BÜYÜK BİR KISMI ALMANYA'DA .NEHRİN ÖTEKİ TARAFINDA KALAN SEMTLER POLONYA'DA VE ZASİEKİ OLARAK ANILIYOR.

  Lot No: 222

  Lot: 222

  İKİYE BÖLÜNMÜŞ BİR ŞEHİR OLAN FORST'UN BÜYÜK BİR KISMI ALMANYA'DA .NEHRİN ÖTEKİ TARAFINDA KALAN SEMTLER POLONYA'DA VE ZASİEKİ OLARAK ANILIYOR.

  TLSold
 • ŞEHİR YÜZYILLAR BOYU ÜLKENİN EN BÜYÜK BEZ ÜRETİM TESİSLERİNE SAHİPTİ. ARTIK DEĞİŞEN ŞARTLAR BU ÜRETİMİ ORTADAN KALDIRDI.

  Lot No: 223

  Lot: 223

  ŞEHİR YÜZYILLAR BOYU ÜLKENİN EN BÜYÜK BEZ ÜRETİM TESİSLERİNE SAHİPTİ. ARTIK DEĞİŞEN ŞARTLAR BU ÜRETİMİ ORTADAN KALDIRDI.

  TLSold
 • ALMAN AVUSTURYA SINIRINDA UZANAN BURGHAUSEN BRONZ ÇAĞINDA YAPILAN, GİDEREK BÜYÜYEN KALESİ İLE ÜNLÜ. KALE 1051 METRELİK ANA DUVARI İLE DÜNYA REKORUNA SAHİP

  Lot No: 224

  Lot: 224

  ALMAN AVUSTURYA SINIRINDA UZANAN BURGHAUSEN BRONZ ÇAĞINDA YAPILAN, GİDEREK BÜYÜYEN KALESİ İLE ÜNLÜ. KALE 1051 METRELİK ANA DUVARI İLE DÜNYA REKORUNA SAHİP

  TLSold
 • BOLESAWİEC ADLI POLONYA ŞEHRİ 40.000 CIVARINDA NUFUSU İLE BİR SERAMİK MERKEZİ.

  Lot No: 225

  Lot: 225

  BOLESAWİEC ADLI POLONYA ŞEHRİ 40.000 CIVARINDA NUFUSU İLE BİR SERAMİK MERKEZİ.

  TLSold
 • TARİHİ BOYUNCA İSTİLA VE SAVAŞLARLA UĞRAŞMAK ZORUNDA KALAN ŞEHİR BUGÜN BİR KAPLICA KENTİ VE SAĞLIK MERKEZİ İLE HUZURU BULDU.

  Lot No: 226

  Lot: 226

  TARİHİ BOYUNCA İSTİLA VE SAVAŞLARLA UĞRAŞMAK ZORUNDA KALAN ŞEHİR BUGÜN BİR KAPLICA KENTİ VE SAĞLIK MERKEZİ İLE HUZURU BULDU.

  TLSold
 • YÜZYILIN BAŞINDA ŞEHİR MOBİLYA VE AKÜ ÜRETİMİNDE ÖNEMLİ MERKEZLERDEN BİRİ HALİNE GELMİŞTİ.

  Lot No: 227

  Lot: 227

  YÜZYILIN BAŞINDA ŞEHİR MOBİLYA VE AKÜ ÜRETİMİNDE ÖNEMLİ MERKEZLERDEN BİRİ HALİNE GELMİŞTİ.

  TLSold
 • İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI SONUNDA KIZIL ORDU TARAFINDAN İŞGAL EDİLEN VE DOĞU ALMAN TOPRAKLARINDA KALAN ŞEHİR BİRLEŞMEDEN SONRA KENDİNİ TOPARLAMAYI BAŞARDI.

  Lot No: 228

  Lot: 228

  İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI SONUNDA KIZIL ORDU TARAFINDAN İŞGAL EDİLEN VE DOĞU ALMAN TOPRAKLARINDA KALAN ŞEHİR BİRLEŞMEDEN SONRA KENDİNİ TOPARLAMAYI BAŞARDI.

  TLSold
 • KUZEY ALMANYA'DA KÜÇÜK BİR ŞEHİR OLAN KREMPE ARMASINDA BİR AYI KAFASI VE 3 BALIK BULUNUYOR. ANCAK 1950 DE AYI KAFASI KURT KAFASI OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ.

  Lot No: 229

  Lot: 229

  KUZEY ALMANYA'DA KÜÇÜK BİR ŞEHİR OLAN KREMPE ARMASINDA BİR AYI KAFASI VE 3 BALIK BULUNUYOR. ANCAK 1950 DE AYI KAFASI KURT KAFASI OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ.

  TLSold
 • ÇEŞİTLİ VE GÜZEL NOTGELD SERİLERİ ÇIKARAN THALE NİN BU EN GÖSTERİŞLİ VE BÜYÜK PARASI, NADİR BULUNAN 1 MARK.

  Lot No: 230

  Lot: 230

  ÇEŞİTLİ VE GÜZEL NOTGELD SERİLERİ ÇIKARAN THALE NİN BU EN GÖSTERİŞLİ VE BÜYÜK PARASI, NADİR BULUNAN 1 MARK.

  TLSold
 • 1921 YILINDA ŞEHİR STATÜSÜ ALAN THALE DAİMA CADI, ŞEYTAN GİBİ KAVRAMLARA YAKIN OLMUŞ.ARKA YÜZDE CADILARIN DANS ETTİĞİ İNANILAN DAĞ BULUNUYOR.

  Lot No: 231

  Lot: 231

  1921 YILINDA ŞEHİR STATÜSÜ ALAN THALE DAİMA CADI, ŞEYTAN GİBİ KAVRAMLARA YAKIN OLMUŞ.ARKA YÜZDE CADILARIN DANS ETTİĞİ İNANILAN DAĞ BULUNUYOR.

  TLSold
 • ŞEHRİN ÇIKARDIĞI BİR BAŞKA SERİDE BASKI TARİHİ VAFTİZCİ YAHYA'NIN DOĞUM GÜNÜ OLARAK VERİLMİŞ.O GECE KUTLAMALARDA YAKILAN ATEŞTE CİN, PERİ, CADILAR DANS EDERMİŞ.

  Lot No: 232

  Lot: 232

  ŞEHRİN ÇIKARDIĞI BİR BAŞKA SERİDE BASKI TARİHİ VAFTİZCİ YAHYA'NIN DOĞUM GÜNÜ OLARAK VERİLMİŞ.O GECE KUTLAMALARDA YAKILAN ATEŞTE CİN, PERİ, CADILAR DANS EDERMİŞ.

  TLSold
 • CİMRİLİKLERİ İLE TANINAN SCHWABENLAND MERKEZİ STUTTGART BU KEZ BİR YARDIM KAMPANYASI İÇİN ÖZEL SERİ ÇIKARMIŞ. ORMANLARI KURTARMAK İÇİN YARDIM TOPLANIYOR.

  Lot No: 233

  Lot: 233

  CİMRİLİKLERİ İLE TANINAN SCHWABENLAND MERKEZİ STUTTGART BU KEZ BİR YARDIM KAMPANYASI İÇİN ÖZEL SERİ ÇIKARMIŞ. ORMANLARI KURTARMAK İÇİN YARDIM TOPLANIYOR.

  TLSold
 • YARDIM KAMPANYASI BİR PARADA AVCI HANS EİDİG'İ KULLANMIŞ. ESKİDEN SADECE SOYLULARIN HAKKI OLAN AVLANMAYI EİDİG MESLEK OLARAK YAPMIŞ VE KAZANCINI FAKİRLERE VERMİŞ

  Lot No: 234

  Lot: 234

  YARDIM KAMPANYASI BİR PARADA AVCI HANS EİDİG'İ KULLANMIŞ. ESKİDEN SADECE SOYLULARIN HAKKI OLAN AVLANMAYI EİDİG MESLEK OLARAK YAPMIŞ VE KAZANCINI FAKİRLERE VERMİŞ

  TLSold
 • POLONYA'NIN WOLOW KENTİ 2.DÜNYA SAVAŞI SONUNDA KIZIL ORDU TARAFINDAN İŞGAL EDİLMİŞ VE SONRADAN POLONYA'YA BIRAKILMIŞ. ARMASI 1473 DEN BERİ BOĞA.

  Lot No: 235

  Lot: 235

  POLONYA'NIN WOLOW KENTİ 2.DÜNYA SAVAŞI SONUNDA KIZIL ORDU TARAFINDAN İŞGAL EDİLMİŞ VE SONRADAN POLONYA'YA BIRAKILMIŞ. ARMASI 1473 DEN BERİ BOĞA.

  TLSold
 • ŞEHİRDE HEMEN HER TÜRLÜ SPOR YAPILIYOR, YAKINDAKİ GÖLDE YAPILAN KÜREK YARIŞLARI İSE EN ÖNEMLİ ULUSAL ORGANİZASYON.

  Lot No: 236

  Lot: 236

  ŞEHİRDE HEMEN HER TÜRLÜ SPOR YAPILIYOR, YAKINDAKİ GÖLDE YAPILAN KÜREK YARIŞLARI İSE EN ÖNEMLİ ULUSAL ORGANİZASYON.

  TLSold
 • KARAORMANLAR BÖLGESİNİN BU GÜZEL ŞEHRİNDE TAM 600 FİRMA İLAÇ VE TIP TEKNOLOJİSİ ALANINDA ÇALIŞIYOR.

  Lot No: 237

  Lot: 237

  KARAORMANLAR BÖLGESİNİN BU GÜZEL ŞEHRİNDE TAM 600 FİRMA İLAÇ VE TIP TEKNOLOJİSİ ALANINDA ÇALIŞIYOR.

  TLSold
 • DEMİR VE ÇELİKTE DÜNYA LİDERİ KRUPP FİRMASININ ÇELİK DÖKÜM FABRİKASI KANTİNİNDE KULLANILAN 10 PF, KARTON

  Lot No: 238

  Lot: 238

  DEMİR VE ÇELİKTE DÜNYA LİDERİ KRUPP FİRMASININ ÇELİK DÖKÜM FABRİKASI KANTİNİNDE KULLANILAN 10 PF, KARTON

  TLSold
 • ALMANYA'NIN KUZEYİNDE YER ALAN BU ŞEHİR TAM BİR SANATÇILAR CENNETİ.GEÇEN YÜZYILINN BAŞINDAN İTİBAREN RESSAM, YAZAR, ŞAİR, HEYKELTRAŞLAR BURADA TOPLU YAŞIYOR.

  Lot No: 239

  Lot: 239

  ALMANYA'NIN KUZEYİNDE YER ALAN BU ŞEHİR TAM BİR SANATÇILAR CENNETİ.GEÇEN YÜZYILINN BAŞINDAN İTİBAREN RESSAM, YAZAR, ŞAİR, HEYKELTRAŞLAR BURADA TOPLU YAŞIYOR.

  TLSold
 • ŞEHRİN EĞLENCE BÖLGESİ OLARAK BİLİNEN ST.PAULİ BÖLGESİNDEKİ ALTE DİELE ADLI BİRAHANE'NİN ÇIKARDIĞI 30 PF.ARKADA SEYYAR SATICILAR VAR. NADİR

  Lot No: 240

  Lot: 240

  ŞEHRİN EĞLENCE BÖLGESİ OLARAK BİLİNEN ST.PAULİ BÖLGESİNDEKİ ALTE DİELE ADLI BİRAHANE'NİN ÇIKARDIĞI 30 PF.ARKADA SEYYAR SATICILAR VAR. NADİR

  TLSold
 • ŞEHRİN ÜNLÜ KARİKATÜR SERİSİNDEN BİR ÖRNEK, NE KADAR BOL YUMURTA OLURSA OLSUN, BAŞKASININ KÜMESİNDEYSE BANA NE, ŞEKLİNDE BİR SERZENİŞLE SÜSLENMİŞ.

  Lot No: 241

  Lot: 241

  ŞEHRİN ÜNLÜ KARİKATÜR SERİSİNDEN BİR ÖRNEK, NE KADAR BOL YUMURTA OLURSA OLSUN, BAŞKASININ KÜMESİNDEYSE BANA NE, ŞEKLİNDE BİR SERZENİŞLE SÜSLENMİŞ.

  TLSold
 • SAKARİN ADLI TATLANDIRICIYI 1878 DE BULAN FAHLBERG VEORTAGI LİST BU FABRİKAYI AÇTI. FABRİKA GÜNÜMÜZDE BAZI ŞİRKETLERE BÖLÜNEREK SATILMIŞ DURUMDA.

  Lot No: 242

  Lot: 242

  SAKARİN ADLI TATLANDIRICIYI 1878 DE BULAN FAHLBERG VEORTAGI LİST BU FABRİKAYI AÇTI. FABRİKA GÜNÜMÜZDE BAZI ŞİRKETLERE BÖLÜNEREK SATILMIŞ DURUMDA.

  TLSold
 • 2.DÜNYA SAVAŞINDA MİTTELBAU-DORA ADLI TOPLAMA KAMPINA EV SAHİPLİĞİ YAPAN ŞEHİR, BUNLARI UNUTMAK İÇİN GOETHE'NİN DEDESİNİN EVİNİ BULUP, MÜZE HALİNE GETİRMİŞ.

  Lot No: 243

  Lot: 243

  2.DÜNYA SAVAŞINDA MİTTELBAU-DORA ADLI TOPLAMA KAMPINA EV SAHİPLİĞİ YAPAN ŞEHİR, BUNLARI UNUTMAK İÇİN GOETHE'NİN DEDESİNİN EVİNİ BULUP, MÜZE HALİNE GETİRMİŞ.

  TLSold
 • ZENGİN ALMAN ŞEHİRLERİNDEN ARNSBERG 73.000 NUFUSU İLE TAM BİR SANAYİ ŞEHRİ. YURTDIŞINDAN REKABETE RAĞMEN AYDINLATMA, AMBALAJ, OTOMOTİV FİRMALARI ÇALIŞIYOR.

  Lot No: 244

  Lot: 244

  ZENGİN ALMAN ŞEHİRLERİNDEN ARNSBERG 73.000 NUFUSU İLE TAM BİR SANAYİ ŞEHRİ. YURTDIŞINDAN REKABETE RAĞMEN AYDINLATMA, AMBALAJ, OTOMOTİV FİRMALARI ÇALIŞIYOR.

  TLSold
 • 8.YY DA SLAVLAR TARAFINDAN KURULAN ŞEHİR BUGÜN 9000 KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR. 300 YILLIK LİSELERİ VE DENİZ ASSUBAY OKULU GURUR KAYNAKLARI

  Lot No: 245

  Lot: 245

  8.YY DA SLAVLAR TARAFINDAN KURULAN ŞEHİR BUGÜN 9000 KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR. 300 YILLIK LİSELERİ VE DENİZ ASSUBAY OKULU GURUR KAYNAKLARI

  TLSold
 • 7.YY DA FRANKLAR TARAFINDAN KURULAN DAHA SONRA ÇOK GÜZEL YAPILARI İLE ÜNLENEN MEİNİNGEN TİCARET VE ESNAF ODASININ ÇIKARDIĞI NOTGELD 1920 TARİHLİ

  Lot No: 246

  Lot: 246

  7.YY DA FRANKLAR TARAFINDAN KURULAN DAHA SONRA ÇOK GÜZEL YAPILARI İLE ÜNLENEN MEİNİNGEN TİCARET VE ESNAF ODASININ ÇIKARDIĞI NOTGELD 1920 TARİHLİ

  TLSold
 • BU KENT TARİHTE İLGİNÇ BİR OLAY YAŞAMIŞ. 1455 YILINDA BİR ŞÖVALYE ALACAKLARINI BAHANE EDİP 20 KADAR ATLI İLE ŞATOYA GİZLİCE GİRİP 11 VE 14 YAŞINDAKİ PRENSLERİ KAÇIRMIŞ

  Lot No: 247

  Lot: 247

  BU KENT TARİHTE İLGİNÇ BİR OLAY YAŞAMIŞ. 1455 YILINDA BİR ŞÖVALYE ALACAKLARINI BAHANE EDİP 20 KADAR ATLI İLE ŞATOYA GİZLİCE GİRİP 11 VE 14 YAŞINDAKİ PRENSLERİ KAÇIRMIŞ

  TLSold
 • BU OLAYDAN ESİNLENEREK 1810 YILINDA ALMANYA'NIN EN SEVİLEN KAĞIT OYUNU SKAT BURADA BULUNUP OYNANMAYA BAŞLAMIŞ.

  Lot No: 248

  Lot: 248

  BU OLAYDAN ESİNLENEREK 1810 YILINDA ALMANYA'NIN EN SEVİLEN KAĞIT OYUNU SKAT BURADA BULUNUP OYNANMAYA BAŞLAMIŞ.

  TLSold
 • ASLINDA HİKAYE GOETHE'NİN HİKAYESİDİR.DAHA SONRA BAŞKASI İLE EVLENEN C.BUFF'A KARŞI DUYDUĞU KARŞILIKSIZ AŞK ONUN BU ROMANI YAZMASINA SEBEB OLMUŞTUR.

  Lot No: 249

  Lot: 249

  ASLINDA HİKAYE GOETHE'NİN HİKAYESİDİR.DAHA SONRA BAŞKASI İLE EVLENEN C.BUFF'A KARŞI DUYDUĞU KARŞILIKSIZ AŞK ONUN BU ROMANI YAZMASINA SEBEB OLMUŞTUR.

  TLSold
 • CHOCİANOW OLARAK ADI DEĞİŞEN ŞEHİRDE 1154 YILINDA MARİENHÜTTE ADINDA BİR DEMİR DÖKÜM FABRİKASI KURULMUŞ.FABRİKA YILLARCA ŞEHRİN EN ÖNEMLİ GELİR KAYNAĞI İMİŞ.

  Lot No: 250

  Lot: 250

  CHOCİANOW OLARAK ADI DEĞİŞEN ŞEHİRDE 1154 YILINDA MARİENHÜTTE ADINDA BİR DEMİR DÖKÜM FABRİKASI KURULMUŞ.FABRİKA YILLARCA ŞEHRİN EN ÖNEMLİ GELİR KAYNAĞI İMİŞ.

  TLSold
 • 1761 YILINDA 7 YIL SAVAŞLARI SIRASINDA DÖBELN AVUSTURYA ORDULARI TARAFINDAN SALDIRIYA UĞRAMIŞ. ANCAK ÇOK KORUNAKLI OLDUĞU İÇİN DÜŞMAN DAĞILMIŞ VE ÇEKİLMİŞ.

  Lot No: 251

  Lot: 251

  1761 YILINDA 7 YIL SAVAŞLARI SIRASINDA DÖBELN AVUSTURYA ORDULARI TARAFINDAN SALDIRIYA UĞRAMIŞ. ANCAK ÇOK KORUNAKLI OLDUĞU İÇİN DÜŞMAN DAĞILMIŞ VE ÇEKİLMİŞ.

  TLSold
 • 92.000 NUFUSU İLE DÜREN BÜYÜK BİR ŞEHİR. VOLEYBOL TAKIMI ÇOK ÜNLÜ VE KAGIT SANAYİİ ŞEHRİN ANA GEÇİM KAYNAĞI.KAĞIT MÜZESİ ÖNEMLİ YAPILARI ARASINDA

  Lot No: 252

  Lot: 252

  92.000 NUFUSU İLE DÜREN BÜYÜK BİR ŞEHİR. VOLEYBOL TAKIMI ÇOK ÜNLÜ VE KAGIT SANAYİİ ŞEHRİN ANA GEÇİM KAYNAĞI.KAĞIT MÜZESİ ÖNEMLİ YAPILARI ARASINDA

  TLSold
 • 1856 DA BÖLGEDE BİR TUZ MADENİ AÇILMIŞ, BU MADENDE ÇALIŞMAK İÇİN GELENLER, AİLELERİ İLE KISA ZAMANDA BURASI ŞEHİR OLMUŞ.BUGÜN 10.000 KİŞİ YAŞIYOR.

  Lot No: 253

  Lot: 253

  1856 DA BÖLGEDE BİR TUZ MADENİ AÇILMIŞ, BU MADENDE ÇALIŞMAK İÇİN GELENLER, AİLELERİ İLE KISA ZAMANDA BURASI ŞEHİR OLMUŞ.BUGÜN 10.000 KİŞİ YAŞIYOR.

  TLSold
 • TUZ VE POTASYUM MADENLERİ'NİN YANI SIRA ÇEŞİTLİ MİNARELLER VE MADENLER DE BÖLGEDE ÇIKARILIYOR.

  Lot No: 254

  Lot: 254

  TUZ VE POTASYUM MADENLERİ'NİN YANI SIRA ÇEŞİTLİ MİNARELLER VE MADENLER DE BÖLGEDE ÇIKARILIYOR.

  TLSold
 • 11.YY. DA YOL ÜZERİNDE BULUNAN VE SADAKATSİZ ÇEŞME DİYE BİLİNEN ANCAK SUYU GÜZEL ÇEŞMENİN YANINA BİR SINIR KARAKOLU YAPILMIŞ. DAHA SONRA GELİŞİP ŞEHİR OLMUŞ.

  Lot No: 255

  Lot: 255

  11.YY. DA YOL ÜZERİNDE BULUNAN VE SADAKATSİZ ÇEŞME DİYE BİLİNEN ANCAK SUYU GÜZEL ÇEŞMENİN YANINA BİR SINIR KARAKOLU YAPILMIŞ. DAHA SONRA GELİŞİP ŞEHİR OLMUŞ.

  TLSold
 • DÜREN KENTİ DAHA ÖNCE 100 MARK OLARAK BASTIĞI PARAYI ÜÇE BÖLÜP SÜRSAJ YAPARAK 75 ER PFENNİNG OLARAK KULLANMIŞ. ÇOK İLGİNÇ BİR ÖRNEK

  Lot No: 256

  Lot: 256

  DÜREN KENTİ DAHA ÖNCE 100 MARK OLARAK BASTIĞI PARAYI ÜÇE BÖLÜP SÜRSAJ YAPARAK 75 ER PFENNİNG OLARAK KULLANMIŞ. ÇOK İLGİNÇ BİR ÖRNEK

  TLSold
 • KÜÇÜK KÖY 1905 DE FRERİCHS TERSANESİ BURADA KURULUNCA KASABA OLMUŞ.TERSANE DE BİR ÇOK GEMİ ÜRETİLEREK ALMAN DONANMASINA VERİLMİŞ. NADİR

  Lot No: 257

  Lot: 257

  KÜÇÜK KÖY 1905 DE FRERİCHS TERSANESİ BURADA KURULUNCA KASABA OLMUŞ.TERSANE DE BİR ÇOK GEMİ ÜRETİLEREK ALMAN DONANMASINA VERİLMİŞ. NADİR

  TLSold
 • BAVYERA BÖLGESİ DİNİ MERKEZLERİNDEN OLAN ŞEHİR DE PİSKOPOS VE KATOLİK YÜKSEK OKULU VAR. TARİH BOYUNCA TAM 222 KİŞİ (195 TANESİ KADIN) CADI DİYE YAKILMIŞ.

  Lot No: 258

  Lot: 258

  BAVYERA BÖLGESİ DİNİ MERKEZLERİNDEN OLAN ŞEHİR DE PİSKOPOS VE KATOLİK YÜKSEK OKULU VAR. TARİH BOYUNCA TAM 222 KİŞİ (195 TANESİ KADIN) CADI DİYE YAKILMIŞ.

  TLSold
 • GLOGOW ADLI POLONYA ŞEHRİ TARİHİ BOYU HEP SAVAŞLARA ŞAHİT OLDUŞ. EN BÜYÜK ZARARI İSE 1642 DE İSVEÇLİLER DÖNEMİNDE GÖRMÜŞ.KALESİ DEFALARCA YIKILMIŞ.

  Lot No: 259

  Lot: 259

  GLOGOW ADLI POLONYA ŞEHRİ TARİHİ BOYU HEP SAVAŞLARA ŞAHİT OLDUŞ. EN BÜYÜK ZARARI İSE 1642 DE İSVEÇLİLER DÖNEMİNDE GÖRMÜŞ.KALESİ DEFALARCA YIKILMIŞ.

  TLSold
 • FRANSA İLE ALMANYA ARASINDA DEVAMLI SORUN YARATAN SAAR BÖLGESİNİN EN ÖNEMLİ ŞEHİRLERİNDEN NEUNKİRCHEN 46.000 NUFUSA VE KÖMÜR VE DEMİR MADENLERİNE SAHİP

  Lot No: 260

  Lot: 260

  FRANSA İLE ALMANYA ARASINDA DEVAMLI SORUN YARATAN SAAR BÖLGESİNİN EN ÖNEMLİ ŞEHİRLERİNDEN NEUNKİRCHEN 46.000 NUFUSA VE KÖMÜR VE DEMİR MADENLERİNE SAHİP

  TLSold
 • BAVYERA BÖLGESİNİN MİNİK KENTİ 2.300 NUFUSA SAHİP. 19.YY BAŞLARINDA ŞEHRİN YARISI AMERİKA'YA GÖÇ EDEREK YENİ BİR HAYATA BAŞLAMIŞ.

  Lot No: 261

  Lot: 261

  BAVYERA BÖLGESİNİN MİNİK KENTİ 2.300 NUFUSA SAHİP. 19.YY BAŞLARINDA ŞEHRİN YARISI AMERİKA'YA GÖÇ EDEREK YENİ BİR HAYATA BAŞLAMIŞ.

  TLSold
 • ÇEVRESİ ÇOK GÜZEL VE FABRİKA VE MADENLERLE BOZULMAMIŞ OLAN STAMMBACH BUNU ALLEGORİK BİR ANLATIMLA İFADE ETMİŞ.

  Lot No: 262

  Lot: 262

  ÇEVRESİ ÇOK GÜZEL VE FABRİKA VE MADENLERLE BOZULMAMIŞ OLAN STAMMBACH BUNU ALLEGORİK BİR ANLATIMLA İFADE ETMİŞ.

  TLSold
 • SRODA SLASKA ADI LE POLONYA'DA YER ALAN ŞEHİR 12.YY DAN BERİ ÇARŞAMBA GÜNLERİ KURULAN PAZARI İLE ÜNLÜ. TÜTÜN EKİMİ VE İŞLEMESİ ŞEHRİN EN BÜYÜK GEÇİM KAYNAĞI.

  Lot No: 263

  Lot: 263

  SRODA SLASKA ADI LE POLONYA'DA YER ALAN ŞEHİR 12.YY DAN BERİ ÇARŞAMBA GÜNLERİ KURULAN PAZARI İLE ÜNLÜ. TÜTÜN EKİMİ VE İŞLEMESİ ŞEHRİN EN BÜYÜK GEÇİM KAYNAĞI.

  TLSold
 • 1848 YILINDA KURULURKEN 1 KİLİSE, 2 OKUL, 87 EV VE 874 KİŞİNİN YAŞADIĞI KASABADA BU 1140 KİŞİ HAYATINI SÜRDÜRÜYOR. PARA KARTON, ENDER, ÇİL

  Lot No: 264

  Lot: 264

  1848 YILINDA KURULURKEN 1 KİLİSE, 2 OKUL, 87 EV VE 874 KİŞİNİN YAŞADIĞI KASABADA BU 1140 KİŞİ HAYATINI SÜRDÜRÜYOR. PARA KARTON, ENDER, ÇİL

  TLSold
 • FRANKENSTEİN UZUN YILLAR PRUSYA HAKİMİYETİNDE KALMIŞ, 1945 DE SAVAŞ SONUNDA RUSLAR TARAFINDAN İŞGAL EDİLİP POLONYA'YA BAĞLANMIŞ.

  Lot No: 265

  Lot: 265

  FRANKENSTEİN UZUN YILLAR PRUSYA HAKİMİYETİNDE KALMIŞ, 1945 DE SAVAŞ SONUNDA RUSLAR TARAFINDAN İŞGAL EDİLİP POLONYA'YA BAĞLANMIŞ.

  TLSold
 • POLONYA TOPRAKLARINDA YER ALAN CHOCİWEL 1250 DEN GELEN GÖÇMENLER TARAFINDAN ESKİ BİR SLAV KALESİNİN YERİNE KURULMUŞ. HALEN 3100 KİŞİ YAŞIYOR.

  Lot No: 266

  Lot: 266

  POLONYA TOPRAKLARINDA YER ALAN CHOCİWEL 1250 DEN GELEN GÖÇMENLER TARAFINDAN ESKİ BİR SLAV KALESİNİN YERİNE KURULMUŞ. HALEN 3100 KİŞİ YAŞIYOR.

  TLSold
 • BURANIN HAVASI VE TOPRAĞI ÇOK BEĞENİLİNCE ÖNCE TARIM, SONRA HAYVANCILIK GELİŞMİŞ VE HALEN 9000 KİŞİ BU ŞEHİRDE YAŞIYOR.

  Lot No: 267

  Lot: 267

  BURANIN HAVASI VE TOPRAĞI ÇOK BEĞENİLİNCE ÖNCE TARIM, SONRA HAYVANCILIK GELİŞMİŞ VE HALEN 9000 KİŞİ BU ŞEHİRDE YAŞIYOR.

  TLSold
 • ORTAÇAĞDA BÖLGEDEKİ GERMEN VE SLAV YERLEŞİMLERİ SAALE NEHRİNİN İKİ KIYISINA YAPILMIŞ. TAM NEHİR KENARINDA VE EN GÜZEL GEÇİŞ NOKTASI BERNBURG KENTİ OLMUŞ.

  Lot No: 268

  Lot: 268

  ORTAÇAĞDA BÖLGEDEKİ GERMEN VE SLAV YERLEŞİMLERİ SAALE NEHRİNİN İKİ KIYISINA YAPILMIŞ. TAM NEHİR KENARINDA VE EN GÜZEL GEÇİŞ NOKTASI BERNBURG KENTİ OLMUŞ.

  TLSold
 • ETTAL 2.LUDWİG'İN YAPTIRDIĞI SARAYLARDAN EN SEVDİĞİ OLAN LİNDERHOFF ŞATOSU İLE ÇOK ÜNLÜ.İÇİ YENİ ROKOKO TARZI ÇOK SÜSLÜ, BAHÇELERİ İE BAROK VE ROKOKO TARZI.

  Lot No: 269

  Lot: 269

  ETTAL 2.LUDWİG'İN YAPTIRDIĞI SARAYLARDAN EN SEVDİĞİ OLAN LİNDERHOFF ŞATOSU İLE ÇOK ÜNLÜ.İÇİ YENİ ROKOKO TARZI ÇOK SÜSLÜ, BAHÇELERİ İE BAROK VE ROKOKO TARZI.

  TLSold
 • MASAL KRALI OLARAK DA ANILAN BAVYERA KRALI 2.LUDWİG ŞAHANE ŞATOLAR YAPTIRMIŞ, BAVYERA KRALLIĞI HAZİNESİ BOŞALINCA DELİ DİYE KRALLIKTAN ALINMIŞ VE İNTİHAR ETMİŞ.

  Lot No: 270

  Lot: 270

  MASAL KRALI OLARAK DA ANILAN BAVYERA KRALI 2.LUDWİG ŞAHANE ŞATOLAR YAPTIRMIŞ, BAVYERA KRALLIĞI HAZİNESİ BOŞALINCA DELİ DİYE KRALLIKTAN ALINMIŞ VE İNTİHAR ETMİŞ.

  TLSold
 • 250.000 NUFUSLU KENT ALMANYA'NIN BİLİM VE TEKNOLOJİ KENTİ OLARAK BİLİNİYOR.BİR ZAMANLAR HER EVDE BULUNAN COMMODORE 64 BURADA ÜRETİLMİŞ.

  Lot No: 271

  Lot: 271

  250.000 NUFUSLU KENT ALMANYA'NIN BİLİM VE TEKNOLOJİ KENTİ OLARAK BİLİNİYOR.BİR ZAMANLAR HER EVDE BULUNAN COMMODORE 64 BURADA ÜRETİLMİŞ.

  TLSold
 • OTOMOTİV, BİOTEKNOLOJİ, ENFORMASYON GİBİ ALANLARDA ÇOK ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPILMIŞ.BRAUNSCHWEİG ÜNİVERSİTESİ ÇOK ÜNLÜ

  Lot No: 272

  Lot: 272

  OTOMOTİV, BİOTEKNOLOJİ, ENFORMASYON GİBİ ALANLARDA ÇOK ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPILMIŞ.BRAUNSCHWEİG ÜNİVERSİTESİ ÇOK ÜNLÜ

  TLSold
 • ROLAND HEM FRANSA VE ALMANYA'NIN KAHRAMAN KABUL ETTİĞİ BİR ŞÖVALYE.KUZEY VE ORTA AVRUPA'DA PEK ÇOK HEYKELİ VAR.BU ŞEHİRDEKİ 5.25 M. VE KUMTAŞINDAN YAPILMIŞ.

  Lot No: 273

  Lot: 273

  ROLAND HEM FRANSA VE ALMANYA'NIN KAHRAMAN KABUL ETTİĞİ BİR ŞÖVALYE.KUZEY VE ORTA AVRUPA'DA PEK ÇOK HEYKELİ VAR.BU ŞEHİRDEKİ 5.25 M. VE KUMTAŞINDAN YAPILMIŞ.

  TLSold
 • 1918 RUS DEVRİMİNİN YARATTIĞI ATMOSFER İÇERİSİNDE GEİSLİNGEN PARASINDA ÇEKİÇ TUTAN BİR İŞÇİ İLE ORAK TUTAN BİR KÖYLÜYÜ RESMETMİŞ.

  Lot No: 274

  Lot: 274

  1918 RUS DEVRİMİNİN YARATTIĞI ATMOSFER İÇERİSİNDE GEİSLİNGEN PARASINDA ÇEKİÇ TUTAN BİR İŞÇİ İLE ORAK TUTAN BİR KÖYLÜYÜ RESMETMİŞ.

  TLSold
 • 150.000 KİŞİNİN YAŞADIĞI PADERBORN BİR ÜNİVERSİTE KENTİ. ÜÇ TANE AYRI ÜNİVERSİTE BULUNUYOR.ŞEHİR ÇOK RENKLİ NOTGELDLERİ İLE AYRI BİR ÜNE SAHİP

  Lot No: 275

  Lot: 275

  150.000 KİŞİNİN YAŞADIĞI PADERBORN BİR ÜNİVERSİTE KENTİ. ÜÇ TANE AYRI ÜNİVERSİTE BULUNUYOR.ŞEHİR ÇOK RENKLİ NOTGELDLERİ İLE AYRI BİR ÜNE SAHİP

  TLSold
 • YEŞİLLİKLER İÇİNDE, DOĞA YÜRÜYÜŞÜ MERAKLILARI VE BİSİKLET SEVERLER İÇİN BİR CENNET. ESKİ ŞEHİR MERKEZİ CAFELER, KÜÇÜK DÜKKANLARLA ÇOK GÜZEL.

  Lot No: 276

  Lot: 276

  YEŞİLLİKLER İÇİNDE, DOĞA YÜRÜYÜŞÜ MERAKLILARI VE BİSİKLET SEVERLER İÇİN BİR CENNET. ESKİ ŞEHİR MERKEZİ CAFELER, KÜÇÜK DÜKKANLARLA ÇOK GÜZEL.

  TLSold
 • BİR GÖL KENARINDA KURULU OLAN SCHLİERSEE 7000 NUFUSLU BİR YER.1902 DEN BERİ ALP DİSİPLİNİ KAYAK YARIŞLARI İLE ÜNLÜ.GÖL SON YILLARDA BÜYÜK BİR TURİZM GİRDİSİ SAĞLADI

  Lot No: 277

  Lot: 277

  BİR GÖL KENARINDA KURULU OLAN SCHLİERSEE 7000 NUFUSLU BİR YER.1902 DEN BERİ ALP DİSİPLİNİ KAYAK YARIŞLARI İLE ÜNLÜ.GÖL SON YILLARDA BÜYÜK BİR TURİZM GİRDİSİ SAĞLADI

  TLSold
 • LEGNİCA KENTİ HAVAGAZI İDARESİ TARAFINDAN 1922 DE ÇIKARILMIŞ 1 PF. SADECE GAZ İDARESİNDE GEÇTİĞİ ÖZELLİKLE ARKADA YAZILMIŞ. NADİR BİR ÖRNEK

  Lot No: 278

  Lot: 278

  LEGNİCA KENTİ HAVAGAZI İDARESİ TARAFINDAN 1922 DE ÇIKARILMIŞ 1 PF. SADECE GAZ İDARESİNDE GEÇTİĞİ ÖZELLİKLE ARKADA YAZILMIŞ. NADİR BİR ÖRNEK

  TLSold
 • 1782/1816 YILLARI ARAŞINDA BELEDİYE BAŞKANI OLAN JH.SCHRÖTER BİR TELESKOP KOYARAK KISA SÜREDE ŞEHİRDE AVRUPANIN EN BÜYÜK RASATHANESİNİ KURMUŞ.

  Lot No: 279

  Lot: 279

  1782/1816 YILLARI ARAŞINDA BELEDİYE BAŞKANI OLAN JH.SCHRÖTER BİR TELESKOP KOYARAK KISA SÜREDE ŞEHİRDE AVRUPANIN EN BÜYÜK RASATHANESİNİ KURMUŞ.

  TLSold
 • İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI SONUNDA BAZI ALMAN ŞEHİRLERİ KURŞUN ATMADAN TESLİM OLURKEN MEPPEN EN ÇOK ÇARPIŞAN YERLERDEN BİRİ OLDU.KANADA PİYADESİ 3.GÜNDE ŞEHRİ ALDI.

  Lot No: 280

  Lot: 280

  İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI SONUNDA BAZI ALMAN ŞEHİRLERİ KURŞUN ATMADAN TESLİM OLURKEN MEPPEN EN ÇOK ÇARPIŞAN YERLERDEN BİRİ OLDU.KANADA PİYADESİ 3.GÜNDE ŞEHRİ ALDI.

  TLSold
 • ALMANYA'DA ALTIN ŞEHRİ OLARAK BİLENEN KENT 1767 DE İLK İŞLETMEDEN SONRA 1800 LERDE 900 BUJİTERİ VE ALTIN ATÖLYESİ, 26.000 ÇALIŞAN İLE DÜNYA ALTIN MERKEZİ OLMUŞ.

  Lot No: 281

  Lot: 281

  ALMANYA'DA ALTIN ŞEHRİ OLARAK BİLENEN KENT 1767 DE İLK İŞLETMEDEN SONRA 1800 LERDE 900 BUJİTERİ VE ALTIN ATÖLYESİ, 26.000 ÇALIŞAN İLE DÜNYA ALTIN MERKEZİ OLMUŞ.

  TLSold
 • İKİ NOTGELD İLE ŞEHRİN TÜM TARİHİ ANLATMAYA ÇALIŞILMIŞ.1800 LERDE ZENGİNLEŞEN ŞEHİR KLASİK VE YENİ GOTİK USLUPTA SARAYLAR, VİLLALAR VE BİNALARLA BEZENMİŞ.

  Lot No: 282

  Lot: 282

  İKİ NOTGELD İLE ŞEHRİN TÜM TARİHİ ANLATMAYA ÇALIŞILMIŞ.1800 LERDE ZENGİNLEŞEN ŞEHİR KLASİK VE YENİ GOTİK USLUPTA SARAYLAR, VİLLALAR VE BİNALARLA BEZENMİŞ.

  TLSold
 • ANCAK YAĞMUR GİBİ HARCANAN PARALAR VE DÜNYA EKONOMİ KRİZİ, SAVAŞLAR SONUNDA PARA BİTMİŞ VE CEPLER BOŞALMIŞ.

  Lot No: 283

  Lot: 283

  ANCAK YAĞMUR GİBİ HARCANAN PARALAR VE DÜNYA EKONOMİ KRİZİ, SAVAŞLAR SONUNDA PARA BİTMİŞ VE CEPLER BOŞALMIŞ.

  TLSold
 • YAKLAŞIK 4000 YILLIK BİR YERLEŞİM OLAN ZAHNA 1547 DE KURULAN VE 3 KERE YANIP YENİDEN YAPILAN KUTSAL RUH HASTANESİ İLE ÜNLÜ. HASTANE HALEN ÇALIŞIYOR.

  Lot No: 284

  Lot: 284

  YAKLAŞIK 4000 YILLIK BİR YERLEŞİM OLAN ZAHNA 1547 DE KURULAN VE 3 KERE YANIP YENİDEN YAPILAN KUTSAL RUH HASTANESİ İLE ÜNLÜ. HASTANE HALEN ÇALIŞIYOR.

  TLSold
 • ROMALILARIN TİCARET YOLU ÜZERİNDE KURDUKLARI ŞEHİR DAHA SONRA GERMENLERİN ELİNE GEÇMİŞ VE 1803 DE BAVYERA KRALLIĞINA BAĞLANMIŞ.

  Lot No: 285

  Lot: 285

  ROMALILARIN TİCARET YOLU ÜZERİNDE KURDUKLARI ŞEHİR DAHA SONRA GERMENLERİN ELİNE GEÇMİŞ VE 1803 DE BAVYERA KRALLIĞINA BAĞLANMIŞ.

  TLSold
 • 20.000 KİŞİNİN YAŞADIĞI ŞEHRİN YARISINA YAKINI ÇEKYA'NIN OLMÜTZ KENTİNDEN GÖÇ EDEN ALMAN KÖKENLİLERDEN OLUŞUYOR.AYNI ZAMANDA CİTTASLOW (SAKİN ŞEHİR) ÜNVANI VAR.

  Lot No: 286

  Lot: 286

  20.000 KİŞİNİN YAŞADIĞI ŞEHRİN YARISINA YAKINI ÇEKYA'NIN OLMÜTZ KENTİNDEN GÖÇ EDEN ALMAN KÖKENLİLERDEN OLUŞUYOR.AYNI ZAMANDA CİTTASLOW (SAKİN ŞEHİR) ÜNVANI VAR.

  TLSold
 • HALEN BURADA 15.000 KİŞİ YAŞIYOR VE BÖLGE KUZEYLİLERİN KONUŞTUĞU ÖZEL BİR DİALEKT KULLANIYOR.DANİMARKACA İLE KARIŞIK DİLİ ANLAMAK ÇOK ZOR.

  Lot No: 287

  Lot: 287

  HALEN BURADA 15.000 KİŞİ YAŞIYOR VE BÖLGE KUZEYLİLERİN KONUŞTUĞU ÖZEL BİR DİALEKT KULLANIYOR.DANİMARKACA İLE KARIŞIK DİLİ ANLAMAK ÇOK ZOR.

  TLSold
 • ESKİ BİR KELT KENTİ OLAN COCHEM REN KIYISINDA VE PEK ÇOK YERLEŞİMİN AKSİNE ÜZERİNDE TAM 2 KÖPRÜ VAR.ESKİ TÜTÜN VE ÜZÜM BAĞLARI KAYBOLURKEN YERİNİ OTELLER ALMIŞ

  Lot No: 288

  Lot: 288

  ESKİ BİR KELT KENTİ OLAN COCHEM REN KIYISINDA VE PEK ÇOK YERLEŞİMİN AKSİNE ÜZERİNDE TAM 2 KÖPRÜ VAR.ESKİ TÜTÜN VE ÜZÜM BAĞLARI KAYBOLURKEN YERİNİ OTELLER ALMIŞ

  TLSold
 • 5.500 NUFUSU İLE BİR POLONYA ŞEHRİ OLAN LADEK ZDROJ AVRUPANIN İLK TERMAL KAPLICALARI İLE TANINAN ŞEHRİ OLMUŞ.HALEN BU GELENEK SÜRÜYOR.

  Lot No: 289

  Lot: 289

  5.500 NUFUSU İLE BİR POLONYA ŞEHRİ OLAN LADEK ZDROJ AVRUPANIN İLK TERMAL KAPLICALARI İLE TANINAN ŞEHRİ OLMUŞ.HALEN BU GELENEK SÜRÜYOR.

  TLSold
 • 1750 DE BİR MATBAACI ELLE RENKLENDİRİLEN BÜYÜK BOY LEVHALAR BASMAYA BAŞLADI.DAHA SONRA RENKLİ BASKIYA GEÇİLDİ BU KONUDA NEURUPPİN HEP LİDER OALARAK KALDI.

  Lot No: 290

  Lot: 290

  1750 DE BİR MATBAACI ELLE RENKLENDİRİLEN BÜYÜK BOY LEVHALAR BASMAYA BAŞLADI.DAHA SONRA RENKLİ BASKIYA GEÇİLDİ BU KONUDA NEURUPPİN HEP LİDER OALARAK KALDI.

  TLSold
 • ŞEHRİN ÇOK BÜYÜK OLMASA DA İYİ KORUNMUŞ BİR KALESİ VE BU KALEYE BAĞLI 12.YY DAN KALMA VONDERN EFSANESİ DENEN BİR ÖYKÜSÜ VAR.

  Lot No: 291

  Lot: 291

  ŞEHRİN ÇOK BÜYÜK OLMASA DA İYİ KORUNMUŞ BİR KALESİ VE BU KALEYE BAĞLI 12.YY DAN KALMA VONDERN EFSANESİ DENEN BİR ÖYKÜSÜ VAR.

  TLSold
 • BÜYÜK ŞEHİRLERDEN BİRİ OLAN OSNABRUCK BİR LOJİSTİK MERKEZİ.AYNI ZAMANDA OTOMOTİV,METAL VE KAĞIT SANAYİLERİ GELİŞMİŞ. PARA TİCARET ODASI TARAFINDAN ÇIKARILMIŞ.

  Lot No: 292

  Lot: 292

  BÜYÜK ŞEHİRLERDEN BİRİ OLAN OSNABRUCK BİR LOJİSTİK MERKEZİ.AYNI ZAMANDA OTOMOTİV,METAL VE KAĞIT SANAYİLERİ GELİŞMİŞ. PARA TİCARET ODASI TARAFINDAN ÇIKARILMIŞ.

  TLSold
 • KÜÇÜK BİR YERLEŞİM OLAN NİEDERLAHNSTEİN BASTIĞI NOTGELD İLE ASKER-İŞÇİ DOSTLUĞUNU VURGULAMIŞ. SAVAŞ SONU MAĞLUP TARAFTA OLANLAR İÇİN İLGİNÇ BİR RESİM.

  Lot No: 293

  Lot: 293

  KÜÇÜK BİR YERLEŞİM OLAN NİEDERLAHNSTEİN BASTIĞI NOTGELD İLE ASKER-İŞÇİ DOSTLUĞUNU VURGULAMIŞ. SAVAŞ SONU MAĞLUP TARAFTA OLANLAR İÇİN İLGİNÇ BİR RESİM.

  TLSold
 • OFFENBURG KADINLAR İÇİN ÇOK ÜNLÜ BİR DERGİNİN BURDA 'NIN EV SAHİPLİĞİNİ YAPIYOR.

  Lot No: 294

  Lot: 294

  OFFENBURG KADINLAR İÇİN ÇOK ÜNLÜ BİR DERGİNİN BURDA 'NIN EV SAHİPLİĞİNİ YAPIYOR.

  TLSold
 • KOLONİLERDEN GETİRİLEN ÜRÜNLERİNİ SATAN FRANSİSKANER CADDESİNDEKİ K.STENER ADLI TÜCCARIN 1920 DE ÇIKARDIĞI 1 PF., KARTON, ÇİL. O DÖNEM ÇOK DEĞERSİZ 1 PF BASILMASI REKLAM OLARAK DÜŞÜNÜLÜYOR

  Lot No: 295

  Lot: 295

  KOLONİLERDEN GETİRİLEN ÜRÜNLERİNİ SATAN FRANSİSKANER CADDESİNDEKİ K.STENER ADLI TÜCCARIN 1920 DE ÇIKARDIĞI 1 PF., KARTON, ÇİL. O DÖNEM ÇOK DEĞERSİZ 1 PF BASILMASI REKLAM OLARAK DÜŞÜNÜLÜYOR

  TLSold
 • 8000 NUFUSLU KASABA KİMYA VE TARIM ENDÜSTRİSİ İLE GEÇİNİYOR VE ALMANCA'YA PEK UYGUN OLMAYAN ADI İLE İLGİ TOPLIYOR.

  Lot No: 296

  Lot: 296

  8000 NUFUSLU KASABA KİMYA VE TARIM ENDÜSTRİSİ İLE GEÇİNİYOR VE ALMANCA'YA PEK UYGUN OLMAYAN ADI İLE İLGİ TOPLIYOR.

  TLSold
 • KÜÇÜK KASABA DA YER ALAN EN ÖNEMLİ ESER SAVAŞTA OĞULLARI ÖLEN ANNELER ONURUNA DİKİLMİŞ OLAN ANIT

  Lot No: 297

  Lot: 297

  KÜÇÜK KASABA DA YER ALAN EN ÖNEMLİ ESER SAVAŞTA OĞULLARI ÖLEN ANNELER ONURUNA DİKİLMİŞ OLAN ANIT

  TLSold
 • MÜNİH YAKININDA BAVYERA ALPLERİ İÇİNDE YER ALAN, ESKİ BİR ROMA KENTİ. BURAYA BAĞLI BİR ÇOK EFSANE VAR, 2.DÜNYA SAVAŞINI HASARSIZ ATLATAN FÜSSEN ESKİ ROMA SURLARI,ÇEŞMELERİ İLE SÜSLÜ GÜZEL BİR ŞEHİR

  Lot No: 298

  Lot: 298

  MÜNİH YAKININDA BAVYERA ALPLERİ İÇİNDE YER ALAN, ESKİ BİR ROMA KENTİ. BURAYA BAĞLI BİR ÇOK EFSANE VAR, 2.DÜNYA SAVAŞINI HASARSIZ ATLATAN FÜSSEN ESKİ ROMA SURLARI,ÇEŞMELERİ İLE SÜSLÜ GÜZEL BİR ŞEHİR

  TLSold
 • ALMAN BANKASILIK MERKEZİ OLARAK BİLİNEN FRANKFURT'TA KURULU G.M.HOLZ SİGARA FABRİKASININ ÇIKARDIĞI 50 PF DEĞERİNDEKİ NOTGELD

  Lot No: 299

  Lot: 299

  ALMAN BANKASILIK MERKEZİ OLARAK BİLİNEN FRANKFURT'TA KURULU G.M.HOLZ SİGARA FABRİKASININ ÇIKARDIĞI 50 PF DEĞERİNDEKİ NOTGELD

  TLSold
 • BU İLGİNÇ PARA FRİEDBERG YİYECEK KOMİSYONU TARAFINDAN ÇIKARILMIŞ VE YAKLAŞIK 1,5 YILLIK BİR SÜRE İÇİNDE ALIŞVERİŞ İMKANI SAĞLIYOR.

  Lot No: 300

  Lot: 300

  BU İLGİNÇ PARA FRİEDBERG YİYECEK KOMİSYONU TARAFINDAN ÇIKARILMIŞ VE YAKLAŞIK 1,5 YILLIK BİR SÜRE İÇİNDE ALIŞVERİŞ İMKANI SAĞLIYOR.

  TLSold
 • 1920 YILINDA YAPILAN HALKOYLAMASI İLE DANİMARKA'YA KATILAN HADERSLEV HALEN GIDA VE SANAYİ ENDÜSTRİ MERKEZİ

  Lot No: 301

  Lot: 301

  1920 YILINDA YAPILAN HALKOYLAMASI İLE DANİMARKA'YA KATILAN HADERSLEV HALEN GIDA VE SANAYİ ENDÜSTRİ MERKEZİ

  TLSold
 • BAVYERA BÖLGESİNDE 500 M.YÜKSEKLİKTE KURULU KASABA BUGÜN SADECE KÜÇÜK İŞLETMELERE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

  Lot No: 302

  Lot: 302

  BAVYERA BÖLGESİNDE 500 M.YÜKSEKLİKTE KURULU KASABA BUGÜN SADECE KÜÇÜK İŞLETMELERE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

  TLSold
 • SAKARİN FABRİKASI A.Ş., ESKİ FAHLBERG VE ORT. ŞİRKETİNİN ÇIKARDIĞI 10 PF.

  Lot No: 303

  Lot: 303

  SAKARİN FABRİKASI A.Ş., ESKİ FAHLBERG VE ORT. ŞİRKETİNİN ÇIKARDIĞI 10 PF.

  TLSold
 • ESKİ DOĞU ALMANYANIN 240.000 NUFUSLU EN ÖNEMLİ SANAYİ ŞEHRİ. HALEN AYNI DURUM DEVAM EDİYOR, RÜZGAR ENERJİ SANTRALLERİ, BİOENERJİ TESİSLERİ VE IBM 'E BAĞLI KURULUŞLAR HEP BURADA BULUNUYOR.

  Lot No: 304

  Lot: 304

  ESKİ DOĞU ALMANYANIN 240.000 NUFUSLU EN ÖNEMLİ SANAYİ ŞEHRİ. HALEN AYNI DURUM DEVAM EDİYOR, RÜZGAR ENERJİ SANTRALLERİ, BİOENERJİ TESİSLERİ VE IBM 'E BAĞLI KURULUŞLAR HEP BURADA BULUNUYOR.

  TLSold
 • EN ÇOK NOTGELD ÇIKARAN ŞEHİRLER ARASINDA OLAN KAHLA BİR PORSELEN MERKEZİ, AYRICA KALESİ ÇOK ÜNLÜ.

  Lot No: 305

  Lot: 305

  EN ÇOK NOTGELD ÇIKARAN ŞEHİRLER ARASINDA OLAN KAHLA BİR PORSELEN MERKEZİ, AYRICA KALESİ ÇOK ÜNLÜ.

  TLSold
 • KUZEY ALMANYA'NIN EN BÜYÜK ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLAN OLDENBURG TİCARET ODASI 1918 DE BU PARAYI ÇIKARMIŞ

  Lot No: 306

  Lot: 306

  KUZEY ALMANYA'NIN EN BÜYÜK ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLAN OLDENBURG TİCARET ODASI 1918 DE BU PARAYI ÇIKARMIŞ

  TLSold
 • ALMANYA'NIN EN BÜYÜK MANASTIR KOMPLEKSİNİN BULUNDUĞU KÖY ETTAL'DA AYRICA MANSTIRA BAĞLI OKULLAR, YURTLAR BULUNUYOR. EN SON 3 YIL ÖNCE TACİZ OLAYLARI İLE GÜNDEME GELDİ.

  Lot No: 307

  Lot: 307

  ALMANYA'NIN EN BÜYÜK MANASTIR KOMPLEKSİNİN BULUNDUĞU KÖY ETTAL'DA AYRICA MANSTIRA BAĞLI OKULLAR, YURTLAR BULUNUYOR. EN SON 3 YIL ÖNCE TACİZ OLAYLARI İLE GÜNDEME GELDİ.

  TLSold
 • 20.000 NUFUSLU ESKİ KUTSAL ROMA GERMEN İMPARATORLUĞUNUN EN ÖNEMLİ ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLAN NÖRDLİNGEN İN DOĞUM YERİ ALMANYA'NIN VE DÜNYANIN EN GOLCÜ FUTBOLCUSU GERD MÜLLER' İN DOĞUM YERİ

  Lot No: 308

  Lot: 308

  20.000 NUFUSLU ESKİ KUTSAL ROMA GERMEN İMPARATORLUĞUNUN EN ÖNEMLİ ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLAN NÖRDLİNGEN İN DOĞUM YERİ ALMANYA'NIN VE DÜNYANIN EN GOLCÜ FUTBOLCUSU GERD MÜLLER' İN DOĞUM YERİ

  TLSold
 • BU KENTİN ALMANYA'DAKİ ADI ÇİZME ŞEHRİ OLARAK BİLİNİYOR,1925 DE 10 USTA 4.90 METRE YÜKEKLİGİNDE TABANI 2,2 OLAN BİR DEV ÇİZME YAPMIŞ. 140 KİLO DANA DERİSİ KULLANILMIŞ.ÇEŞİRDE AYRICA ÇİZME ÇEŞMESİ VAR.

  Lot No: 309

  Lot: 309

  BU KENTİN ALMANYA'DAKİ ADI ÇİZME ŞEHRİ OLARAK BİLİNİYOR,1925 DE 10 USTA 4.90 METRE YÜKEKLİGİNDE TABANI 2,2 OLAN BİR DEV ÇİZME YAPMIŞ. 140 KİLO DANA DERİSİ KULLANILMIŞ.ÇEŞİRDE AYRICA ÇİZME ÇEŞMESİ VAR.

  TLSold
 • HAMBURG KENTİNİN EN KUZEY BÖLÜMÜ. 250 BİN KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPAN ALTONA ESKİDEN BALIKÇI VE İŞÇİLERİN OTURDUĞU EN FAKİR BÖLGE OLARAK BİLİNİYOR

  Lot No: 310

  Lot: 310

  HAMBURG KENTİNİN EN KUZEY BÖLÜMÜ. 250 BİN KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPAN ALTONA ESKİDEN BALIKÇI VE İŞÇİLERİN OTURDUĞU EN FAKİR BÖLGE OLARAK BİLİNİYOR

  TLSold
 • KUZEY ALMANYA'NIN BU KENTİ 18.000 NUFUSUNA RAĞMEN ALMANYA EVLİLİK REKORTMENİ OLARAK BİLİNİYOR VE YILDA ORTALAMA 550 ÇİFT BURADA EVLENİYOR.

  Lot No: 311

  Lot: 311

  KUZEY ALMANYA'NIN BU KENTİ 18.000 NUFUSUNA RAĞMEN ALMANYA EVLİLİK REKORTMENİ OLARAK BİLİNİYOR VE YILDA ORTALAMA 550 ÇİFT BURADA EVLENİYOR.

  TLSold
 • POLONYA-ALMANYA SINIRINDA BULUNAN KASABADA HALEN İKİ DİL KONUŞULUYOR VE BELEDİYE BAŞKANI ALMANLARDAN SEÇİLMİŞ.

  Lot No: 312

  Lot: 312

  POLONYA-ALMANYA SINIRINDA BULUNAN KASABADA HALEN İKİ DİL KONUŞULUYOR VE BELEDİYE BAŞKANI ALMANLARDAN SEÇİLMİŞ.

  TLSold
 • ZWÖNİTZ VE ÇEVRESİ ESNAFININ ÇIKARDIĞI 10 PF. ÖDEME YERİ OLARAK ŞEHİR ECZAHANESİ GÖSTERİLMİŞ.

  Lot No: 313

  Lot: 313

  ZWÖNİTZ VE ÇEVRESİ ESNAFININ ÇIKARDIĞI 10 PF. ÖDEME YERİ OLARAK ŞEHİR ECZAHANESİ GÖSTERİLMİŞ.

  TLSold
 • KARTAL YÜZYILLARDIR GÖKLERİN HAKİMİ OLARAK YERDEKİ İMPARATORLUĞU TEMSİL ETMİŞ ALMANYA,AVUSTURYA, TİROLLER, ROMA VE NAPOLYON ORDULARI BAYRAKLARINDA KULLANILMIŞ.

  Lot No: 314

  Lot: 314

  KARTAL YÜZYILLARDIR GÖKLERİN HAKİMİ OLARAK YERDEKİ İMPARATORLUĞU TEMSİL ETMİŞ ALMANYA,AVUSTURYA, TİROLLER, ROMA VE NAPOLYON ORDULARI BAYRAKLARINDA KULLANILMIŞ.

  TLSold
 • 1914 DE KURULUN VE MİNDERHEİDE OLARAK BİLİNEN ESİR KAMPI 1.DÜNYA SAVAŞINDA 25.000 KADAR ESİRE EV SAHİPLİĞİ YAPTI. SAVAŞTAN SONRA ALAN HAVAALANI OLARAK KULLANILDI.

  Lot No: 315

  Lot: 315

  1914 DE KURULUN VE MİNDERHEİDE OLARAK BİLİNEN ESİR KAMPI 1.DÜNYA SAVAŞINDA 25.000 KADAR ESİRE EV SAHİPLİĞİ YAPTI. SAVAŞTAN SONRA ALAN HAVAALANI OLARAK KULLANILDI.

  TLSold
 • BİR KAŞKA NEUHAUS, BU KEZ OSTE NEHRİ KIYISINDA VE SADECE 1100 KİŞİYİ BARINDIRIYOR.

  Lot No: 316

  Lot: 316

  BİR KAŞKA NEUHAUS, BU KEZ OSTE NEHRİ KIYISINDA VE SADECE 1100 KİŞİYİ BARINDIRIYOR.

  TLSold
 • NÜRNBERG KENTİNDE KURULU STEFAN ANGERER ADLI KİŞİ AYRICA YAKIN 3 ŞEHİRDE DAHA DÜKKAN AÇMIŞ.BU PARA HER DÜKKANDA GEÇİYOR. ZAMANIN HOLDİNGİ SAYILABİLİR.

  Lot No: 317

  Lot: 317

  NÜRNBERG KENTİNDE KURULU STEFAN ANGERER ADLI KİŞİ AYRICA YAKIN 3 ŞEHİRDE DAHA DÜKKAN AÇMIŞ.BU PARA HER DÜKKANDA GEÇİYOR. ZAMANIN HOLDİNGİ SAYILABİLİR.

  TLSold
 • GEÇMİŞİ MÖ.3 YY.A DAYANAN ŞEHİRDE EN ESKİ TİCARİ KURULUŞ 1882 DE KURULAN BİR PASTA VEKEK ATELYESİ HALA VARLIĞINI SÜRDÜRÜYOR.

  Lot No: 318

  Lot: 318

  GEÇMİŞİ MÖ.3 YY.A DAYANAN ŞEHİRDE EN ESKİ TİCARİ KURULUŞ 1882 DE KURULAN BİR PASTA VEKEK ATELYESİ HALA VARLIĞINI SÜRDÜRÜYOR.

  TLSold
 • KENTİN EN ÖNEMLİ GEÇİM KAYNAKLARI TEKSTİL, Makine SANAYİİ VE OTOMOTİV SEKTÖRLERİ.

  Lot No: 319

  Lot: 319

  KENTİN EN ÖNEMLİ GEÇİM KAYNAKLARI TEKSTİL, Makine SANAYİİ VE OTOMOTİV SEKTÖRLERİ.

  TLSold
 • BALTIK DENİZİ ŞEHİRLERİNDEN LÜBECK KUZEY TİCARET BİRLİĞİ HANSA'NIN KURUCULARINDAN BİRİ.DENİZ YOLU İLE YAPILAN TİCARET BURAYI EN ZENGİN ALMAN ŞEHİRLERİNDEN BİRİ YAPTI.

  Lot No: 320

  Lot: 320

  BALTIK DENİZİ ŞEHİRLERİNDEN LÜBECK KUZEY TİCARET BİRLİĞİ HANSA'NIN KURUCULARINDAN BİRİ.DENİZ YOLU İLE YAPILAN TİCARET BURAYI EN ZENGİN ALMAN ŞEHİRLERİNDEN BİRİ YAPTI.

  TLSold
 • KÖZLE ESKİ BİR ALMAN ŞEHRİ.TALİHSİZ ŞEHİR BOHEMYA,DANİMARKA, İSVEÇ VE PRUSYA HAKİMİYETİNİ YAŞAMIŞ, FRANSA GİBİ ÇEŞİTLİ ÜLKE SALDIRILARINA İSE KARŞI KOYMUŞ.

  Lot No: 321

  Lot: 321

  KÖZLE ESKİ BİR ALMAN ŞEHRİ.TALİHSİZ ŞEHİR BOHEMYA,DANİMARKA, İSVEÇ VE PRUSYA HAKİMİYETİNİ YAŞAMIŞ, FRANSA GİBİ ÇEŞİTLİ ÜLKE SALDIRILARINA İSE KARŞI KOYMUŞ.

  TLSold
 • UZUN YILLAR SAKSEN ANHALT DÜKALIĞININ MERKEZİ OLAN ŞEHİR Birkaç KERE 100 SINIRINI GEÇMİŞ AMA HALEN ŞEHİR NUFUSU 77.000 KİŞİ.

  Lot No: 322

  Lot: 322

  UZUN YILLAR SAKSEN ANHALT DÜKALIĞININ MERKEZİ OLAN ŞEHİR Birkaç KERE 100 SINIRINI GEÇMİŞ AMA HALEN ŞEHİR NUFUSU 77.000 KİŞİ.

  TLSold
 • ŞEHİR ÖNCELERİ CAM ÜRETİMİ İLE GEÇİNMİŞ, ANCAK TREN YOLLARININ ÖNEM KAZANMASI ODUN ÜRETİMİNE GEÇİLMESİNE YOL AÇMIŞ.SONRA ÇEVREDEKİ TAŞ OCAKLARI DEVREYE GİRMİŞ.

  Lot No: 323

  Lot: 323

  ŞEHİR ÖNCELERİ CAM ÜRETİMİ İLE GEÇİNMİŞ, ANCAK TREN YOLLARININ ÖNEM KAZANMASI ODUN ÜRETİMİNE GEÇİLMESİNE YOL AÇMIŞ.SONRA ÇEVREDEKİ TAŞ OCAKLARI DEVREYE GİRMİŞ.

  TLSold
 • ALMANYA'NIN EN BÜYÜK 5.KENTİ OLARAK BİLİNEN BREMEN İZMİR ŞEHRİNİN KARDEŞ ŞEHRİ OLARAK İLAN EDİLMİŞ

  Lot No: 324

  Lot: 324

  ALMANYA'NIN EN BÜYÜK 5.KENTİ OLARAK BİLİNEN BREMEN İZMİR ŞEHRİNİN KARDEŞ ŞEHRİ OLARAK İLAN EDİLMİŞ

  TLSold
 • 2700 NUFUSLU KÜÇÜK ŞEHİR HALEN POLONYA'DA WASOSZ ADI İLE BİLİNİYOR, 1290 DA 2 KİLİSE VE BİR KALENİN OLDUĞU YERDE SAKSONYA KRALI TARAFINDAN KURULMUŞ.

  Lot No: 325

  Lot: 325

  2700 NUFUSLU KÜÇÜK ŞEHİR HALEN POLONYA'DA WASOSZ ADI İLE BİLİNİYOR, 1290 DA 2 KİLİSE VE BİR KALENİN OLDUĞU YERDE SAKSONYA KRALI TARAFINDAN KURULMUŞ.

  TLSold
 • 1900 LERDE BÖLGEDE SEBZE VE MEYVA YETİŞTİRİLMEYE BAŞLANMIŞ VE ÇOK GELİŞMİŞ. BERLİN İLE TREN BAĞLANTISI TALEP PATLAMASINA YOL AÇMIŞ VE HALEN ŞEHİR ÖZELLİKLE MEYVA İLE GEÇİNİYOR.

  Lot No: 326

  Lot: 326

  1900 LERDE BÖLGEDE SEBZE VE MEYVA YETİŞTİRİLMEYE BAŞLANMIŞ VE ÇOK GELİŞMİŞ. BERLİN İLE TREN BAĞLANTISI TALEP PATLAMASINA YOL AÇMIŞ VE HALEN ŞEHİR ÖZELLİKLE MEYVA İLE GEÇİNİYOR.

  TLSold
 • BÖLGEDE YAŞAYAN 11.000 DOLAYINDA TAYLAND'LI ESCHWEİLER'DE BÜYÜK BİR BUDİST TAPINAĞI İNŞA ETMİŞ. 2002 DEN BERİ BURASI ADETA BİR BUDİST KÜLTÜR MERKEZİ HALİNE GELMİŞ.

  Lot No: 327

  Lot: 327

  BÖLGEDE YAŞAYAN 11.000 DOLAYINDA TAYLAND'LI ESCHWEİLER'DE BÜYÜK BİR BUDİST TAPINAĞI İNŞA ETMİŞ. 2002 DEN BERİ BURASI ADETA BİR BUDİST KÜLTÜR MERKEZİ HALİNE GELMİŞ.

  TLSold
 • 100 MİLYONLUK BANKNOT BİRAZ YIPRANMIŞ AMA DİĞER PARA İLE UYUMU ÇOK GÜZEL

  Lot No: 328

  Lot: 328

  100 MİLYONLUK BANKNOT BİRAZ YIPRANMIŞ AMA DİĞER PARA İLE UYUMU ÇOK GÜZEL

  TLSold
 • FAHLBERG VE LİST ŞEKER FABRİKASI ÇOK İLGİNÇ BİR KURULUŞ.TESADÜFEN SUNİ ŞEKER SAKARİNİ 1886 BULAN FAHLBERG HEMEN FABRİKA KURUYOR.İKİ YIL SONRA ŞEKER ÜRETİCİLERİ BUNA KARŞI ÇIKARAK YASAKLATIYOR.

  Lot No: 329

  Lot: 329

  FAHLBERG VE LİST ŞEKER FABRİKASI ÇOK İLGİNÇ BİR KURULUŞ.TESADÜFEN SUNİ ŞEKER SAKARİNİ 1886 BULAN FAHLBERG HEMEN FABRİKA KURUYOR.İKİ YIL SONRA ŞEKER ÜRETİCİLERİ BUNA KARŞI ÇIKARAK YASAKLATIYOR.

  TLSold
 • BİR SÜRE BASF İÇİN SÜLFİRİK ASİT ÜRETİLİYOR, SONRA ASPİRİN, ADRENALİN, ANESTEZİ İLAÇLARI İMALATI VAR.SAVAŞTA TARIM İLAÇLARI VE YİNE ŞEKER AZALINCA SAKARİN İMALATI. FİRMA 1980 LERDE İSVİÇRELİLERCE ALINIYOR.

  Lot No: 330

  Lot: 330

  BİR SÜRE BASF İÇİN SÜLFİRİK ASİT ÜRETİLİYOR, SONRA ASPİRİN, ADRENALİN, ANESTEZİ İLAÇLARI İMALATI VAR.SAVAŞTA TARIM İLAÇLARI VE YİNE ŞEKER AZALINCA SAKARİN İMALATI. FİRMA 1980 LERDE İSVİÇRELİLERCE ALINIYOR.

  TLSold
 • POLONYA'DA TYCHY OLARAK BİLİNEN ŞEHİR TASARRUF VE KREDİ SANDIĞININ 25 PF.Sİ. BU ŞEHİRDE 1629 DA KURULMUŞ VE HALA ÜRETİM YAPAN BİR BİRA FABRİKASI BULUNUYOR.

  Lot No: 331

  Lot: 331

  POLONYA'DA TYCHY OLARAK BİLİNEN ŞEHİR TASARRUF VE KREDİ SANDIĞININ 25 PF.Sİ. BU ŞEHİRDE 1629 DA KURULMUŞ VE HALA ÜRETİM YAPAN BİR BİRA FABRİKASI BULUNUYOR.

  TLSold
 • İKİ ASKERİN SATTIĞI BİR MERYEM RESMİ ŞAPELE GELİNCE MUCİZELER BAŞLAR 1647 DE 8 TANE DOKTOR VE İLAÇSIZ HASTA İYİLEŞİR,GÖZÜ GÖRMEYEN, KULAĞI DUYMAYANLAR ŞİFA BULUR. BUGÜN SENEDE 1 MİLYON ZİYARETÇİ GELİYOR

  Lot No: 332

  Lot: 332

  İKİ ASKERİN SATTIĞI BİR MERYEM RESMİ ŞAPELE GELİNCE MUCİZELER BAŞLAR 1647 DE 8 TANE DOKTOR VE İLAÇSIZ HASTA İYİLEŞİR,GÖZÜ GÖRMEYEN, KULAĞI DUYMAYANLAR ŞİFA BULUR. BUGÜN SENEDE 1 MİLYON ZİYARETÇİ GELİYOR

  TLSold
 • YAKLAŞIK 5000 KİŞİNİN YAŞADIĞI KENT KUZEY ALMANYA'DA YER ALIYOR.

  Lot No: 333

  Lot: 333

  YAKLAŞIK 5000 KİŞİNİN YAŞADIĞI KENT KUZEY ALMANYA'DA YER ALIYOR.

  TLSold
 • BREMEN LİMAN İŞLETMESİ 30 PF.DE DOĞU,BATI,KUZEY,GÜNEY- EN İYİSİ BREMEN YAZARAK LİMANIN REKLAMINI YAPMIŞ.

  Lot No: 334

  Lot: 334

  BREMEN LİMAN İŞLETMESİ 30 PF.DE DOĞU,BATI,KUZEY,GÜNEY- EN İYİSİ BREMEN YAZARAK LİMANIN REKLAMINI YAPMIŞ.

  TLSold
 • ESKİ DÖNEMLERDE LİMANDA MAL YÜKLEYEN BİR YELKENLİ GEMİ 40 PF.NİN ÜZERİNDE YER ALMIŞ

  Lot No: 335

  Lot: 335

  ESKİ DÖNEMLERDE LİMANDA MAL YÜKLEYEN BİR YELKENLİ GEMİ 40 PF.NİN ÜZERİNDE YER ALMIŞ

  TLSold
 • 18/19 YY DA BAKIR, GÜMÜŞ, ÇİNKO VE KURŞUN MADENLERİNİN YER ALDIĞI ŞEHİR BUGÜN BÜYÜK BİR TERMAL KAPLICA ŞEHRİ.

  Lot No: 336

  Lot: 336

  18/19 YY DA BAKIR, GÜMÜŞ, ÇİNKO VE KURŞUN MADENLERİNİN YER ALDIĞI ŞEHİR BUGÜN BÜYÜK BİR TERMAL KAPLICA ŞEHRİ.

  TLSold
 • 1871 DE KURULAN ÖNCE İŞE MADENCİLİKLE BAŞLAYAN DAHA SONRA PEK ÇOK FABRİKALAR KURAN ŞİRKET SAVAŞTAN SONRA HEMEN HERŞEYİNİ RUSLAR TARAFINDAN İŞGAL EDİLİNCE KAYBETTİ.

  Lot No: 337

  Lot: 337

  1871 DE KURULAN ÖNCE İŞE MADENCİLİKLE BAŞLAYAN DAHA SONRA PEK ÇOK FABRİKALAR KURAN ŞİRKET SAVAŞTAN SONRA HEMEN HERŞEYİNİ RUSLAR TARAFINDAN İŞGAL EDİLİNCE KAYBETTİ.

  TLSold
 • 111 BİN NUFUSU İLE ŞEHİR BÖLGEDEKİ KÜÇÜK YERLEŞİMLERİ İÇİN BİR ALIŞ VERİŞ CENNETİ NİTELİĞİ TAŞIYOR.SADECE YAYALARA AYRILAN ALIŞVERİŞ CADDELERİ GENİŞ, OTOPARKLAR BOL VE HEMEN HER TÜRLÜ DÜKKAN EMRE AMEDE.

  Lot No: 338

  Lot: 338

  111 BİN NUFUSU İLE ŞEHİR BÖLGEDEKİ KÜÇÜK YERLEŞİMLERİ İÇİN BİR ALIŞ VERİŞ CENNETİ NİTELİĞİ TAŞIYOR.SADECE YAYALARA AYRILAN ALIŞVERİŞ CADDELERİ GENİŞ, OTOPARKLAR BOL VE HEMEN HER TÜRLÜ DÜKKAN EMRE AMEDE.

  TLSold
 • REN NEHRİ KIYISINDAKİ ŞEHİR UZUN YILLAR SİGARA ÜRETİMİ VE TÜTÜN İŞLEME İLE UĞRAŞTI

  Lot No: 339

  Lot: 339

  REN NEHRİ KIYISINDAKİ ŞEHİR UZUN YILLAR SİGARA ÜRETİMİ VE TÜTÜN İŞLEME İLE UĞRAŞTI

  TLSold
 • İLGİNÇ İSİMLİ YERLEŞİM 735 YILINDA KUTSAL LİOBA'NIN BURAYA GELEREK BİR RAHİBELER MANASTIRI KURMASI İLE ÖNEM KAZANMIŞ. ALMANYA'DA KURULAN İLK KADINLAR MANASTIRLARINDAN BİRİ OLMUŞ.

  Lot No: 340

  Lot: 340

  İLGİNÇ İSİMLİ YERLEŞİM 735 YILINDA KUTSAL LİOBA'NIN BURAYA GELEREK BİR RAHİBELER MANASTIRI KURMASI İLE ÖNEM KAZANMIŞ. ALMANYA'DA KURULAN İLK KADINLAR MANASTIRLARINDAN BİRİ OLMUŞ.

  TLSold
 • ŞEHRİN ADI BİR BAYANDAN GELİYOR. 13.YY DA BİR AV KÖŞKÜ İLE BAŞLAYAN YERLEŞİM DAHA SONRA BİRAZ GELİŞMİŞ.AMA 1573 DE DANİMARKA VE NORVEÇ PRENSESİ ANNA'NIN ADINA BÜYÜTEN ŞATO VE ÇEVRESİNE ONUN ADI VERİLMİŞ.

  Lot No: 341

  Lot: 341

  ŞEHRİN ADI BİR BAYANDAN GELİYOR. 13.YY DA BİR AV KÖŞKÜ İLE BAŞLAYAN YERLEŞİM DAHA SONRA BİRAZ GELİŞMİŞ.AMA 1573 DE DANİMARKA VE NORVEÇ PRENSESİ ANNA'NIN ADINA BÜYÜTEN ŞATO VE ÇEVRESİNE ONUN ADI VERİLMİŞ.

  TLSold